Obóz Gdańsk 2013

Obóz Gdańsk 2013

                                   

XV letni obóz sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec.  
 

    Od czwartku 15.08.2013r. do poniedziałku 26.08.2013r. przez dwanaście dni na XVI letnim zgrupowaniu sekcji tenisa stołowego przebywało w Gdańsku dwudziestu trzech zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Obóz zorganizowany był w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Do dyspozycji zawodników była profesjonalna sala z przeszło 20 stołami, siłownia, pokoje 2,3 i 4 osobowe, stołówka i sala telewizyjna w miejscu zakwaterowania. Opiekunami zawodników byli instruktorzy tenisa stołowego Stanisław Szydło i Mateusz Trela. Treningi rozpoczynały się porannym rozruchem, a następnie zajęciami specjalistycznymi na stołach trzy razy dziennie. Zajęcia w hali przeplatane były licznymi ćwiczeniami ruchowymi na świeżym powietrzu. Organizator obozu każdemu uczestnikowi zapewnił nieograniczony dostęp do wody mineralnej, koszulkę obozu oraz preparaty witaminowe. Zajęcia techniczne prócz treningów elementów gry składały się także z turniejów kontrolnych. Odbył się turniej Large Ball, turniej deblowy, dwa turnieje indywidualne oraz turniej główny podsumowujący zgrupowanie połączony z nagrodami rzeczowymi i medalami. Najlepszymi zawodnikami zgrupowania byli w kategorii chłopców starszych Jan Szymczyk, chłopców średnich Michał Skórski, chłopców młodszych Aleksander Lilien, dziewcząt Zuzanna i Bogusława Majewskie. W turnieju deblowym zwyciężyli Szymon Wrzesień i Jakub Nowak. Podczas obozu trenowali z nami gościnnie Honorata Olczak, Martyna Kowalska i Paweł Kalinowski.

     Dziękujemy za wspólny trening Patrykowi Zatówce (czołowy junior Europy). Sparingpartnerami zawodników byli Andrzej Makowski (były trener reprezentacji Polski Juniorów), Witold Skubiszewski (zawodnik pierwszej ligi), Łukasz Godlewski (uczestnik IPM Seniorów 2013). Zawodnicy mogli obserwować treningi Natalii Partyki, Katarzyny Grzybowskiej, Bartosza Sucha oraz wielu czołowych zawodników naszego kraju. Podglądanie najlepszych dawało podstawę do wielu rozmów związanych z taktyką gry i sposobami treningowymi. Jak co roku spotkaliśmy także byłego absolwenta SP 45 w Sosnowcu Jakuba Perka (19 pozycja w rankingu seniorów PZTS) przygotowującego się do nowego sezonu. W ostatnim dniu obozu uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Leszka Kucharskiego w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

     Sprzyjającą pogodę wykorzystywaliśmy aby wyjść na plażę gdzie prowadzono rozgrywki piłki siatkowej, piłki nożnej, korzystano ze ścianki wspinaczkowej, minigolfa, leżaków i hamaków. W miasteczku Nokia zawodnicy wykonywali zdjęcia drukowane przez obsługę miasteczka stanowiące pamiątkę z pobytu na plaży w Brzeźnie. Grano w badmintona, frisby i twistera. Najlepsi w rozgrywkach sportowych i konkursach otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe w postaci ładowarek bezprzewodowych do telefonów i gadżetów firmowych. Niewątpliwą atrakcją tegorocznego obozu była szkoła tańca zorganizowana na plaży przy molo, która oprócz kąpieli w morzu wzbudzała największe zainteresowanie. Wszyscy obozowicze każdego dnia wspólnie udawali się do sklepu (specjalnie dla dziewcząt zorganizowano wyjście do Galerii Bałtyckiej - niestety nie udało nam się obejrzeć wystawy World Press Foto), gdzie robiono drobne zakupy. Podczas zajęć w terenie korzystaliśmy z boiska Orlik grając w piłkę nożną i koszykówkę.

      Poziom adrenaliny uczestników obozu opiekunowie podnosili konkursem czystości pokoi z „nagrodami”. Przebywając w Trójmieście nie mogliśmy przegapić atrakcji odbywających się w tym okresie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Wykorzystując komunikację publiczną oraz taksówki cała grupa uczestniczyła w największym jazzowym wydarzeniu w Polsce jakim był koncert Bobby McFerrin na Gdańskiej Ołowiance. Spacer po głównej ulicy Gdańska, fontanna Neptuna, zakończenie Jarmarku Dominikańskiego oraz możliwość śledzenia skoków na bangee to niezapomniane przeżycia dla wszystkich uczestników zgrupowania.

     Podczas obozu obchodziliśmy także urodziny najmłodszego uczestnika dla którego przygotowaliśmy prezent, życzenia i wysoki podrzut na krześle.

      Wydarzeniem obozu była także wycieczka na molo w Sopocie oraz do nowo wyremontowanej Opery Leśnej na próbę generalną przed Sopot Top Festiwal. Urok miejsca, w którym znajduje się amfiteatr sopocki, możliwość dwukrotnego zaśpiewania z zespołem Lombard piosenki „Przeżyj to sam”, zdjęcie z Grzegorzem Stróżniakiem, autografy od Małgorzaty Ostrowskiej czy spotkanie na żywo Edyty Górniak i innych gwiazd tegorocznego festiwalu były atrakcjami, które długo będziemy pamiętać. Podsumowaniem naszych wycieczek po Trójmieście była możliwość śledzenia wydarzeń kulturalnych, w których braliśmy udział po przyjeździe do ośrodka PZTS w TV.

      Postępy w grze, atrakcyjni sparingpartnerzy, sprzyjająca pogoda, doskonała atmosfera, liczne atrakcje i bardzo zdyscyplinowani zawodnicy to najkrótsza wizytówka tegorocznego zgrupowania.

 

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam za rok.

Stanisław Szydło.

 

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji

obozu dla Sylwestra Małeckiego i Jacka Starosty.