To jest przykadowy tytu

Nadmorskie, letnie treningi tenisa stołowego - Żarnowiec 2024

  Tenis stołowy, morze, plaża, jezioro, rzeka oraz trasy rowerowe w jednym miejscu. Malowniczy teren Kaszub wokół Żarnowca, Odargowa, Dębęk, Białogóry i Krokowej jest miejscem tegorocznych, letnich treningów sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec.    

  Zajęcia treningowe w terminie 15-22.08.2024 r. odbywać się będą w Szkole Podstawowej w Żarnowcu przy ulicy Szkolnej 2, w godzinach 18.00 - 20.30. Prowadzone będą przez instruktora tenisa stołowego Stanisława Szydło w oparciu o następujące elementy:
- zajęcia ogólnorozwojowe kształtujące motorykę w tenisie stołowym,
- profesjonalny trening techniczny przy stołach,
- elementy taktyki i mentalnego rozgrywania spotkań, omówienie specyfiki różnorodności sprzętu do tenisa stołowego oraz gry z zawodnikami posługującymi się sprzętem kombinacyjnym.

  Do dyspozycji trenujących oddana będzie nowoczesna sala gimnastyczna wyposażona w 10 stołów, w tym 6 ITTF Butterfly. Zawodnicy korzystać będą także z infrastruktury boiska Orlik. 

  Koszt siedmiodniowych treningów wraz z ubezpieczeniem zawodnika wynosi 360 zł od osoby.

  Liczba miejsc jest ograniczona. Osoby chcące wziąć udział w treningach wpłacają bezzwrotną zaliczkę będącą potwierdzeniem zapisania się na zajęcia, w wysokości 100 zł do 22.07.2024 r. na konto:
 
UKS HURAGAN Sosnowiec:
mBank 96 1140 2004 0000 3902 8106 2775
 

Atrakcje turystyczne regionu:

 
Dębki to miejscowość nad samym morzem z wieżą widokową i przystanią rybacką, otoczona licznymi lasami z szeroką, najczystszą, piaszczystą plażą w Polsce.
 
 Zobacz link do kamery umieszczonej na plaży w Dębkach.

Żarnowiec - Kościół Cysterski z XIII wieku (koncerty - Cysterskie Lato Muzyczne), Jezioro Żarnowieckie, gdzie możemy pływać na kajakach, żaglówkach, skuterach i rowerach wodnych. Istnieje także możliwość zobaczenia fundamentów ostatecznie niewybudowanej Elektrowni Jądrowej. Odległość od morza to około 4 km.

Białogóra to miejscowość nad morzem ze stadniną koni z możliwością jazdy konnej i mini zoo, dzikimi plażami i plażą dla psów. 

Krokowa to miejscowość, w której znajduje się Zamek, Krokowskie Centrum Kultury, biblioteka i kościół.

Odargowo - odległość do morza około 3 km (tanie noclegi, Diabelski Kamień - miejsce pieszych wycieczek).

Karwieńskie Błota to miejscowość z dzikimi plażami i malowniczym leśnym krajobrazem.

Rzeka Piaśnica wypływa z Jeziora Żarnowieckiego i wpływa do Morza Bałtyckiego w Dębkach - atrakcją tego miejsca są spływy kajakowe i deski SUP.

Wydmy Lubiatowskie to urokliwa przez wielu nieodkryta trasa zarówno piesza jak i rowerowa. Składa sie ona z 30 punktów śdzieżki turystycznej w otoczeniu wydm dorównujących atrakcyjnością turystyczną wydmom w Słowińskim Parku Narodowym.

   Wszystkie miejscowości leżące bezpośrednio nad morzem od Białogóry przez Dębki, Karwieńskie Błota do Karwi i Jastrzębiej Góry po Władysławowo i Hel połączone są trasami rowerowymi. Przykładowe odległości do innych miejscowości turystycznych to:
Łeba około 50 km, Władysławowo / Hel 30 - 50 km, Trójmiasto około 50 km, Jastrzębia Góra / Karwia około 15 - 20 km.
Wszyscy uczestnicy treningów przyjeżdżają na koszt własny i we własnym zakresie zapewniają sobie zakwaterowanie i wyżywienie. Rodzice przyprowadzają zawodników niepełnoletnich do sali treningowej i odbierają ich po zajęciach.

Szczegółowych informacji na temat treningów w Żarnowcu 
udziela Stanisław Szydło tel. 502 392 436
Zapraszamy do udziału.