To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - styczeń / lipiec 2018 r.

Walny Zjazd PZTS 2018
Dnia 30.06.2018r. w Warszawie odbył się Walny Zjazd PZTS. W trakcie obrad Prezes ŚLZTS Robert Wielgosz otrzymał nagrodę dla województwa śląskiego za zajęcie I miejsce w Polsce w kategorii województw o największej ilości licencji oraz za zajęcie I miejsca w Polsce we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego w sezonie 2017/2018. Obradom delegatów po raz kolejny przewodniczył Stanisław Szydło.
Zwycięstwo w TOP 8 - Łaziska Górne 2018
W niedzielę 17.06.2018r. w Łaziskach Górnych odbył się prestiżowy turniej kończący sezon 2017/2018. W zawodach w kategoriach młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec mogli startować zawodnicy znajdujący się w pierwszej ósemce rankingu. Bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajął Aleksander Lilien. W kategorii Młodzieżowców drugi był Michał Skórski a trzeci Adam Babicz
Brązowy medal Mistrzostw Polski - Rawa Mazowiecka 2018
W odbywających się Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych w dniach 11-13.06.2018r. w Rawie Mazowieckiej drużyna chłopców oddziałów Gimnazjalnych przy II LO w Katowicach wywalczyła trzecie miejsce. W drużynie wystąpili Aleksander Lilien i Wiktor Podsadniak zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec oraz (były zawodnik Huraganu) Ksawery Ziętara UKTS Sokół Orzesze. Tytuł mistrzowski wywalczyło Gimnazjum nr 13 z Zielonej Góry. Gratulujemy sukcesu.
26 ostatnia kolejka III Ligi Amatorów
07.06.2018r. drużyna III Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec pokonała w meczu na własnej sali drużynę Piasta Katowice 7:3. W zakończonych rozgrywkach sezonu 2017/2018 nasz zespół uplasował się na 8 miejscu w tabeli. W drużynie Huraganu wystąpili Piotr Wolnicki, Dariusz Nowak, Andrzej Braksator, Dariusz Filak, Arkadiusz Kot i Piotr Mirek.
Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków - Częstochowa 2018
W Częstochowie w dniu 03.06.2018r. rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Śląska Skrzatek, Skrzatów oraz Żaczek i Żaków. W zawodach wystartowała czteroosobowa reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec: Szymon Kot miejsce 13, Jan Michta miejsce 13 (w Skrzatach), Dariusz Herszkiewicz miejsce 33 i Bartosz Klasiński miejsce 49. W turnieju deblowym Szymon z Darkiem uplasowali się na 9 pozycji, a Jasiu z Bartkiem zajęli 17 lokatę. W zawodach wystartowało 82 grających. Organizatorem zawodów był Śląski Związek Tenisa Stołowego w Katowicach oraz AZS AJD Częstochowa. Zdjęcia z zawodów.
Siódma eliminacja Family Champions League
W środę 30.05.2018r. rozegrano przedostatnią eliminację Family Champions League. Do turnieju przystąpiło piętnastu zawodników. Najlepszym okazał się Mirosław Katolik, który w finale pokonał Piotra Wolnickiego. W meczu o trzecie miejsce Dariusz Nowak pokonał Grzegorza Galicę. Na fotel lidera klasyfikacji generalnej powrócił Mirosław Katolik. Szczegółowe wyniki.

Pierwsza Sosnowiecka Gala Sportu
W sobotę 26.05.2018r. w hali MOSiR przy ul. Braci Mieroszewskich 91 odbyła się I Sosnowiecka Gala Sportu. Na uroczystości wręczenia nagród najlepszym sportowcom i trenerom Sosnowca nie zabrakło przedstawicieli władz i zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Na galowym telebimie w obecności kilkuset gości różnych środowisk sportowych naszego miasta zaprezentowany został film promujący sekcję tenisa stołowego Huraganu.

II eliminacja XX GP Pucharu Prezydenta Miasta Sosnowca
W czwartek 24.05.2018r. rozegrano drugi turniej z cyklu XX Grand Prix Sosnowca. Na starcie zawodów stanęło 59 zawodników. Ogółem w dwóch turniejach wystartowało 121 grających. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się: Lidia Kmiecik SP 38, Szymon Kot SP 8, Kornelia Kot SP 8 oraz Dawid Kmiecik SP 13. Wyniki zawodów.
18 ostatnia kolejka II Ligi Amatorów
23.05.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na wyjeździe ostatni mecz sezonu 2017/2018. Nasi zawodnicy występując w składzie dwuosobowym zremisowali 5:5 z drużyną OSiR Skałka II Świętochłowice. Mirosław Katolik zdobył 3 pkt., Zbigniew Rodek zdobył 2 pkt. Ostatecznie UKS Huragan Sosnowiec uplasował się z 20 punktami na 5 miejscu generalnej klasyfikacji II Ligi Amatorów.
25 kolejka III Ligi Amatorów
21.05.2018r. drużyna III Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec pokonała w meczu wyjazdowym OS Słowian Katowice 7:3. Dla Huraganu punkty zdobywali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 2 pkt., Andrzej Braksator 1,5 pkt., Dariusz Filak 0 pkt. Był to przedostatni mecz sezonu 2017/2018
24 kolejka III Ligi Amatorów
16.05.2018r. drużyna III Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec ze względu na wycofanie się w drugiej rundzie zespołu UKS Leader Katowice pauzowała.
 Jubileuszowe XX GP Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca
W piątek 11.05.2018r. rozpoczęto o godz. 9.00 w sali gimnastycznej SP 6 przy ul. Legionów 21 pierwszy turniej z cyklu XX Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Prezydenta Sosnowca dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Na starcie zawodów stanęło 62 zawodniczek i zawodników w dziesięciu sosnowieckich szkół. W poszczególnych kategoriach dziewcząt i chłopców triumfowali: Szymon Kot SP 8, Kacper Frańczak Gim 16, Maja Nieradzik SP 13 oraz Kornelia Kot SP 8. 
Szczegółowe wyniki zawodów.

17 kolejka II Ligi Amatorów
07.05.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec w spotkaniu wyjazdowym uległa 4:6 drużynie Bartek II Siemianowice. W meczu nie wystąpiło dwóch podstawowych zawodników Huraganu, którzy leczyli kontuzję. Dla naszej drużyny punkty zdobywali: Grzegorz Galica 3 pkt., Jacek Lilien 1 pkt., Arkadiusz Kot 0 pkt.
23 kolejka III Ligi Amatorów
W poniedziałek 07.05.2018r. drużyna III Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła 7:3 na własnej sali zawodników ParadaPolska.pl/Bartek Siemianowice. Zwycięstwo pozwoliło naszym tenisistom awansować w tabeli na miejsce ósme w stawce czternastu drużyn. W zespole Huraganu punktowali: Piotr Wolnicki 3 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt., Dariusz Filak 1 pkt., Andrzej Braksator 0 pkt. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwa mecze.

Pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Śląska Amatorek i Amatorów
W dniu 28.04.2018r. w Sosnowcu rozgrywane były historyczne pierwsze Indywidualne Mistrzostwa Śląska Amatorów. Do zawodów przystąpiło 9 zawodniczek i 27 zawodników. Rywalizowano w kategorii open (wspólnie wszystkie kategorie wiekowe) kobiet oraz osobno mężczyzn. Tytuły mistrzowskie wywalczyli indywidualnie Izabela Tobor oraz Sebastian Krupa. W grze deblowej najlepszymi okazali się Marta Przespolewska wraz z Izabelą Tobor oraz Paweł Gąsiorski z Robertem Klafczyńskim. W grze mieszanej triumfowali Izabela Tobor i Mariusz Baron. Zawody zorganizowane zostały przez Śląski Związek Tenisa Stołowego w Katowicach oraz UKS Huragan Sosnowiec. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali pucharami, medalami i sprzętem sportowym.

16 kolejka II Ligi Amatorów
26.04.2018r. pierwsza drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali podejmowała zawodników MDK Ruda Śląska. Po zaciętym meczu i pechowej kontuzji naszego zawodnika Mirosława Katolika spotkanie zakończyło się remisem 5:5. UKS Huragan Sosnowiec z 21 punktami w tabeli zajmuje 5 miejsce.
22 kolejka III Ligi Amatorów
26.04.2018r. drużyna III Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec podejmowała drużynę UKTS Sokół Orzesze. Huragan zwyciężył 6:4. W drużynie z Sosnowca punktowali: Piotr Wolnicki 2,5 pkt., Dariusz Nowak 2 pkt.Andrzej Braksator 1,5 pkt., Dariusz Filak 0 pkt. Nasi zawodnicy obecnie posiadają piętnaście punktów ligowych.

Szósta eliminacja Family Champions League
25.04.2018r.
 przeprowadzono szóstą eliminację zawodów. Wystartowało dwunastu zawodników. Najlepszym okazał się Grzegorz Galica pokonując w finale Zbigniewa Rodka. W klasyfikacji generalnej pod nieobecność kontuzjowanego lidera Mirosława Katolika prowadzenie objął Dariusz Nowak.

Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek i Kadetów - Jastrzębie Zdrój 2018
W niedzielę 22.04.2018r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano IMŚL Kadetek i Kadetów. Do zawodów zakwalifikowało się trzech reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Jakub Jęsiek indywidualnie zajął miejsce 9, w grze deblowej wraz z Dominikiem Sodo uplasował się na 5 pozycji. Dominik Sodo sklasyfikowany został na miejscu 17. Kornelia Kot indywidualnie zajęła miejsce 13, natomiast w grze deblowej wraz z Amandą Soduł (LITS Meble Ander Żywiec) uplasowała się na 5 miejscu. W grze mieszanej nasi zawodnicy zajęli miejsca w przedziale 9-16
18 ostatnia kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 20.04.2018r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała ostatni mecz II Ligi Kobiet sezonu 2017/2018. Wyjazdowe spotkanie z drużyną KTS Mysłowice zakończyło się zwycięstwem Huraganu 6:4. W drużynie Huraganu wystąpiły: Marta Nowak 2,5 pkt., Julia Knap 1,5 pkt., Zuzanna Majewska 1 pkt. oraz Bogusława Majewska 1 pkt. Nasza drużyna w generalnej klasyfikacji ligowej w osiemnastu kolejkach zdobyła po dziesięciu zwycięstwach, sześciu porażkach i jednym remisie dwadzieścia jeden punktów co uplasowało ją na najwyższej w historii klubu czwartym miejscu w tabeli II ligi. Gratulujemy doskonałego sezonu.
22 ostatnia kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
20.04.2018r. zakończyły się rozgrywki II Ligi Mężczyzn sezonu 2017/2018. W ostatnim meczu drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec uległa na własnej sali 4:6 drużynie MKS Czechowice Dziedzice. W meczu wystąpili Aleksander Lilien 2 pkt., Szymon Twardowski 2 pkt., Mateusz Trela 0 pkt. i Michał Skórski 0 pkt. Po dziewięciu zwycięstwach, ośmiu porażkach i pięciu remisach z dwudziestoma trzema punktami na koncie zajęliśmy bardzo dobrą siódmą pozycję w stawce szesnastu drużyn II ligi grupy śląsko - opolskiej. Gratulujemy udanego sezonu ligowego.
15 zaległa kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W poniedziałek 16.04.2018r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała zaległe spotkanie piętnastej kolejki z JKST I Jastrzębie Zdrój. Nasz zawodniczki uległy na własnej sali drużynie Jastrzębia w stosunku 1:9. Po stronie Huraganu wystąpiły: zdobywczyni jedynego punktu w grze singlowej Martyna Zygadło, Marta Nowak, Julia Knap oraz Bogusława Majewska. Z dziewiętnastoma punktami na koncie Huragan zajmuje czwartą pozycję w tabeli.
17 kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
13.04.2018r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali pokonała zawodniczki MKS Bruk Skarbek II Tarnowskie Góry 6:4. W drużynie UKS Huragan Sosnowiec punktowały Marta Nowak 2,5 pkt.Zuzanna Majewska 2 pkt., Julia Knap 1,5 pkt., Bogusława Majewska 0 pkt. Nasze zawodniczki na dwa mecze przed końcem rozgrywek zajmują czwarte miejsce w tabeli II Ligi Kobiet.
21 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 13.04.2018r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na własnej sali spotkanie przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 z drużyną LZS Blyss Kujakowice. Mecz zakończył się remisem 5:5. W drużynie Huraganu punktowali: Mateusz Trela 2,5 pkt., Aleksander Lilien 1 pkt., Szymon Twardowski 1 pkt. i Michał Skórski 0,5 pkt. Obecnie nasi reprezentanci zajmują w tabeli siódmą pozycję.
Turniej Rejonowy - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
W piątek 13.04.2018r. w SP 6 w Sosnowcu rozegrano zawody Rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wystąpiły najlepsze dwie szkoły z Sosnowca i Jaworzna w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rozgrywek półfinałowych zakwalifikowali się zwycięscy dzisiejszych eliminacji. W kategorii dziewcząt: G 25 Sosnowice, SP 8 Sosnowiec, SP 12 Jaworzno i SP 20 Jaworzno. W kategorii chłopców SP 20 Jaworzno, SP 11 Jaworzno, SP 6 Sosnowiec i SP 48 Sosnowiec.
21 kolejka III Ligi Amatorów
W środę 12.04.2018r. rozegrano mecz derbowy III Ligi Amatorów pomiędzy gospodarzami Iskrą Milowice i gośćmi UKS Huragan Sosnowiec. Zawodnicy Huraganu przegrali spotkanie 2:8. W drużynie UKS Huragan Sosnowiec wystąpili: Dariusz NowakPiotr Wolnicki oraz Andrzej Braksator. Nasi zawodnicy z dorobkiem trzynastu punktów zajmują dziesiątą pozycję.
15 kolejka II Ligi Amatorów
11.04.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała wyjazdowe spotkanie w Chorzowie z liderem rozgrywek UKS III Chorzów. Zawodnicy Huraganu ulegli gospodarzom 3:7 nawiązując zaciętą walkę we wszystkich pojedynkach. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy mecze.
22 ostatnia kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 11.04.2018r. drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec rozegrała ostatni mecz sezonu 2017/2018. Na własnej sali Huragan uległ 2:8 drużynie MKS Bruk Skarbek III Tarnowskie Góry. Po dwudziestu dwóch kolejkach nasza drużyna zdobywając cztery punkty ligowe zajęła ostatnią pozycję w tabeli i w przyszłym sezonie opuści szeregi trzecioligowców. Zawodnicy Huraganu stanowili najmłodszą wiekowo drużynę w lidze i spadek do czwartej ligi nie był zaskoczeniem. Doświadczenie młodych wychowanków UKS Huragan Sosnowiec nabyte w ciągu tego sezonu zaprocentuje w przyszłości. W drużynie wystąpili: Adam BabiczJakub Jęsiek, Jakub Nowak, Wiktor Podsadniak i Szymon Kot. 
Złoto Aleksandra Liliena w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów - Sosnowiec 2018
W niedzielę 08.04.2018r. rozegrano w Sosnowcu Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało czterech zawodników UKS Huragan Sosnowiec: Bogusława Majewska, Aleksander Lilien, Wiktor Podsadniak i Jakub Nowak. Najlepszy występ zanotował Aleksander Lilien zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Śląska. Olek w drodze po złoto pokonał Krzysztofa Marcinca (MUSK Jedynka Pszów), Arkadiusza Mugowskiego (KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), Szymona Radło (TTS Polonia Bytom), Krzysztofa Pawłowskiego (UKTS Sokół Orzesze) oraz w finale Bartosza Sobla (LITS Meble Anders Żywiec). W grze deblowej Aleksander Lilien wspólnie z Kamilem Czaplą (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) wywalczył brązowy medal. Indywidualny sukces Olka jest tym większy, że zdobyty został w pierwszym roku występowania zawodnika w kategorii juniorów. Gratulujemy.
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - Sosnowiec 2018
W organizowanych w Sosnowcu w dniu 07.04.2018r. Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec w składzie Aleksander Lilien, Wiktor Podsadniak i Jakub Nowak w turnieju eliminacyjnym do Drużynowych Mistrzostw Polski zajęła czwarte miejsce. Nasi reprezentanci w stosunku 2:3 ulegli drużynie AKS Mikołów oraz także 2:3 drużynie Fundacja Talent Cieszyn. Organizatorem zawodów był ŚLZTS w Katowicach i UKS Huragan Sosnowiec.
20 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 06.04.2018r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec podejmował na własnej sali drużynę MKS Bruk Skarbek Tarnowskie Góry. Spotkanie, w którym sosnowiczanie przeważali dzięki dwóm wygranym grom deblowym do końca trzymało w napięciu. W decydującej o zwycięstwie ostatniej partii meczu dużym opanowaniem i doświadczeniem wykazał się Szymon Twardowski, który przegrywając w setach 0:2 potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając z Kamilem Miką 3:2 i cały mecz 6:4. W drużynie Huraganu wystąpili: Mateusz Trela 2,5 pkt., Aleksander Lilien 1,5 pkt., Szymon Twardowski 1,5 pkt. i Michał Skórski 0,5 pkt.
16 kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
06.04.2018r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec w wyjazdowym spotkaniu z liderem II Ligi Kobiet MKS Bruk Skarbek I Tarnowskie Góry przegrała 0:10. Nasze zawodniczki z dorobkiem siedemnastu punktów mimo dotkliwej porażki utrzymują się na wysokim czwartym miejscu w tabeli. W zespole Huraganu wystąpiły: Marta NowakJulia Knap, Bogusława Majewska i Zuzanna Majewska.
SP 6 wygrywa Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Sosnowiec 2018
Podczas odbywających się w dniu 06.04.2018r. Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym do rywalizacji przystąpiło osiemnaście sosnowieckich szkół. Tytuły mistrzowskie wywalczyły: w kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 25 w składzie: Horzela Emilia i Solarz Alicja, w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 6 w składzie: Frańczak Kacper, Pietrzak Adrian i Bugajski Igor. Awans do zawodów rejonowych prócz zwycięzców turnieju z drugich miejsc uzyskały wśród dziewcząt SP 8 i wśród chłopców SP 48.Najlepsze drużyny uhonorowane zostały pucharami. Dyplomy wręczono do szóstego miejsca w klasyfikacji dziewcząt i chłopców. Zawody zorganizowane zostały przez SZS, SP 6 oraz UKS Huragan Sosnowiec. 
14 kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
05.04.2018r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec podejmowała na własnej sali w zaległym meczu czternastej kolejki drużynę ULKS Ruch Pniów. Nasze zawodniczki zwyciężyły 6:4. W drużynie Huraganu punkty zdobywały: Marta Nowak 2,5 pkt., Julia Knap 0,5 pkt., Bogusława Majewska 1 pkt. i Zuzanna Majewska 2 pkt. 
14 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 05.04.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec podejmowała w SP 45 w Sosnowcu drużynę MOSiR Czeladź. Nasi zawodnicy wygrali spotkanie 9:1 wygrywając wszystkie gry singlowe i ulegając gościom w grze deblowej. Huragan wystąpił w składzie Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik oraz Grzegorz Galica.
20 kolejka III Ligi Amatorów
W środę 04.04.2018r. druga drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec podejmowała na własnej sali zawodników Piasta Ożarowice. Mecz zakończył się remisem 5:5. Dla drużyny Huraganu punkty zdobyli: Dariusz Nowak 2 pkt., Piotr Wolnicki 2 pkt. oraz Andrzej Braksator 1 pkt.
21 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
04.04.2018r. drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec przegrała 3:7 wyjazdowy mecz z drużyną KU AZS UŚ Katowice. Dla Huraganu punkty zdobyli w grach singlowych Adam Babicz i Jakub Jęsiek. W grze deblowej para Adam Babicz i Jakub Jęsiek.


Piąta eliminacja Family Champions League
W środę 28.03.2018r. rozegrano piątą eliminację zawodów. Do rywalizacji przystąpiło trzynastu zawodników. Po zaciętych pojedynkach, w których nie zabrakło niespodzianek w zawodach triumfował Dariusz Nowak pokonując w finale Andrzeja Braksatora. Trzecie miejsce wywalczył Mirosław Katolik pokonując Dariusz Czerwińskiego. Szczegółowe wyniki.
 XXVI Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta zakończone
Finał zawodów przeprowadzono 25.03.2018r. W zawodach wystartowało 92 zawodników. Ostatni turniej premiowany był dodatkowymi dziesięcioma punktami klasyfikacyjnymi dla każdego uczestnika turnieju. Triumfatorami szóstej eliminacji okazali się: Magdalena Rakowska, Karolina Rakowska, Wojciech Wojtaszczyk, Zuzanna Tomanek, Michał Łysakowski, Filip Rułka, Aleksander Szydło i Zbigniew Rodek.
                                                                GALERIA ZDJEĆ Z ZAWODÓW
W całym cyklu sześciu eliminacji uczestniczyło 677 grających z 33 miast. Gościliśmy także zawodnika z Ukrainy. W klasyfikacji generalnej po odjęciu najsłabszego wyniku zwyciężyli: Zuzanna Tomanek, Sabina Wyrobek, Wojciech Wojtaszczyk, Mikołaj Adamczyk, Michał Łysakowski, Filip Rułka, Adrian Eliasz i Rafał Wójcik. Najlepszym czterem zawodnikom w każdej kategorii wręczono statuetki, medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szczegółowe wyniki.

19 kolejka III Ligi Amatorów
22.03.2018r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na własnej sali mecz ligowy z drużyną MORiS II Chorzów. Nasi zawodnicy ulegli gościom 3:7. W drużynie Huraganu wystąpili Dariusz Nowa, Piotr Wolnicki i Dariusz Filak.
13 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 22.03.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na własnej sali mecz z drużyną Spartakus Katowice. Huragan zwyciężył 8:2. Sosnowiczanie wystąpili w następującym składzie: Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik i Grzegorz Galica.
20 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
21.03.2018r. drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe z drużyną UKS Feniks Pyskowice. Nasi reprezentanci ulegli gospodarzom w stosunku 0:10. Sosnowiczanie wystąpili w składzie Adam BabiczJakub JęsiekJakub Nowak i Wiktor Podsadniak.
19 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W poniedziałek 20.03.2018r. drużyna mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz na wyjeździe z KS Naprzód Borucin. Po zaciętym przebiegu spotkania mecz zakończył się remisem 5:5. Na uwagę zasługuje podwójne zwycięstwo sosnowiczan w grach deblowych. Dla Huraganu punktowali Mateusz Trela 1,5 pkt., Szymon Twardowski 1,5 pkt., Aleksander Lilien 1,5 pkt. oraz Michał Skórski 0,5 pkt.
Srebrny medal Mateusza Treli w Mistrzostwach Śląska Seniorów - Sosnowiec 2018
W niedzielę 19.03.2018r. w Sosnowcu rozegrano 78 Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów. W turnieju wystartowało 32 najlepszych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn wyłonionych po trzech WTK. Do zawodów awansowało pięciu reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec: Julia Knap, Szymon Twardowski, Michał Skórski, Stanisław Szydło i Mateusz Trela. Najlepszy wynik osiągnął w grze deblowej Mateusz Trela, który wraz z Janem Szymczykiem (BTTS Bielsko - Biała) uplasował się na drugim miejscu. Organizatorem zawodów był ŚLZTS w Katowicach i UKS Huragan Sosnowiec.
18 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
16.03.2018r. zawodnicy drużyny męskiej UKS Huragan Sosnowiec rozegrali mecz wyjazdowy z KS CMC VIRET Zawiercie. Nasza drużyna przegrała spotkanie 2:8. Punkty dla Huraganu zdobyli Aleksander Szydło w meczu singlowym oraz Aleksander Szydło z Aleksandrem Lilienem w grze deblowej. W spotkaniu wystąpili także: Mateusz Trela, Szymon Twardowski i Michał Skórski. Po osiemnastu meczach z dziewiętnastoma punktami Huragan jest siódmy w tabeli.
18 kolejka III Ligi Amatorów
15.03.2018r. drużyna III ligi amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na własnej sali mecz ligowy z drużyną UKS Quo Vadis II Zabrze. Nasi zawodnicy po zaciętym i wyrównanym meczu zwyciężyli gości 6:4. W drużynie Huraganu wystąpili Dariusz Nowa, Piotr Wolnicki i Arkadiusz Kot.
19 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
14.03.2018r. w Sosnowcu drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec podejmowała drużynę TRS Millenium Myszków. Spotkanie zakończyło się porażką gospodarzy 0:10. Obecnie nasza drużyna z dorobkiem czterech punktów ligowych zajmuje szesnastą lokatę w tabeli.
Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne
11.03.2018r. w Łaziskach Górnych przeprowadzono Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. Reprezentacja Huraganu wystąpiła w składzie: Bogusława Majewska, Aleksander Lilien, Jakub Nowak i Wiktor Podsadniak. Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się uzyskać awansu do MP. Najwyżej sklasyfikowany został Aleksander Lilien zajmując ósme miejsce.
III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów - Łaziska Górne
W niedzielę 11.03.2018r. w Łaziskach Górnych odbył się III WTK Kadetek i Kadetów. UKS Huragan Sosnowiec reprezentował Dominik Sodo, który uplasował się w przedziale miejscowym 65-66.
13 kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 09.03.2018r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na wyjeździe mecz z drużyną KU AZS AJD II Częstochowa. Huragan zwyciężył spotkanie 6:4. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Marta Nowak, Julia Knap, Bogusława Majewska i Kornelia Kot. 
17 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 09.03.2018r. drużyna mężczyzn Huraganu podejmował na własnej hali drużynę UKTS Sokół II Orzesze. Spotkanie, w którym sosnowiczanie kontrolowali przebieg meczu zakończyło się zwycięstwem Huraganu 7:3. W naszej drużynie wystąpili Aleksander Lilien 2,5 pkt., Mateusz Trela 2 pkt., Szymon Twardowski 1,5 pkt., Aleksander Szydło 1,5 pkt. i Michał Skórski 0 pkt.
Mistrzostwa Plater w Tenisie Stołowym - 2018
W piątek 09.03.2018r. rozegrano Mistrzostwa II LO im. Emilii Plater w Tenisie Stołowym. Zawody przeprowadzono w kategoriach klas pierwszych, drugich i trzecich. Osobno rywalizowały dziewczęta i chłopcy. W turnieju wystartowało 39 osób. Dla najlepszych trójek w każdej konkurencji organizator ufundował dyplomy i medale, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe. W poszczególnych kategoriach triumfowali:
- klasy pierwsze Lubowicka Klaudia 1a, Stępień Marta 1c, Wirzbicka Agata 1d 
oraz Gałązka Kacper 1b, Piertańczyk Michał 1b, Maciejewski Jakub 1c
- klasy drugie Wichaman Wiktoria 2e, Waluga Emilia 2c, Chmielowska Maja 2e 
oraz Błaszczyk Marcin 2c, Maj Tymoteusz 2c, Mroczek Bartosz 2a
- klasy trzecie Śmiejan Julia 3d, Milik Natalia 3e, Kudełko Oliwia 3e 
oraz Gacek Mateusz 3c, Porada Piotr 3e, Niemirowski Kamil 3e.
Nagrody najlepszym wręczała dyrektor szkoły mgr Justyna Tulicka
Gratulujemy.

Huragan awansował do 1/4 Pucharu Polski
W czwartek 08.03.2018r. w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec pokonali 4:3 ATS Ligotę Łabędzką. Mecz obfitował w szereg zmian akcji. Po pierwszej partii gospodarze objęli prowadzenie. W następnych trzech pojedynkach zawodnicy ATS okazali się lepsi. Po czterech singlach Ligota prowadziła 3:1. W piątej odsłonie meczu kapitan drużyny Huraganu Mateusz Trela pokonał 3:0 kapitana gości Dariusza Steuera zmniejszając dystans do prowadzącej Ligoty Łabędzkiej. Następnie Szymon Twardowski przegrywając pierwsze dwa sety ostatecznie zwyciężył 3:2 Jarosława Rolaka doprowadzając do remisu 3:3. W ostatniej partii meczu Aleksander Lilien pokonał Wacława Sucheckiego 3:0 i UKS Huragan Sosnowiec zwyciężył 4:3. Gratulujemy!!!
12 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 08.03.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe z drużyną TKKF Aut Łagisz Będzin. Nasi zawodnicy przegrali mecz w stosunku 2:8 i obecnie zajmują piątą lokatę w lidze.
17 kolejka III Ligi Amatorów
W czwartek 08.03.2018r. druga drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym z UKS IV Chorzów uległa gospodarzom 2:8. Z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje obecnie dziesiątą lokatę w lidze.
Strefa Pingla w II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu
W środę 07.03.2018r. w naszej szkole zorganizowana została „Strefa Pingla”. Mini stoły do tenisa stołowego wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Celem wspólnej zabawy była promocja Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym, które odbędą się w piątek 09.03.2018r. Do zawodów zapisało się przeszło 40 zawodników. Piątkowy turniej dla klas pierwszych rozgrywany będzie o godz. 11.00, dla klas drugich o godz. 12.00, dla klas trzecich o godz. 13.00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
18 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
07.03.2018r. drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali uległa 0:10 drużynie UKS Wolej Ruda Śląska.
Zwycięstwo Huraganu w Śląskiej II Lidze Juniorów - Łaziska Górne 2018
W niedzielę 04.03.2018r. w Łaziskach Górnych przeprowadzono turniej Śląskiej II Ligi Juniorów. W zawodach zwyciężyła drużyna UKS Huragan Sosnowiec pokonując w finale MKS Skarbek Tarnowskie Góry 3:1. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie Aleksander Lilien, Jakub Nowak i Wiktor Podsadniak. Gratulujemy.
86 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów – Raszków 2018
W odbywających się w dniach 02-04.03.2018r. w Raszkowie 86 IMP tytuły mistrzowskie wywalczyli:
Gra pojedyncza kobiet - Natalia Bajor
Gra pojedyncza mężczyzn - Jakub Dyjas
Gra podwójna kobiet - Natalia Partyka / Katarzyna Grzybowska - Franc
Gra podwójna mężczyzn - Tomasz Lewandowski / Jakub Perek
Gra mieszana - Julia Ślązak / Patryk Zatówka

16 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 02.03.2018r. drużyna mężczyzn Huraganu zainaugurowała meczem wyjazdowym z UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza drugą rundę rozgrywek II Ligi Mężczyzn ŚLZTS. Nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 1:9. W drużynie Huraganu wystąpili: Aleksander Lilien, Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Stanisław Szydło i Michał Skórski. 
12 kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 02.03.2018r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec podejmowała w pierwszym meczu drugiej rundy drużynę ATS Cornilleau Gliwice. Nasze zawodniczki przegrały spotkanie 3:7. W drużynie Huraganu wystąpiły: Marta Nowak, Julia Knap, Bogusława Majewska i Zuzanna Majewska. Zawodniczki Huraganu z trzynastoma punktaki zajmują piątą pozycję w tabeli.
11 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 01.03.2018r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali zwyciężyła 8:2 drużynę Bartka Siemianowice. W drużynie Huraganu wystąpili Mirosław Katolik, Grzegorz Galica i Zbigniew Rodek.
16 kolejka III Ligi Amatorów
W czwartek 01.03.2018r. druga drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali zremisowało 5:5 z zawodnikami UKST II Sokół Orzesze. W drużynie Huraganu wystąpili Dariusz Nowak, Dariusz Filak, Piotr Wolnicki i Andrzej Braksator. Obecnie z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje dziesiąte miejsce w lidze.
17 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
01.03.2018r. drużyna III ligi UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe z zajmującą dziesiątą pozycję KS Unią Kalety. Nasi zawodnicy przegrali spotkanie 1:9. Sosnowiczanie wystąpili w następującym składzie Dariusz Kleczko, Adam Babicz, Jakub Jęsiek i Jakub Nowak.

Zakończenie rozgrywek pierwszej rundy II Ligi Mężczyzn ŚLZTS - Huragan siódmy
W środę 28.02.2018r. drużyna II Ligi Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy z MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Była to ostatnia piętnasta kolejka pierwszej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy grając w składzie Aleksander Lilien, Mateusz Trela, Szymon Twardowski i Michał Skórski po zaciętym spotkaniu ulegli rywalowi 4:6. Przegrana w ostatniej kolejce przerwała dziesięciomeczową serię spotkań bez porażki naszej drużyny. Ostatecznie Huragan uplasował się na wysokim siódmym miejscu po pierwszej rundzie rozgrywek.
Piąta eliminacja XXVI Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta
Piątą eliminację rozegrano w niedzielę 25.02.2018r. Do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 118 zawodników. Ogółem w naszej pięcioturniejowej rywalizacji wystartowało już 585 grających. Zwycięzcami w ośmiu kategoriach zostali: Magdalena Rakowska, Sabina Wyrobek, Wojciech Wojtaszczyk, Tomasz Wrześniak, Michał Łysakowski, Karolina Rakowska, Michał Minda i Rafał Wójcik.
III Grand Prix Polski Juniorów - Łomża 2018
W Łomży w dniach od 23.02.2018r. do 25.02.2018r. rozgrywano III GPP Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien. W piątkowych eliminacjach Olek w fazie grupowej zajął pierwsze miejsce i pokonując w dalszej części zawodów Mateusza Kempę (MUKS Jedynka Pszów) awansował do 64 najlepszych zawodników w kraju. W sobotnim turnieju głównym po porażkach z Szymonem Kolasą (KS Gorce Nowy Targ) i Andrzejem Kopeckim (ZKS Drzonków) zwyciężył Norberta Wojtyłę (LKS Odra Głoska) i zajął trzecie miejsce w swojej grupie. W meczu o awans do przedziału miejscowego 33-40 musiał uznać wyższość Dawida Balcerzaka (KS Stella Gniezno) i ostatecznie uplasował się na 41 pozycji. W zawodach wystartowało 97 Juniorek i 130 Juniorów.
10 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 22.02.2018r. zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec podejmowali na własnej sali drużynę LKS 45 Bujaków. Po emocjonującym meczu sosnowiczanie zwyciężyli 6:4. Była to udana inauguracja drugiej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy z dorobkiem dwunastu punktów plasuje się na piątym miejscu w lidze.
15 kolejka III Ligi Amatorów
W czwartek 22.02.2018r. drużyna trzeciej ligi amatorów UKS Huragan Sosnowiec po wyrównanym meczu zremisowała 5:5 spotkanie wyjazdowe z drużyną TKKF II Chorzów.
16 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 21.03.2018r. drużyna UKS Huragan zainaugurowała drugą rundę rozgrywek III ligi. Na własnej sali sosnowiczanie podejmowali KKS Kolejarz Gliwice. Wyżej notowany rywal nie dał szans naszym zawodnikom. Huragan przegrał 0:10. W składzie Huraganu wystąpił najmłodszy zawodnik ligi Szymon Kot.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców - Ustrzyki Dolne 2018
W Ustrzykach Dolnych w dniach 15-18.02.2018r. odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieżówek i Młodzieżowców. W zawodach wystąpił zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Twardowski. W grze pojedynczej Szymon po porażce z Damianem Wasiakiem (UKS Sanniki), zwycięstwie z Filipem Pawelcem (KS Sygnał Lublin) oraz Jakubem Włostowskim (KTS Wysokie Mazowieckie) uległ Maciejowi Maczykowi (KTS Wolbromek) i uplasował się w stawce 64 zawodników na 25 miejscu. W grze mieszanej wraz z Anetą Kulą (KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice) zakończył zawody na miejscu 33. W grze deblowej nasz zawodnik wystartował w parze z Michałem Siwcem (LITS Meble Anders Żywiec) zajmując miejsce 17. Występując w drużynie wraz z Pawłem Grelą (TTS Polonia Bytom) jako Śląsk II po zwycięstwie nad drużyną z woj. świętokrzyskiego zajął miejsce 9. Dobry występ Szymona zaowocował kolejnymi punktami Ministerstwa Sportu i Turystyki dla naszego klubu i miasta Sosnowca w klasyfikacji ogólnopolskiej.

14 kolejka III Ligi Amatorów
W poniedziałek 12.02.2018r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec przegrała 2:8 mecz wyjazdowy z MDK Renoma Bryda Katowice.
Eliminacje do Mistrzostw Polski Seniorów - Łaziska Górne
W niedzielę 11.02.2018r. w Łaziskach Górnych rozegrano Turniej Eliminacyjny Seniorów i Seniorek do Mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało trzech zawodników Huraganu. Szymon Twardowski zajął ósme miejsce, Aleksander Lilien był dziewiąty, Michał Skórski uplasował się na siedemnastej pozycji. W zawodach wystartowało 32 seniorów. Do Mistrzostw Polski awansowało dwóch najlepszych zawodników w turnieju: Robert Floras i Masłowski Jakub reprezentujących klub TTS Polonia Bytom.
Zwycięstwo Huraganu w Pucharze Polski
W środę 07.02.2018r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła w IV rundzie rozgrywek Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego zawodników UKS Quo Vadis Makoszowy Zabrze 4:2. Nasz zespół wystąpił w składzie: Mateusz Trela, Szymon Twardowski i Michał Skórski. Kolejnym rywalem w walce o awans do najlepszej ósemki będzie ATS Ligota Łabędzka. Mecz odbędzie się 20.02.2018r. o godz. 18.00 w sali SP 6 ul. Legionów 21 w Sosnowcu. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 56 zespołów.
Pięć medali Huraganu podczas Mistrzostw Śląska Młodzieżowców - Sosnowiec 2018
W niedzielę 04.02.2018r. w sosnowieckiej hali MOSiR Milowice rozegrano XXIII Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodzieżowców. W zawodach wszyscy trzej zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec stanęli na podium zdobywając łącznie pięć medali. Indywidualnie w turnieju eliminacyjnym Szymon Twardowski wywalczył awans do Mistrzostw Polski. Nasi reprezentanci uzyskali w Mistrzostwach Śląska następujące wyniki: Szymon Twardowski wraz z Michałem Siwcem (LITS Meble Anders Żywiec) srebrny medal w grze deblowej, Michał Skórski i Adam Babicz brązowy medal w grze deblowej, Szymon Twardowski i Aneta Kula (KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice) brązowy medal oraz Michał Skórski i Karolina Tokarczyk (RKS Cukrownik Chybie) brązowy medal w grze mieszanej. Na uwagę zasługuje piąte miejsce indywidualnie Michała Skórskiego i Szymona Twardowskiego. Współorganizatorem mistrzostw był UKS Huragan Sosnowiec. Zawody sędziowali Stanisław Szydło i Dariusz Kleczko.
Czwarta eliminacja XXVI Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta 
Czwarty turniej rozegrano w niedzielę 28.01.2018r. Pierwsze dni ferii zimowych nie przeszkodziły 115 osobom wziąć udział w zawodach. Łącznie w naszych turniejach podczas czterech eliminacji startowało 461 zawodników z 30 miast. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Tomanek Zuzanna, Wyrobek Sabina, Wojtaszczyk Wojciech, Adamczyk Mikołaj, Rułka Filip (w kategorii Kadet i Junior), Eliasz Adrian i Wójcik Rafał. Zawody rozpoczęły się zapisami o godz. 9.00 i zakończyły ostatnimi partiami w kategorii Open o godz. 20.00.

9 kolejka II Ligi Amatorów
W czwartek 25.01.2018r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec przegrała 3:7 na własnej sali z TKKF Aut Łagisza Będzin. Było to ostatnie spotkanie pierwszej rundy rozgrywek II Ligi Amatorów. Zawodnicy Huraganu uplasowali się po dziewięciu meczach z dorobkiem dziesięciu punktów na piątej pozycji. W lidze wystartowało dziesięć zespołów.
15 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 24.01.2018r. drugi zespół UKS Huragan Sosnowiec rozegrał ostatni mecz pierwszej rundy III Ligi Mężczyzn. Nasi zawodnicy na własnej sali ulegli 1:9 drużynie MKS Orkan Chruszczobród. Z dorobkiem czterech punktów nasi zawodnicy w szesnasto drużynowej stawce zespołów III ligi zajmują piętnastą pozycję w tabeli.
Czwarta eliminacja Family Champions League
Dnia 24.01.2018r. odbył się czwarty turniej klasyfikacyjny szóstej edycji Family Champions League. W zawodach wystartowało trzynastu zawodników. Najlepszym okazał się Mirosław Katolik wyprzedzając Grzegorz Galicę oraz po raz pierwszy w tym roku uczestniczącego w zawodach Viacheslava Pazhynskyjego. Emocjonujące pojedynki dawały wiele satysfakcji grającym. Wyniki.
13 kolejka III Ligi Amatorów
We wtorek dnia 23.01.2018r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na wyjeździe spotkanie III Ligi Amatorów z drużyną UKS Quo Vadis II Zabrze. Drużyna Huraganu po zaciętym pojedynku przegrała spotkanie w stosunku punktowym 4:6. Był to ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek. Zdobywając osiem punktów ligowych nasi zawodnicy uplasowali się w stawce czternastu drużyn na ósmej pozycji. 
Mateusz Trela trzecim zawodnikiem III WTK Seniorów - Łaziska Górne
W niedzielę 21.01.2018r. podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów doskonale w stawce 58 zawodników i 29 zawodniczek zaprezentowała się sześcioosobowa reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii Seniorek Julia Knap zajęła miejsce trzynaste. W kategorii Seniorów Mateusz Trela był trzeci, Szymon Twardowski piąty, Stanisław Szydło dziewiąty, Michał Skórski i Aleksander Lilien ex aequo uplasowali się na siedemnastym miejscu. Bardzo dobre wyniki zawodów przybliżyły naszych tenisistów do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Śląska.
14 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W dniu 17.01.2018r. drugi zespół mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrał wyjazdowe spotkanie przedostatniej kolejki III Ligi Mężczyzn ŚLZTS. Zawodnicy Huraganu przegrali 1:9 z zespołem KKS Kolejarz Gliwice. Obecnie nasz drugi zespół zajmuje w klasyfikacji po czternastu kolejkach z dorobkiem czterech punktów piętnastą pozycję.
Puchar Śląskiej Ligi Amatorów
W środę 17.01.2018r. w sali Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu rozegrano dwa mecze Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. Pierwsza drużyna UKS Huragan Sosnowiec podejmowała zawodników pierwszej ligi DDK Brzeziny Śląskie. Wynik spotkania okazał się niekorzystny dla Huraganu, który przegrał 1:4. Nasza drużyna wystąpiła bez kontuzjowanego Zbigniewa Rodka. W drugim spotkaniu druga drużyna UKS Huragan Sosnowiec spotkała się z pierwszoligową drużyną Scholbud Mysłowice. Nasi zawodnicy ulegli gościom 0:4. W związku z przegranymi drużyny Huraganu zakończyły rywalizację pucharową w przedziale miejscowym 17-37.

Aleksander Lilien czwartym zawodnikiem III WTK Juniorów - Łaziska Górne
W niedzielę 14.01.2018r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. Reprezentacja Huraganu liczyła cztery osoby: Bogusława Majewska, Aleksander Lilien, Wiktor Podsadniak i Jakub Nowak. W zawodach najlepiej zaprezentował się Aleksander Lilien zajmując czwarte miejsce. W turnieju wystartowało 36 zawodniczek i 57 zawodników.
II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków - Łaziska Górne
Dnia 13.01.2018r. w Łaziskach Górnych rozegrano II WTK w kategorii Skrzat i Żak. W zawodach wystąpiło czterech reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Najlepiej zaprezentował się w kategorii Żaków Szymon Kot, który uplasował się na 13 miejscu. Igor Szymański sklasyfikowany został na pozycji 48 (wystartowało 58 zawodników). W kategorii Skrzatów Bartosz Klasiński zajął miejsce 16 miejscu natomiast najmłodszy z naszych zawodników Jan Michta był 17 (wystartowało 23 zawodników). Doświadczenie zdobyte w zawodach procentować będzie w przyszłości.

14 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek dnia 12.01.2018r. w sali Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Legionów 21 w Sosnowcu drużyna II Ligi Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła w przedostatnim meczu pierwszej rundy 9:1 MUKS Jedynkę Pszów. W meczu wystąpili Aleksander Lilien, Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Stanisław Szydło. Zwycięstwo przypieczętowało awans do pierwszej ósemki play-offów. Ostatni mecz pierwszej rundy nasi zawodnicy zagrają z drużyną MKS Skarbek Tarnowskie Góry w środę 28.02.2018r.
12 kolejka III Ligi Amatorów
W czwartek dnia 11.01.2018r. druga drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec podejmowała na własnej sali zawodników UKS Leader Katowice. Mecz zakończył się zwycięstwem Huraganu 8:2. W drużynie wystąpili: Dariusz Nowak, Dariusz Filak i Piotr Wolnicki.
13 kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W dniu 10.01.2018r. drugi zespół mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrał mecz na własnej sali z KS AZS Politechnika Gliwice. Po zaciętej walce nasi zawodnicy przegrali spotkanie 4:6. Wynik meczu ważył się do ostatniego pojedynku, w którym goście okazali się lepsi. W drużynie Huraganu wystąpili: Skórski Michał, Babicz Adam, Kleczko Dariusz, Nowak Jakub i Podsadniak Wiktor.

8 kolejka II Ligi Amatorów
W środę 10.01.2018r. zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec rozegrali przedostatni mecz pierwszej rundy II Ligi Amatorów. W wyjazdowym spotkaniu z drużyną Bartek Siemianowice nasi zawodnicy przegrali 3:7. Obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli. Drużyna Huraganu wystąpiła w składzie: Zbigniew Rodek, Grzegorz Galica i Mirosław Katolik.
Puchar Polski Kobiet - piąte miejsce Huraganu
Dnia 09.01.2018r. drużyna Kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nasze zawodniczki niestety uległy drużynie JKTS Jastrzębie Zdrój w stosunku 1:4. Honor naszej drużyny uratowała Julia Knap pokonując Annę Kubiak. Marta Nowak i Bogusława Majewska nie zdobyły punktów. Porażka zamknęła naszym zawodniczkom drogę do medalu i ostatecznie Huragan uplasował się na piątej pozycji.

Zakończenie pierwszej rundy rozgrywek II Ligi Kobiet - Huragan czwarty
W piątek 05.01.2018r. drużyna kobiet UKS Huragan rozegrała podwójny mecz wyjazdowy z drużynami JKST Jastrzębie Zdrój i JKTS II Jastrzębie Zdrój. W zaległej piątej kolejce II ligi nasze zawodniczki uległy pierwszemu zespołowi Jastrzębia 2:8. W ostatnim meczu pierwszej rundy (dziesiąta kolejka rozgrywek) Huragan pokonał drugi zespół Jastrzębia 8:2. Tym samym drużyna UKS Huragan Sosnowiec uplasowała się na bardzo wysokim czwartym miejscu po pierwszej rundzie II Ligi Kobiet ŚLZTS. W rozgrywkach Huragan reprezentowały: Marta Nowak, Julia Knap, Martyna Zygadło, Bogusława Majewska, Kornelia Kot, Dagmara Kajca, Zuzanna Szydło, Zuzanna Majewska.

13 kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W dniu 05.01.2018r. zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec podejmowali na własnej sali drużynę LKS Liswarta Lisów. Mecz został rozstrzygnięty na korzyść gospodarzy po dwóch zwycięstwach w grach deblowych, kiedy to Huragan objął prowadzenie 4:2, by ostatecznie zwyciężyć 7:3. Na dwie kolejki przed końcem pierwszej rundy nasi zawodnicy zajmują siódmą lokatę z dużymi szansami na pierwszą ósemkę fazy play-offów. W meczu wystąpili Aleksander Lilien, Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Stanisław Szydło.