To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - styczeń / lipiec 2017 r.

XVI Festiwal Tenisa Stołowego - Sosnowiec 2017
Od piątku do niedzieli 09-11.06.2017r. w Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21 w Sosnowcu odbywał się XVI Festiwal Tenisa Stołowego - Sosnowiec 2017. Tradycyjnie organizatorem zawodów był UKS Huragan Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. W pierwszym dniu Festiwalu rozegrano "FINAŁ XIX GRAND PRIX SOSNOWCA O PUCHARU PREZYDENTA MIASTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH". W zawodach wystartowało 68 zawodników. W drugim dniu Festiwalu rozegrano „TURNIEJE DLA DZIECI, MŁODZIEŻY  I DOROSŁYCH”, XVII MISTRZOSTWA SOSNOWCA SFERY BUDŻETOWEJ" oraz Finał - FAMILY CHAMPIONS LEAGUE" - wystartowało 57 zawodników. W trzecim dniu Festiwalu rozegrano „OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLASKA W LARGE BALL”. Ogółem w trzydniowych zawodach rywalizowało 148 zawodników. Uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe koszulki, turnieje były ogólnodostępne i bezpłatne. Zwycięzcy poszczególnych kategorii od 1 do 4 miejsca nagrodzeni zostali medalami, pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był sześcioletni Mateusz Brzychcy. Zapraszamy za rok. Wyniki i zdjęcia. Szczegółowe wyniki i zdjęcia z zawodów.


XIX Puchar Prezydenta Sosnowca - druga eliminacja
Trzeci finałowy turniej rozegrany został 09.06.2017r. w ramach trzydniowego Festiwalu Tenis Stołowego - Sosnowiec 2017. W zawodach wystartowało 68 zawodników z jedenastu szkół. W całej edycji wzięło udział 206 grających. W zawodach finałowych nie było niespodzianek. Zwycięstwo odnieśli indywidualnie triumfatorzy klasyfikacji generalnej: Kot Kornelia SP 8, Kmiecik Dawid SP 13, Juszczak Weronika G 13 i Nowak Jakub G 13. Drużynowo Puchar Prezydenta Sosnowca powędrował w ręce opiekunów SP 13 oraz Gimnazjum 16. Gratulujemy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz opiekunom za wspólną rywalizację. Wyniki i zdjęcia.


Strefa Pingla w SP 42 w Sosnowcu

W dniu 03.06.2017r. sekcja tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec przy współpracy z Radą Rodziców SP 42 w Sosnowcu zorganizowała "Strefę Pingla" w ramach festynu szkolnego. Nasi instruktorzy przeprowadzili pokaz gry oraz turniej tenisa stołowego z nagrodami. Naszą strefę odwiedziło wielu potencjalnych adeptów tenisa stołowego. Dużą atrakcją była możliwości gry z naszymi trenerami. Dziękujemy wszystkim za udział. Galeria zdjęć.


XIX Puchar Prezydenta Sosnowca - druga eliminacja
W poniedziałek 29.05.2017r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu odbyła się druga eliminacja Pucharu Prezydenta. Do zawodów przystąpiło 74 sosnowieckich uczniów. Po zaciętej grze najlepszymi zawodnikami okazali się Kot Kornelia SP 8, Chrząścik Dominik SP 13, Stępień Wiktoria G 13 i Nowak Jakub G 13. Ogółem w zawodach wystartowało 138 grających. Wyniki.


Srebrny medal w Grand Prix Pragi 2017
Od piątku do niedzieli 26-28.05.2017r. w stolicy Czech rozgrywane było Grand Prix Pragi w kategoriach młodzieżowych. Poziom zawodów był bardzo wysoki, wystartowali czołowi zawodnicy poszczególnych państw. Reprezentantami UKS Huragan Sosnowiec w kategorii kadetów byli Aleksander Lilien i Jakub Jęsiek. W rywalizacji drużynowej Aleksander Lilien wraz z Kamilem Czaplą (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) wywalczyli srebrny medal pokonując zespoły Sokol Hradec Králové, Budapest, Wroclaw / Valaliky, TTV Niedersachsen. W finale ulegli drużynie Kotlářka / HB Ostrov. Jakub Jęsiek w parze z czeskim zawodnikiem Martinem Waldmannem przy dwóch porażkach i jednym zwycięstwie nie awansowali do dalszej fazy zawodów. Indywidualnie Aleksander Lilien po zwycięstwach w grupie z Davidem Lorencem, Václavem Hejda, Alexandrem Csermákiem uplasował się na pierwszym miejscu i awansował do turnieju głównego. W drugiej rundzie musiał uznać wyższość Paula Reinkmeiera z Niemiec. Jakub Jęsiek po dwóch porażkach z Janem Krameš i Kamilem Pachem oraz zwycięstwie z Ondřejem Peškem uplasował się na trzecim miejscu w grupie i nie awansował do turnieju głównego. Srebrny medal Aleksandra Liliena jest kolejnym międzynarodowym sukcesem naszego zawodnika. Gratulujemy.


Indywidualne Mistrzostwa Polski Kadetów - Drzonków 2017
W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w dniach 18-21.05.2017r. w Drzonkowie zawodnik Huraganu Aleksander Lilien osiągnął swój życiowy sukces plasując się indywidualnie na 13 pozycji w Polsce. Do turnieju przystapiło 64 zawodników wyłonionych z eliminacji wojewódzkich. W pierwszej partii Olek pokonał 4:0 Marcina Zarębę z LZS Żywocice, następnie nie dał szans zawodnikowi ZKS Drzonków Jakubowi Krzywniakowi zwyciężając 4:0. W fazie 1/8 turnieju głównego spotkał się z rozstawionym z nr 1 zawodnikiem gospodarzy Jakubem Jankowskim ZKS Drzonków i po bardzo emocjonującym pojedynku niestety przegrał 0:4. W turnieju pocieszenia zwyciężył 3:1 Radosława Chrześciana AZS UMCS Lublin i uległ 1:3 Szymonowi Kolasie KS Gorce Nowy Targ. W turnieju deblowym Olek wraz z Kamilem Czaplą MKS Skarbek Tarnowskie Góry pokonali 3:1 parę w składzie Dawid Zelek MSZS Świdwin i Wiktor Zieliński UKS Champion Police, by następnie ulec 1:3 Damianowi Korczakowi i Jakubowi Krzywniakowi obaj ZKS Drzonków i ostatecznie uplasować się na 9 pozycji w kraju. Podczas turnieju gier mieszanych Olek wystąpił w parze z Adrianną Satławą GLKS Orlęta Krosnowice. Zwyciężając 3:2 parę Klaudia Przygoda LUKS Stal Osowiec i Leon Kunaszewski KTS MOKSiR Zawadzkie oraz ulegając 1:3 parze Elżbieta Kwiatkowska MKS Rokita Brzeg Dolny i Kuba Kwapiś MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka sklasyfikowany został na 17 miejscu. Podsumowując zawody drużynowe i indywidualne przez pryzmat zajętych miejsc: dwa dziewiąte, jeno trzynaste i jedno siedemnaste należy uznać turniej za bardzo udany. Zawodnicy Huraganu po raz kolejny zdobyli punkty w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i godnie reprezentowali nasz klub na arenie ogólnopolskiej. Gratulujemy. Galeria zdjęć.


Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów - Drzonków 2017

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (18.05.2017r.) odbywającej się w Drzonkowie drużyna kadetów UKS Huragan Sosnowiec wywalczyła dziewiąte miejsce. Nasi zawodnicy w składzie Aleksander Lilien oraz Jakub Jęsiek pokonali w stosunku 3:1 drużynę AZS UMCS Lublin, następnie po bardzo zaciętej walce musieli uznać wyższość faworyta turnieju ZKS I Drzonków 1:3, by ostatecznie 3:0 pokonać zawodników drużyny LKS Piotrowice. Gratulujemy. 


XIX Puchar Prezydenta Sosnowca - pierwsza eliminacja
Dnia 16.05.2017r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu przy ul. Legionów 21 rozegrano po raz dziewiętnasty zawody tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Sosnowca o Puchar Prezydenta Miasta dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do pierwszej eliminacji zawodów przystąpiło 64 zawodników z 9 sosnowieckich szkół. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Kot Kornelia SP 8, Sodo Dominik SP 22, Szydło Zuzanna G 16 oraz Nowak Jakub G 13. W klasyfikacji szkolnej prowadzą SP 13 oraz G 16Wyniki.


Nabór do klas sportowych o profilu tenisa stołowego

Szkoła Podstawowa nr 48 Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu ogłasza nabór do klasy pierwszej, czwartej i siódmej o profilu tenisa stołowego. Tygodniowa jednostka treningowa wynosi minimum 12 godz. Klasy prowadzone będą pod patronatem UKS Huragan Sosnowiec. Dla chętnych prezentujących odpowiedni poziom gry zapewniamy uczestnictwo w zawodach indywidualnych, rozgrywkach ligowych i obozach szkoleniowych. Zapisanie się do klasy sportowej nie jest równoznaczne z reprezentowaniem barw Huraganu.
ZAPRASZAM WSZYSKICH CHĘTNYCH Stanisław Szydło 502 392 436.
Szczegółowe informacje i strona rekrutacyjna.


Eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne 2017

W niedzielę 07.05.2017r. w Łaziskach Górnych odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów. W zawodach wystartowało dwóch reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii Kadetek Bogusława Majewska zajęła piąte miejsce. W kategorii Kadetów Jakub Jęsiek uplasował się na dziewiątej pozycji. Żadnemu z naszych zawodników nie udało się awansować do MP.


Szymon Kot brązowym medalistą Mistrzostw Śląska Skrzatów - Częstochowa 2017
Podczas rozgrywanych w Częstochowie dnia 29.04.2017r. zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Kot wywalczył indywidualnie brązowy medal. Jest to 151 krążek Mistrzostw Śląska zdobyty przez naszych reprezentantów w historii klubu. W rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Śląska Żaków, indywidualnie Szymon Kot sklasyfikowany został w przedziale miejscowym 33-48, podobnie jak nasz drugi reprezentant Dariusz Herszkiewicz. W grze deblowej Szymon i Darek uplasowali się na dziewiątym miejscu. Ogółem w zmaganiach Skrzatek i Skrzatów wystąpiło 38 grających. W Żaczkach i Żakach sklasyfikowano 79 uczestników. Gratulujemy.


XVIII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

27.04.2017r. w czwartek zakończyły się rozgrywki sezonu 2016/2017 II Ligi Amatorów ŚLZTS. UKS Huragan Sosnowiec w ostatnim osiemnastym meczu podejmował na własnej sali drużynę MOSiR Czeladź. Nasi zawodnicy wygrali spotkanie w stosunku punktowym 8:2 i w klasyfikacji końcowej z dwudziestoma trzema punktami na koncie zajęli czwarte miejsce w tabeli. W ostatnim meczu sezonu w drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica, Zbigniew Rodek, Piotr Boryszko i Stanisław Szydło.


Eliminacje do Mistrzostw Polski Żaków - Bytom 2017
W czwartek 27.04.2017r. w Bytomiu rozegrano Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Żaków, które odbędą się w Krakowie. W zawodach wystartował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Kot. Naszemu tenisiście nie udało się uzyskać awansu. Ostatecznie jako jeden z najmłodszych uczestników eliminacji Szymon uplasował się na siedemnastej pozycji.


Zawody Rejonowe Gimnazjów - Sosnowiec 2017
W poniedziałek 24.04.2017r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu rozegrane zostały Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem turnieju był SZS, Gimnazjum nr 16 Sosnowiec oraz UKS Huragan Sosnowiec. Turniej prowadzili Paweł Madej i Stanisław Szydło. W rozgrywkach wzięły udział najlepsze dwie szkoły z Jaworzna i Sosnowca w kategorii dziewcząt i chłopców wyłonione w Mistrzostwach Miast. System rozgrywek zgodny był z przepisami PZTS. Drużyny składające się z dwóch zawodników rozstawione zostały według kolejności miejsc z zawodów miejskich. Wszystkim uczestnikom organizator wręczył dyplomy. Najlepszymi szkołami okazały się wśród dziewcząt Gimnazjum nr 25 z Sosnowca i wśród chłopców Gimnazjum nr 10 z Jaworzna. Wyniki.


Pięć medali Huraganu podczas MŚL Kadetek i Kadetów – Sosnowiec 2017

W niedzielę dnia 23.04.2017r. w sosnowieckiej hali MOSiR odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek i Kadetów. Zawody współorganizowane były przez UKS Huragan Sosnowiec. W turnieju wystartowali najlepsi zawodnicy Śląska wyłonieni podczas całorocznych zmagań wojewódzkich i ogólnopolskich. Do Mistrzostw zakwalifikowało się pięciu zawodników Huraganu: Bogusława Majewska, Natalia Pomykała, Aleksander Lilien, Jakub Jęsiek oraz Wiktor Podsadniak. Trzy medale wywalczył Aleksander Lilien - srebro indywidualnie, brąz w drużynie oraz brąz w grze deblowej. Bogusława Majewska w grze deblowej zdobyła srebrny medal. Jakub Jęsiek brąz w drużynie. Nagrody zawodnikom wręczał Dyrektor MOSiR Sosnowiec Jerzy Górak oraz Prezes ŚLZTS Wojciech Waldowski. Był to kolejny bardzo dobry występ naszych kadetów. Gratulujemy. Galeria zdjęć.


Awans na Mistrzostwa Polski Drużyny Kadetów Huraganu - Sosnowiec 2017

Drużyna Kadetów UKS Huragan Sosnowiec w składzie Aleksander Lilien oraz Jakub Jęsiek zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski i będzie reprezentowała nasz Klub w Drzonkowie. Chłopcy w Mistrzostwach Śląska wywalczyli brązowy medal. Drużyna Kadetek w składzie Bogusława Majewska i Natalia Pomykała w DMŚL uplasowały się na piątym miejscu. Druga drużyna Huraganu Wiktor Podsadniak i Kamil Basak zajęła miejsce siódme. Igor Bugajski oraz Konrad Kaczor (Huragan III) sklasyfikowani zostali na miejscu dziewiątym. Gratulujemy awansu naszym zawodnikom. Organizatorem turnieju był ŚLZTS oraz UKS Huragan Sosnowiec. Zawody odbyły się w sobotę 22.04.2017r.


XXII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 21.04.2017r. w ostatnim meczu sezonu 2016/2017 II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zwyciężył na wyjeździe 6:4 drużynę KTS Lew Głubczyce. Skład drużyny Huraganu był najmłodszym zestawieniem zawodników w całej lidze: Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Jakub Jęsiek i Jakub Nowak. Ostatecznie nasi zawodnicy w generalnej klasyfikacji uplasowali się na trzynastym miejscu w tabeli.


Zaległa XVIII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

19.04.2017r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozgrywając zaległą XVIII kolejkę spotkań zakończyła zmagania II Ligi Kobiet sezonu 2016/2017. Nasze zawodniczki w składzie: Julia Knap, Alicja Jęsiek, Klaudia Domagała i Kornelia Kot uległy na wyjeździe drużynie JKTS Jastrzębie Zdrój 3:7. Huragan w ostatecznej klasyfikacji sezonu z dwudziestoma punktami uplasował się na dziesiątym miejscu.


XXII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 19.04.2017r. drużyna III Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrała ostatni mecz sezonu 2016/2017. Nasi zawodnicy ulegli na własnej sali drużynie UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 4:6. W ostatecznej klasyfikacji III Ligi Mężczyzn Huragan uplasował się z piętnastoma punktami na czternastym miejscu. W meczu z Dąbrowiakiem wystąpili: Michał Skórski, Paweł Madej, Damian Fira i Mateusz Borek. Zawodnikiem rezerwowym był Adam Babicz.


Gratulacje doskonałego występu w Austrii !!!
W dniach 13-16.04.2017r. odbywały się zawody z cyklu Cadet Challange Linz 2017. Blisko 60 stołów, kilkuset uczestników, czołówka europejska i zawodnicy z różnych kontynentów. Aleksander Lilien (UKS Huragan Sosnowiec) i Oliwier Gwizdon (Klub Olimpijczyka Mysłowice) występowali jako drużyna Śląskiego Związku Tenisa Stołowego zajmując III miejsce w turnieju drużynowym. Olek w turnieju indywidualnym dotarł do 1/16 turnieju. Super wynik i bezcenne doświadczenie.XXII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
14.04.2017r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali przegrała 3:7 z drużyną AKS Mikołów. Huragan wystąpił w składzie: Julia Knap, Martyna Zygadło, Bogusława Majewska i Klaudia Sasińska. Do zakończenia rozgrywek sezonu 2016/2017 pozostał jeden zaległy mecz z JKTS II Jastrzębie Zdrój.


XXI kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W czwartek 13.04.2017r. drużyna III Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym zwyciężyła 6:4 drużynę KS Burza Borowa Wieś Mikołów. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Paweł Madej, Michał Skórski, Mateusz Borek, Damian Fira oraz Adam Babicz. Do zakończenia rozgrywek pozostał ostatni mecz. Obecnie nasza drużyna wywalczyła piętnaście punktów ligowych.


XVII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
13.04.2017r. w czwartek drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe zwyciężyła 9:1 drużynę TKKF II Chorzów. W drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica, Zbigniew Rodek i Mirosław Katolik. Obecnie nasza drużyna zdobyła dwadzieścia jeden punktów.


Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików - Jastrzębie Zdrój 2017
W sobotę 01.04.2017r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystąpiły dwie drużyny UKS Huragan Sosnowiec. Drużyna Młodziczek w składzie Kornelia Kot i Maja Brzezińska zajęła piąte miejsce. Drużyna Młodzików w składzie Dominik Sodo i Jonatan Osowski uplasowała się na trzydziestej drugiej pozycji.


XXI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 07.04.2017r. w rozgrywkach II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali wygrała 8:2 z drużyną LUKS Stal Osowiec. Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie: Julia Knap, Zuzanna Majewska, Bogusława Majewska i Martyna Zygadło. Drużyna Huraganu zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w tabeli.


XXI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
07.04.2017r. w II Lidze Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zremisował na własnej sali 5:5 z drużyną LKS Liswarta Lisów. W składzie drużyny Huraganu wystąpili: Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Aleksander Lilien, Jakub Jęsiek i Jakub Nowak. Obecnie nasi zawodnicy plasują się na trzynastym miejscu w tabeli.


Zaległa XIV kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
W czwartek 06.04.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe zwyciężyła 6:4 drużynę MORiS Chorzów. W drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica, Zbigniew Rodek i Stanisław Szydło. Nasza drużyna wywalczyła do tej pory dziewiętnaście punktów ligowych.


Famili Champions League - szósta eliminacja

W środę 05.04.2017r. odbyła się szósta eliminacja Family Champions League. Do zawodów przystąpiło jedenastu grających. Najlepszym okazał się Zbigniew Rodek przed Jackiem Starczewskim i Mirosławem Katolikiem. W sześciu turniejach wystartowało dwudziestu trzech zawodników, z których w klasyfikacji generalnej prowadzi Mirosław Katolik.

XX kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

05.04.2017r. drużyna III Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali pokonała 8:2 drużynę ULKS Ruch Pniów. Huragan wystąpił w składzie: Paweł Madej, Michał Skórski, Mateusz Borek, Damian Fira oraz Adam Babicz. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki. Obecnie nasza drużyna wywalczyła trzynaście punktów i zajmuje czternaste miejsce w tabeli.


XVI kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
W poniedziałek 03.04.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe zremisowała 5:5 z drużyną MDK Ruda Śląska. W drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica, Zbigniew Rodek, Stanisław Szydło i Mirosław Katolik. Z siedemnastoma punktami nasi zawodnicy zajmują piątą pozycję w tabeli.


III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów - Luboń 2017

Podczas odbywającego się w Luboniu w dniach 31.03.2017r. - 02.04.2017r. III Grand Prix Polski Kadetów zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien osiągnął swój życiowy sukces zajmując osiemnastą pozycję. Olek podczas trzech dni zawodów rozegrał trzynaście pojedynków z czego dziewięć wygrał. Swój występ przypieczętował bezpośrednim awansem do Mistrzostw Polski Kadetów - Drzonków 2017 (Olimpiady Młodzieży). Gratulujemy.


Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne 2017
02.04.2017r. w Łaziskach Górnych odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów. W turnieju wystąpiło najlepszych trzydziestu dwóch zawodników wyłonionych z całorocznych eliminacji wojewódzkich. Zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec uzyskali następujące rezultaty. Indywidualnie: Michał Skórski miejsce trzynaste, Adam Babicz i Zuzanna Szydło miejsce siedemnaste. W grze deblowej Adam Babicz i Michał Skórski oraz Zuzanna Szydło i Kucharczyk Agnieszka (UKS QUO VADIS Makoszowy) miejsce dziewiąte. W grze mieszanej Zuzanna Szydło i Michał Skórski miejsce dziewiąte, Kucharczyk Agnieszka (UKS QUO VADIS Makoszowy) i Adam Babicz miejsce siedemnaste.


Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorek i juniorów - Łaziska Górne 2017
W sobotę 01.04.2017r. w Łaziskach Górnych odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpiły dwie drużyny UKS Huragan Sosnowiec. Drużyna Juniorek w składzie: Alicja Jęsiek, Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Klaudia Domagała uplasowała się na dziewiątym miejscu. Drużyna Juniorów w składzie Michał Skórski, Adam Babicz, Jakub Nowak i Bartosz Grabowski zajęła miejsce piąte przegrywając walkę o strefę medalową z późniejszymi zwycięzcami zawodów MUKS Jedynką Pszów. W turnieju wystartowało dwadzieścia sześć drużyn.


XIX kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

30.03.2017r. drużyna III Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonała 8:2 drużynę LKS Zgoda Byczyna Jaworzno. Huragan wystąpił w składzie: Mateusz Borek, Paweł Madej, Damian Fira, Michał Skórski oraz Adam Babicz. UKS Huragan Sosnowiec po dziewiętnastu kolejkach zdobył jedenaście punktów.


XV kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
W czwartek 30.03.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe zwyciężyła 6:4 TKKF Aut Łagisza Będzin. W drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica, Zbigniew Rodek, Stanisław Szydło i Mirosław Katolik. Obecnie nasza drużyna zgromadziła na swoim koncie szesnaście punktów.


Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym - 2017

W poniedziałek 27.03.2017r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu ul. Legionów 21 przeprowadzono Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Dla najlepszych drużyn organizator SZS ufundował puchary. Mistrzami Sosnowca zostały szkoły: Gimnazjum nr 25 w kategorii Dziewcząt oraz Gimnazjum nr 13 w kategorii Chłopców. Zawody prowadzili sędziowie mgr Paweł Madej oraz mgr Stanisław Szydło. W turnieju wystartowało 37 zawodników z 15 sosnowieckich szkół. Szczegółowe wyniki zawodów.


Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów - Łaziska Górne 2017
W niedzielę 26.03.2017r. w Łaziskach Górnych rozegrano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorek, Juniorów oraz Młodziczek i Młodzików. W turnieju juniorskim Huragan reprezentowali Michał Skórski - miejsce 13, Adam Babicz - miejsce 17 oraz Jakub Nowak miejsce 25. W kategorii Juniorek i Juniorów wystartowało 43 grających.


Szymon Kot drugi w III WTK Skrzatów i Żaków - Łaziska Górne 2017 
​W sobotę 25.03.2017r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatek i Skrzatów oraz Żaczek i Żaków. W turnieju uczestniczyło dwóch reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Szymon Kot wśród Skrzatów już po raz trzeci z rzędu wywalczył drugie miejsce. W kategorii Żaków zajął siedemnaste miejsce. Dariusz Herszkiewicz (debiutant) w Żakach sklasyfikowany został na miejscu czterdziestym dziewiątym. Ogółem w zawodach wystartowało 46 Skrzatów i 84 Żaków.


XX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek dnia 24.03.2017r. zawodniczki II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali zremisowały z MKS Bruk Śląski Skarbek II Tarnowskie Góry 5:5. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Knap, Martyna Zygadło, Alicja Jęsiek i Klaudia Sasińska. Obecnie z osiemnastoma punktami plasujemy się na dziesiątej pozycji w tabeli.


XVIII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W czwartek 23.03.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonała 6:4 drużynę KS AZS Politechnika Śląska Gliwice. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Mateusz Borek, Paweł Madej, Michał Skórski, Adam Babicz i Damian Fira. UKS Huragan Sosnowiec po osiemnastu kolejkach z dziewięcioma punktami zajmuje czternaste miejsce w tabeli. 


XX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 22.03.2017r. zawodnicy II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyli 9:1 w meczu wyjazdowym drużynę TS Kuźnia Rybnik. W Huraganie wystąpili: Aleksander Szydło, Mateusz Trela, Szymon Twardowski oraz Aleksander Lilien. Huragan z dwunastoma punktami zajmuje trzynaste miejsce w tabeli.


III WTK Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne 2017 
W niedzielę 18.03.2017r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów. W turnieju najlepiej z reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec zaprezentował się Aleksander Lilien zajmując 5 miejsce. Jakub Jęsiek był 13. Wiktor Podsadniak, Dominik Sodo oraz Kacper Frańczak uplasowali się w przedziale miejscowym 49-64. Miejsce 65 zajął Kamil Basak. W kategorii Kadetek Bogusława Majewska zajęła 17 lokatę. W zawodach wystartowało 115 zawodniczek i zawodników.


Finał XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta
Finał rywalizacji odbył się 18.03.2017r. Do turnieju przystąpiło 121 grających. Ogółem w całej edycji zawodów wystartowało 804 uczestników. W szóstym turnieju triumfowali: Natalia Szymczyk, Julia Knap, Maksymilian Gwizdon, Mikołaj Adamczyk, Aleksander Lilien, Jakub Glanowski i Rafał Wójcik. Tegoroczne zawody okazały się bardzo zacięte. W całej historii GP Sosnowca nie zdarzyła się sytuacja, w której aż w dwóch kategoriach o wyższym miejscu medalowym zadecydował "rzut monetą". Miało to miejsce w rywalizacji młodzików oraz seniorów. W klasyfikacji generalnej po sześciu turniejach zwyciężyli: Natalia Gajewska, Adrian Bogacz, Mikołaj Adamczyk, Aleksander Lilien, Szymon Radło, Mirosław Piecowski oraz Rafał Wójcik. W zawodach zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik otrzymywał 10 pkt bonusowych. Czterech najlepszych graczy w każdej kategorii odebrało nagrody rzeczowe, statuetki i medale. Uroczystość wręczenia nagród zaszczycił Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca Krzysztof Haładus oraz przedstawiciel Wydziału Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Podinspektor Magdalena Żaba. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i zakończyły o godz. 20.00. Organizator przygotował dla grających wystawę historyczną związaną z sylwetką Bernarda Pukieta oraz rozgrzewkową "Strefę Pingla".  Klasyfikacja i galeria zdjęć.


XIX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
17.03.2017r. zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec przegrały na wyjeździe 3:7 z drużyną PSKS Beskidy Bielsko - Biała. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Julia Knap, Zuzanna Majewska oraz Zuzanna Szydło. Obecnie z siedemnastoma punktami plasujemy się na dziesiątej pozycji w tabeli.


XIX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
17.03.2017r. zawodnicy II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zremisowali 5:5 na własnej sali z drużyną LUKS Węgierska Górka. W drużynie z Sosnowca wystąpili: Stanisław Szydło, Szymon Twardowski, Mateusz Trela i Aleksander Lilien. Huragan z dziesięcioma punktami zajmuje trzynaste miejsce w tabeli.


XVII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 15.03.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali zremisowała 5:5 z drużyną KU AZS Uniwersytetu Śl. Katowice. W zespole gospodarzy wystąpili: Mateusz Borek, Paweł Madej, Damian Fira i Michał Skórski.


Medale dla Huraganu w MŚL Młodzieżówek i Młodzieżowców
W Bytomiu dnia 12.03.2017r. rozegrano Mistrzostwa Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców. Kolejne medale w tym sezonie dla UKS Huraganu Sosnowiec wywalczyli w grze deblowej Jakub Haładus wraz z Janem Szymczykiem (BISTS Bielsko-Biała) srebro, Martyna Zygadło wraz z Patrycją Mika (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) brąz oraz Szymon Twardowski wraz z Kamilem Bajerem (Klub Olimpijczyka Mysłowice) także brąz. Gratulujemy.


XVIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 10.03.2017r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe 2:8 z drużyną LITS Meble Anders Żywiec. W drużynie Huraganu wystąpili Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Aleksander Lilien i Stanisław Szydło. Nasi zawodnicy zajmują obecnie z dorobkiem dziewięciu punktów trzynastą pozycję w tabeli.


XIII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
W czwartek 09.03.2017r. rozegrano kolejny mecz II Ligi Amatorów ŚLZTS. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec podejmował na własnej sali drużynę Energetyk Forum Zabrze. Gospodarze pewnie zwyciężyli w stosunku 9:1. W drużynie wystąpili: Mirosław Katolik, Zbigniew Rodek i Stanisław Szydło. 


XVI kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W pierwszym meczu drugiej rundy rozegranym 08.03.2017r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec przegrała wyjazdowe spotkanie z drużyną KS Unia Kalety w stosunku 4:6. W drużynie Huraganu wystąpili: Paweł Madej, Mateusz Borek, Damian Fira, Michał Skórski i rezerwowy Adam Babicz.


85 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym
W dniach 03-05.03.2017r. rozgrywane były w Częstochowie 85 IMP. Nasz klub zorganizował wyjazd na niedzielne finały. Osiemnastoosobowa grupa UKS Huragan Sosnowiec obserwowała zmagania najlepszych zawodników Polski. Uczestnicy wyjazdu mogli przeżywać emocjonujące zwroty akcji podczas gier finałowych i delektować się Firmową Czekoladą Mistrzostw. Najmłodsi zdobyli cenne autografy i zdjęcia od swoich idoli. Starsi zwiedzali wystawę historyczną poświęconą 85 - leciu tenisa stołowego w Polsce. Pozycje medalowe w zawodach wywalczyli:

gra pojedyncza kobiet:
Li Qian – Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3 (8, 5, 8, -2, -7, -7, 5)
brązowe medale: Natalia Partyka, Roksana Załomska
gra pojedyncza mężczyzn:
Daniel Górak – Marek Badowski 4:3 (6, 6, -9, -7, 8, -5, 9)
brązowe medale: Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas
gra podwójna kobiet:
Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka – Roksana Załomska/Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (3, 8, 2)
brązowe medale: Klaudia Kusińska/Paulina Krzysiek, Natalia Bajor/Sandra Wabik
gra podwójna mężczyzn:
Jakub Dyjas/Daniel Górak – Patryk Chojnowski/Xu Wenliang 3:2 (5, -7, 9, -10, 5)
brązowe medale: Patryk Zatówka/Paweł Fertikowski, Daniel Bąk/Robert Floras
gra mieszana:
Patryk Zatówka/Julia Ślązak – Szymon Malicki/Roksana Załomska 3:1 (7, -7, 9, 4)
brązowe medale: Konrad Kulpa/Natalia Bajor, Piotr Chodorski/Anna Węgrzyn

GALERIA ZDJĘĆ - FINAŁY 85 IMP - CZĘSTOCHOWA 2017


XII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

02.03.2017r. rozegrano mecz dwunastej kolejki II Ligi Amatorów ŚLZTS. UKS Huragan Sosnowiec podejmował na własnej sali lidera rozgrywek ATS Cornilleau Gliwice. Spotkanie było bardzo wyrównane i ostatecznie zakończyło się remisem 5:5. 


Szymon Twardowski drugi w III WTK Młodzieżowców - Bytom 2017

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców rozegrany został w Bytomiu dnia 26.02.2017r. W zawodach wystąpiło pięciu reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Twardowski zdobywając drugie miejsce. Czwarte miejsce w Młodzieżówkach wywalczyła Martyna Zygadło. Pozostali nasi zawodnicy zajęli miejsca: Michał Skórski miejsce 10, Adam Babicz miejsce 17 oraz Bartosz Grabowski 21 miejsce. Gratulujemy.


III Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów - Krosno 2017 
W Krośnie od 24.02.2017r. do 26.02.2017r. rozrywane było III GPP Juniorek i Juniorów. Reprezentantem Huraganu w zawodach był Aleksander Lilien. Nasz zawodnik wystąpił w turnieju eliminacyjnym. Dwa pojedynki grupowe Olek minimalnie 2:3 przegrał by zwyciężyć w trzecim meczu także 3:2. Zajęte w grupie trzecie miejsce niestety nie dało awansu do sobotniego turnieju głównego. Był to kolejny turniej rangi ogólnopolskiej w którym nasz zawodnik zdobywa cenne doświadczenie.


XI kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

23.02.2017r. rozegrano zaległy mecz II Ligi Amatorów ŚLZTS. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec podejmowała na własnej sali drużynę OSiR Skałka II Świętochłowice. Gospodarze udanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie rozgrywek. Huragan zwyciężył 7:3 i z jedenastoma punktami zajmuje piąte miejsce w tabeli.


Złoto dla Julii Knap podczas IMŚL Seniorów - Bytom 2017
W niedzielę 19.02.2017r. w Bytomiu rozgrywane były 77 Indywidualne Mistrzostwa Śląska Seniorek i Seniorów. Z siedmiu reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec, którzy zakwalifikowali się po trzech WTK do Mistrzostw najlepiej zaprezentowała się Julia Knap. Nasza zawodniczka w grze deblowej wraz z Anną Rusin (ATS Cornilleau Gliwice) wywalczyła złoty medal. Wyniki pozostałych zawodników przedstawiają się następująco: Indywidualnie: Julia Knap 11, Martyna Zygdało 17, Aleksander Szydło, Szymon Twardowski i Mateusz Trela przedział miejscowy 17-24, Aleksander Lilien oraz Stanisław Szydło przedział miejscowy 25-32. Gra deblowa: Aleksander Szydło wraz z Stanisławem Szydło oraz Mateusz Trela wraz z Janem Szymczykiem (BISTS Bielsko - Biała) przedział miejscowy 5-8, Szymon Twardowski wraz z Aleksandrem Lilienem miejsce 9. Gra mieszana: Julia Knap wraz z Mateuszem Trelą miejsce 9, Martyna Zygadło wraz z Stanisławem Szydło, Zuzanna Grzesińska (KTS Mysłowice) wraz z Aleksandrem Szydło, Karolina Rakowska (KU AZS ZJD Częstochowa) wraz z Szymonem Twardowskim, Magdalena Rakowska (KU AZS ZJD Częstochowa) wraz z Aleksandrem Lilienem przedział miejscowy 17-29. Dla naszych seniorów zawody indywidualne nie ułożyły się szczęśliwie, gdyż czterech z nich po emocjonujących i zaciętych pojedynkach minimalnie przegrało swoje partie w stosunku 3:4. W imprezie wystartowały 32 seniorki i 32 seniorów. Gratulujemy.


V eliminacja XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta

W sobotę dnia 18.02.2017r. odbył się piąty turniej eliminacyjny z cyklu XXV GP Sosnowca. Do zawodów przystąpiło 125 zawodników. Ogółem w pięciu turniejach wystartowało 683 grających. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Zuzanna Staszczak, Aleksandra Górska, Adrian Bogacz, Tomasz Wrześniak, Aleksander Lilien, Szymon Radło, Piecowski Mirosław i Robert Klafczyński.​ Poszczególne partie w kategoriach dorosłych były na tyle zacięte, że zawody były najdłużej trwającym turniejem w histori rozgrywek GP. Rozpoczęły się o godz. 10.00 i zakończyły o godz. 20.00. Finał zawodów odbędzie się 18.03.2017r.  Szczegółowe wyniki zawodów.


 

XVII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 17.02.2017r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła na wyjeździe 6:4 zawodniczki drużyny ULKST Pszczyna. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Bogusława Majewska, Julia Knap, Martyna Zygadło i Klaudia Sasińska. Obecnie z siedemnastoma punktami plasujemy się na dziewiątej pozycji w tabeli.


XVII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 17.02.2017r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe 4:6 z drużyną LZS Blyss Kujakowice. W drużynie z Sosnowca wystąpili: Szymon Twardowski, Stanisław Szydło, Mateusz Trela i Aleksander Szydło. Huragan z dziewięcioma punktami zajmuje trzynaste miejsce w tabeli.

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Seniorek - Bytom 2017
Nietypowo w poniedziałek 13.02.2017r. w Bytomiu rozegrano turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Seniorek, które odbędą się w marcu 2017 roku w Częstochowie. W zawodach wystąpiło szesnaście zawodniczek. UKS Huragan Sosnowiec reprezentowała Julia Knap, która zajęła piątą lokatę. Awans do MP uzyskały Sandra Hetnał (RKS Cukrownik Chybie) oraz Natalia Szymczyk (MKS Skarbek Tarnowskie Góry).

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Seniorów - Sosnowiec 2017 
W niedzielę 12.02.2017r. UKS Huragan Sosnowiec był współorganizatorem eliminacji do Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w marcu 2017 roku w Częstochowie. W zawodach wzięło udział dwudziestu jeden zawodników. Reprezentacja Huraganu liczyła cztery osoby. Najlepszym zawodnikiem naszego klubu był Aleksander Szydło, który uplasował się na miejscu czwartym. Piątą pozycję zajął Mateusz Trela. Siódmy był Szymon Twardowski. Siedemnastą pozycję zajął Aleksander Lilien. Występ naszych zawodników należy ocenić bardzo dobrze. Awans do MP uzyskali zawodnicy Marek Kądziela i Marcin Balcerzak (TTS Polonia Bytom). 

Turniej finałowy Ślaskiej I Ligi Juniorek i Juniorów - Sosnowiec 2017
W sobotę 11.02.2017r. w sosnowieckiej hali MOSiR odbył się finałowy trzeci turniej I Ligi Juniorek i Juniorów. W rozgrywkach pierwszoligowych Huragan reprezentowała pierwsza drużyna dziewcząt w składzie: Monika Kasperkiewicz, Bogusława Majewska, Klaudia Sasińska i Alicja Jęsiek. Juniorki Huraganu po rozegraniu dziewięciu meczy z dorobkiem jedenastu punktów zajęły siódmą pozycję. Rozgrywki toczyły się od października 2016r. do lutego 2017r.

XVI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 10.02.2017r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec II Ligi ŚLZTS miała rozegrać pierwszy mecz drugiej rundy rozgrywek z LZS Victoria II Chróścice. Jednak ze względu na wycofanie się Chróścic z rozgrywek mecz się nie odbył. Stosowny komunikat związany z zaistniałą sytuacją zostanie wydany przez ŚLZTS.


XVI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 10.02.2017r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrała na własnej sali po dramatycznym spotkaniu 4:6 z drużyną MKS Skarbek Tarnowskie Góry. W drużynie z Sosnowca wystąpili: Mateusz Trela, Aleksander Szydło, Stanisław Szydło, Szymon Twardowski i Aleksander Lilien.

X kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

07.02.2017r. rozegrano pierwszą kolejkę drugiej rundy II Ligi Amatorów ŚLZTS. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła na wyjeździe 7:3 drużynę UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza. W składzie Huraganu wystąpili: Zbigniew Rodek, Grzegorz Galica i Mirosław Katolik.


III WTK Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne 2017 
W niedzielę 05.02.2017r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpiła liczna reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii Juniorek Bogusław Majewska wywalczyła 25 miejsce. Zuzanna Szydło, Klaudia Domagała oraz Natalia Pomykała zajęły miejsca w przedziale 33-48. W kategorii Juniorów Aleksander Lilien uplasował się na 8 pozycji. Michał Skórski zajął miejsce 13. W przedziale miejscowym 33-48 znaleźli się Adam Babicz oraz Jakub Jęsiek. Jakub Nowak był 49. Kacper Frańczak, Igor Bugajski, Kacper Wojtowicz oraz Kempa Adam i Wiktor Podsadniak sklasyfikowani zostali w przedziale 65-85. W turnieju wystartowało 127 uczestników. Opiekunem zawodników był Mateusz Borek.


III WTK Młodziczek i Młodzików - Łaziska Górne 2017 
W sobotę 04.02.2017r. w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystartowało czterech zawodników Huraganu. Najlepiej zaprezentowała się w kategorii Młodziczek Kornelia Kot zajmując 9 miejsce. Maja Brzezińska byłą 33. W kategorii Młodzików Szymon Kot i Dominik Sodo uplasowali się w przedziale miejscowym 33-48. W turnieju uczestniczyło 122 grających. Opiekunem zawodników był Mateusz Borek.


XV kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS - zakończenie I rundy rozgrywek

W piątek 03.02.2017r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec przegrała mecz na własnej sali z liderem tabeli II Ligi Kobiet KTS MOKSiR Zawadzkie 3:7. Nasze zawodniczki w ostatecznej klasyfikacji zajęły po piętnastu meczach pierwszej rundy z dorobkiem piętnastu punktów dziewiąte miejsce.


XV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS - zakończenie I rundy rozgrywek
W piątek 03.02.2017r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe 4:6 z MKS Czechowice Dziedzice. Drużyna Huraganu po piętnastu meczach zdobyła dziewięć punktów i ostatecznie zajęła trzynastą pozycję.


XV kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS - zakończenie I rundy rozgrywek

W ostatnim meczu pierwszej kolejki rozgrywek sezonu 2016/2017 III Ligi Mężczyzn drużyna UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali pokonała 6:4 drużynę KS Burza Borowa Wieś Mikołów. Zawody rozegrano w środę 01.02.2017r. Nasza drużyna w ostatecznej klasyfikacji pierwszej rundy z sześcioma punktami zajęła czternaste miejsce. 


Famili Champions League - czwarta eliminacja
W środę 01.02.2017r. przeprowadzono czwartą eliminację rozgrywek. W turnieju wystartowało dziesięciu zawodników. Najlepszym okazał się Grzegorz Galica, który w finale pokonał Dariusza Nowaka. Trzecie miejsce wywalczył Dariusz Purgał. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mirosław Katolik. Czytaj więcej ...


Puchar Polski Kobiet - Huragan piąty
Drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec przegrywając w piątek 27.01.2017r. mecz pucharowy trzeciej kolejki odpadła z rozgrywek. W spotkaniu na wyjeździe nasze zawodniczki uległy 3:4 drużynie KTS Mysłowice. Ostatecznie Huragan uplasowały się w przedziale miejscowym 5-8 szczebla wojewódzkiego. W drużynie wystąpiły Julia Knap, Martyna Zygadło i Bogusława Majewska.


Zaległy mecz XII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

Dnia 25.01.2017r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec rozegrała zaległe spotkanie dwunastej kolejki ligowej. Nasi zawodnicy na wyjeździe zremisowali 5:5 z zespołem ULKS Ruch Pniów. W drużynie Huraganu wystąpili: Paweł Madej 2 pkt, Adam Babicz 2 pkt, Mateusz Borek 1 pkt, Dariusz Purgał 0 pkt. Po czternastu kolejkach z czterema punktami Huragan zajmuje czternastą pozycję w tabeli.


XIV kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 20.01.2017r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec przegrała wyjazdowe spotkanie II Ligi Kobiet z JKTS Jastrzębie Zdrój 2:8. Nasze zawodniczki z piętnastoma punktami zajmują ósmą lokatę w tabeli.


Puchar Polski Mężczyzn - III runda 
W czwartek 19.01.2017r. pierwsza drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec rozegrała zaległy mecz III rundy Pucharu Polski. Nasi zawodnicy na wyjeździe pokonali drużynę KTS Lędziny 4:0. Kolejnym przeciwnikiem zespołu Huraganu będzie w IV rundzie Pucharu Polski MKS Czechowice - Dziedzice. 


XIV Ferie z rakietką - Sosnowiec 2017
Po raz czternasty w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zostały rozegrane zawody tenisa stołowego z cyklu ,,Ferie z rakietką". Turniej rozpoczął się o godz. 10.00 w środę 18.01.2017r. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach, wspólnych dla dziewcząt i chłopców. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Wraz z zawodnikami przybyli na salę rodzice, którzy dopingowali swoje dzieci. Najmłodszym uczestnikiem był Aleksander Banasiak. Udział w zawodach był bezpłatny. Szczegółowe wyniki zawodów.


Aleksander Szydło trzeci w III WTK Seniorów - Bytom 2017

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorów rozgrywany był w Bytomiu dnia 15.01.2017r. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec, którzy w komplecie zapewnili sobie awans do Mistrzostw Śląska. Najlepszy rezultat osiągnął Aleksander Szydło zajmując trzecie miejsce. Na siódmej pozycji uplasował się Mateusz Trela. W przedziale miejscowym 17-24 zakończyli zawody Aleksander Lilien oraz Stanisław Szydło. W indywidualnej klasyfikacji ŚLZTS Seniorów sezonu 2016/2017 Huragan zajmuje czołowe miejsce.


IV eliminacja XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta

W sobotę dnia 17.01.2017r. odbył się czwarty turniej eliminacyjny GP Sosnowca. Do zawodów przystąpiło 100 zawodników. Ogółem w zawodach wystartowało 558 grających. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Milena Kluszewska, Natalia Gajewska, Hubert Ziętara, Mikołaj Adamczyk, Aleksander Lilien, Mirosław Piecowski i Rafał Wójcik. UWAGA - nastąpiły zmiany terminów kolejnych zawodów.
V eliminacja rozegranie zostanie 18.02.2017r.
Finał zawodów odbędzie się 18.03.2017r.
 Szczegółowe wyniki zawodów.


XIV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 13.01.2017r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan po dramatycznym meczu na własnej sali uległ 4:6 drużynie LITS Meble Anders Żywiec. Nasi zawodnicy z dziewięcioma punktami zajmują przed ostatnim meczem pierwszej rundy dwunastą pozycję.


IX kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W piątek 13.01.2017r. ostatnią dziewiątą kolejkę pierwszej rundy II Ligi Amatorów ŚLZTS. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła na wyjeździe 6:4 drużynę MOSiR Czeladź. Dla Huraganu punktowali Rodek Zbigniew 2,5 pkt, Piotr Boryszko 2 pkt i Katolik Mirosław 1,5. W ostatecznej klasyfikacji pierwszej rundy nasza drużyna zajęła siódme miejsce.


XIV kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

11.01.2017r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec uległa na własnej sali 4:6 drużynie MKS Skarbek Tarnowskie Góry. 


Szymon Kot drugi w II WTK Skrzatów - Łaziska Górne 2017
Podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Skrzatów rozgrywanego 08.01.2017r. w Łaziskach Górnych zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Kot wywalczył drugie miejsce. Szymon drugi raz w tym sezonie zagrał w finale zawodów wojewódzkich. Gratulujemy sukcesu. Szczegółowe wyniki zawodów na www.slzts.pl


Aleksander Lilien zwycięża w TOP 12 - Sosnowiec 2017 
W niedzielę dnia 08.01.2017r. w Sosnowcu rozegrano prestiżowy turniej TOP 12. W zawodach wystąpiło trzech graczy UKS Huragan Sosnowiec. Aleksander Lilien triumfował w kategorii Kadet. Martyna Zygadło zajęła trzecie miejsce w kategorii Młodzieżówek. Bogusława Majewska po zaciętych lecz niestety przegranych pojedynkach uplasowała się na jedenastej pozycji w kategorii Kadetek. Ostatnie zawody tego cyklu przeprowadzone były w Sosnowcu w latach 2007 - 2011. Organizatorem zawodów był ŚLZTS i UKS Huragan Sosnowiec. Szczegółowe wyniki zawodów na www.slzts.pl


XIII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

04.01.2017r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym zremisowała 5:5 z KU AZS UŚ Katowice. Huragan wystąpił w składzie Paweł Madej, Mateusz Borek, Michał Skórski, Jakub Jęsiek i Adam Babicz. Był to pierwszy mecz Huraganu rozegrany w nowym roku 2017.