To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - styczeń / lipiec 2016 r.

XV Festiwal Tenisa Stołowego - Sosnowiec 2016
W dniach 10-12.06.2016r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu odbywał się XV Festiwal Tenisa Stołowego. Organizatorem zawodów był UKS Huragan Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. W pierwszym dniu: 10.06.2016r. rozegrano: "FINAŁ XVIII GRAND PRIX SOSNOWCA O PUCHARU PREZYDENTA MIASTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH". W zawodach indywidualnie triumfowali: Kot Kornelia, Dziwosz Natalia, Malec Wiktor i Nowak Jakub. Drużynowo Puchar Prezydenta zdobyły: SP 22, SP 13 i SP 10 oraz Gim 16, Gim 1 i Gim 13. W zawodach wystartowało 74 zawodników z piętnastu sosnowieckich szkół. Najlepszych ośmiu zawodników w każdej kategorii nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz medalami. Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach otrzymały od organizatora gry planszowe. W drugim dniu: 11.06.2016r. rozegrano: „TURNIEJE DLA DZIECI I DOROSŁYCH”. Sobotnim zmaganiom zawodników przyglądał się Zastępca Dyrektora d/s Sportowych MOSiR Sosnowiec Pan Arkadiusz Hrabia. W godzinach popołudniowych odbył się „FINAŁ FAMILI CHAMPIONS LEAGUE” oraz przeprowadzono „XVI MISTRZOSTWA SOSNOWCA SFERY BUDŻETOWEJ”. Ogółem w trzydniowych zawodach wystartowało 152 zawodników.

XVIII GP Sosnowca o Puchar Prezydenta Miasta dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów - II turniej
W poniedziałek 30.05.2016r. rozegrano drugą eliminację zawodów. Na starcie turnieju stanęło 67 zawodników z 10 sosnowieckich szkół. Ogólnie w dwóch eliminacjach wystartowało 124 zawodników. W poszczególnych kategoriach w drugim turnieju zwyciężali: Szydło Zuzanna Gim 16, Nowak Jakub Gim 13 Kot Kornelia SP 8 oraz Baran Kacper SP 39. Zawody sędziowali i prowadzili mgr Madej Paweł oraz mgr Szydło Stanisław.

Mistrzostwa Śląska Skrzatek i Skrzatów - Częstochowa 2016
W niedzielę 22.05.2016r. w Częstochowie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Śląska Skrzatek i Skrzatów. W zawodach wystąpił zawodnik Huraganu Szymon Kot, uplasował się na miejscu siódmym. Na uwagę zasługuje fakt, iż Szymon był jednym z najmłodszych zawodników turnieju i w przyszłym sezonie w dalszym ciągu uczestniczyć będzie w rywalizacji Skrzatów.
Mistrzostwa Śląska Żaczek i Żaków - Częstochowa 2016
W sobotę 21.05.2016r. w Częstochowie odbywał się Turniej Eliminacyjny do Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków oraz Mistrzostwa Śląska Żaczek i Żaków. W zawodach wystąpiło trzech graczy Huraganu. Najlepiej zaprezentowała się Maja Brzezińska zajmując miejsce ósme. Hubert Ziętara był trzynasty natomiast Szymon Kot trzydziesty trzeci.
Festyn Rodzinny - Jarmark Cudów
W dniu 21.05.2016r. w Gimnazjum nr 16 odbył się Jarmark Cudów w ramach, którego nasza sekcja umożliwiła wszystkim chętnym grę w tenisa stołowego. Zorganizowano także mini zawody tenisa stołowego, w których zwyciężył Kacper Frańczak. Gwiazdami Festynu byli Bronisław Cieślak - dziennikarz i aktor oraz  Dariusz Rekosz - pisarz i animator kultury. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Sosnowca. Fundusze zebrane  na Festynie przekazane zostały na konto Fundacji "Mimo Wszystko" prowadzonej przez Annę Dymną.

II Ligi Amatorów ŚLZTS zakończyła rozgrywki
18.05.2016r. odbyła się XVIII kolejką spotkań II Ligi Amatorów kończąca sezon 2015/2016. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec w ostatniej kolejce na własnej sali pokonała zespół MOSiR Czeladź 7:3 i w ostatecznej klasyfikacji sezonu uplasowała się na siódmej pozycji ligowej.

XVIII Grand Prix Sosnowca o Puchar Prezydenta Miasta dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów rozpoczęte
W piątek 13.05.2016r. w Gimnazjum nr 16 przy ul. Legionów 21 po raz osiemnasty rozpoczął się największy i najstarszy sosnowiecki szkolny turnieju tenisa stołowego organizowanym przez Urząd Miejski w Sosnowcu oraz sekcję tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec. W pierwszej eliminacji zawodów wystartowało 57 zawodników z 9 sosnowieckich szkół. Indywidualnie zwyciężyli: Kot Kornelia - SP 8, Szydło Zuzanna Gim 16, Kmiecik Dawid SP 13 oraz Nowak Jakub Gim 13. Zawody sędziowali i prowadzili mgr Szydło Stanisław i mgr Strzemiński Maciej.
Finał Gimnazjady Wojewódzkiej - Zawiercie 2016
W turnieju rozegranym 10.05.2016r. w Zawierciu wystartowało dziewięciu zawodników UKS Huragan Sosnowiec reprezentujących cztery różne szkoły gimnazjalne z Sosnowca, Katowic, Wojkowic Kościelnych i Będzina. Aleksander Lilien – Gimnazjum nr 2 w Katowicach - miejsce 2, Alicja Jęsiek - Miejski Zespół Szkół nr 1 (Gimnazjum nr 4) w Będzinie – miejsce 8, Ksawery Ziętara – Gimnazjum nr 2 w Katowicach - miejsce 12, Zuzanna Szydło – Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu – miejsce 17, Justyna Boćkowska – Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu – miejsce 17, Alicja Andrejczuk - Miejski Zespół Szkół nr 1 (Gimnazjum nr 4) w Będzinie – miejsce 17, Kewin Nowak - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych – miejsce 17, Weronika Olszewska – Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu – miejsce 33, Maciej Korzec - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych – miejsce 33. Szczegółowe wyniki zawodów.

XVII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
27.04.2016r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali zdobyła dwa punkty ligowe w meczu z TKKF Spartakus Katowice. Drużyna gości nie stawiła się na mecz. Wynik spotkania 10:0 v:o.
Kolejne medale dla Huraganu w Mistrzostwach Śląska Kadetek i Kadetów - Sosnowiec 2016
Podczas odbywających się w dniach 23-24.04.2016r. Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Śląska Kadetek i Kadetów drużyna chłopców w składzie Aleksander Lilien, Ksawery Ziętara, Jakub Nowak, Kacper Frańczak i Dawid Sarnik uplasowała się na trzeciej pozycji. Para mieszana Aleksander Lilien i Alicja Gasz (KTS Mysłowice) zdobyła brązowy medal. Bogusława Majewska także w parze z Alicją Gasz (KTS Mysłowice) wywalczyły brąz. Gratulujemy. Współorganizatorem zawodów rozgrywanych w Sosnowcu był UKS Huragan.
Zakończono rozgrywki drugoligowe kobiet i mężczyzn sezonu 2015/2016
W piątek 22.04.2016r. rozegrano ostatnią XXII kolejkę II Ligi Kobiet i Mężczyzn SLZTS. Drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe z MKS Czechowice Dziedzice 1:9. Drużyna męska Huraganu na własnej hali zremisowała 5:5 z drużyną MKS Czechowice Dziedzice. Nasze zawodniczki zakończyły sezon na bardzo wysokiej czwartej pozycji. W zespole wystąpiły: Majewska Zuzanna, Martyna Zygadło, Julia Knap, Monika Kasperkiewicz, Bogusława Majewska, Klaudia Sasińska, Alicja Jęsiek i Zuzanna Szydło. Nasi zawodnicy zakończyli sezon na dwunastym miejscu. W zespole wystąpili: Mateusz Trela, Stanisław Szydło, Szymon Twardowski, Aleksander Szydło, Adam Babicz, Aleksander Lilien, Wiktor Smolarczyk, Michał Skórski, Ksawery Ziętara, Jakub Jęsiek oraz Jakub Nowak. Wyniki drużyny kobiet jest najwyższym miejscem ligowym, które udało się uzyskać jakiejkolwiek drużynie kobiecej z Zagłębia w całej historii sportowej naszego regionu. Gratulujemy. 
Regionalne zawody SZS dla Gimnazjów
W turnieju rozegranym 22.04.2016r. w Sosnowcu awans do Gimnazjady Wojewódzkiej wywalczyły w kategorii dziewcząt Gimnazjum nr 4 z Będzina oraz Gimnazjum nr 16 z Sosnowca. W kategorii chłopców Gimnazjum z Wojkowic Kościelnych oraz Gimnazjum nr 5 z Dąbrowy Górniczej. Wyniki i galeria zdjęć.
Mistrzostwa Polski Młodzieżowców - Brzeg Dolny
W dniach 15-17.04.2016r. rozgrywane były w Brzegu Dolnym Mistrzostwa Polski Młodzieżowców. Mistrzostwa były kolejnymi zawodami ogólnokrajowymi w których wystąpił reprezentant UKS Huragan Sosnowiec. Szymon Twardowski indywidualnie po porażce z Jakubem Folwarskim pokonał Michała Siwca i uległ 2:3 Krystianowi Prokotowi. W końcowej klasyfikacji zajął miejsce 33. W grze deblowej wystąpił w parze z Jakubem Tomczykiem plasując się na 17 miejscu. Swą postawą w zawodach indywidualnych całego sezonu 2015/2016 Szymon potwierdza swą przynależność do czołówki krajowej w kategorii Młodzieżowców.

Alicja i Jakub Jęsiek wygrywają zawody w Psarach
Po raz kolejny Gmina Psary zorganizowała dla swych mieszkańców zawody tenisa stołowego. Turniej rozegrany został 17.04.2016r. Kolejny też raz w turnieju triumfowali zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec rodzeństwo Alicja i Jakub Jęsiek. Turniej zgromadził na starcie 49 zawodników, którzy rywalizowali w 8 kategoriach. Tradycyjnie atrakcyjne nagrody rzeczowe podnosiły rangę zawodów. W poszczególnych kategoriach oprócz naszych zawodników triumfowali: Kozieł Oskar, Niesiołowski Ksawery, Duch Adam, Kubiczek Mariusz oraz Sadłoń Jerzy. Współorganizatorem zawodów było TORNADO.
XXI kolejka II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
W piątek dnia 15.04.2016r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec uległa na wyjeździe zespołowi KTS MOKSiR Zawadzkie 0:10. Drużyna męska na własnej sali przegrała także 0:10 z MKS Bruk Śląski Skarbek Tarnowskie Góry.
III Grand Prix Polski Żaczek i Żaków - Łaziska Górne
W Łaziskach Górnych 15.04.2016r. odbywał się kolejny trzeci ogólnopolski turniej tenisa stołowego dla zawodników w kategorii Żak. UKS Huragan Sosnowiec w zawodach eliminacyjnych reprezentował Hubert Ziętara.
XVI kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
13.04.2016r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe uległa drużynie gospodarzy ATS Halex Świerklaniec 3:7.
Rozgrywki III Ligi Mężczyzn ŚLZTS sezonu 2015/2016 zakończone
W środę dnia 13.04.2016r. w ostatnim meczu sezonu drużyna mężczyzn UKS Huragan II Sosnowiec zwyciężyła na wyjeździe 6:4 zespół ULKS Ruch Pniów. Nasi zawodnicy ostatecznie zajęli trzynaste miejsce w tabeli. W drużynie występowali: Aleksander Lilien, Paweł Madej, Wiktor Smolarczyk, Jakub Haładus, Dariusz Kleczko, Ksawery Ziętara, Michał Skórski, Mateusz Borek, Kacper Jach, Julian Haładus, Jakub Nowak i Adam Babicz.

Huragan na "podium" Mistrzostw Śląska Młodzieżówek i Młodzieżowców - Bytom 2016
Podczas XXI Indywidualnych Mistrzostw Śląska Młodzieżowców, które odbyły się w Bytomiu dnia 10.04.2016r. medale dla Huraganu wywalczyli: srebrny indywidualnie Martyna Zygadło, brązowy medal indywidualnie Szymon Twardowski oraz w grze deblowej brąz Zuzanna Majewska i Martyna Zygadło. Trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodzieżowców zajął Szymon Twardowski. Punkty dla Huraganu zdobywali także Szydło Aleksander, Dariusz Kleczko i Jakub Haładus. Gratulujemy.
Trzecie miejsce w Mistrzostwach Śląska Młodzików dla Huraganu - Jastrzębie Zdrój 2016
Kolejne medale Mistrzostw Śląska wywalczyli młodzicy Huraganu. Drużyna młodzików UKS Huragan Sosnowiec w składzie Jakub Jęsiek i Hubert Ziętara zdobyła brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Młodzików rozgrywanych w sobotę 09.04.2016r. w Jastrzębiu Zdroju. W zawodach wystartowało 28 drużyn. Gratulujemy.
XX kolejka II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
Dnia 08.04.2016r. zawodniczki drużyny żeńskiej UKS Huragan Sosnowiec doznały porażki na własnej sali z MKS Bruk Śląski Skarbek Tarnowskie Góry 0:10. Mężczyźni UKS Huragan Sosnowiec także w Sosnowcu pokonali LITS Meble Anders Żywiec 6:4.
III Liga Mężczyzn ŚLZTS XXI kolejka
06.04.2016r. zawodnicy drużyny mężczyzn UKS Huragan II Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonali 6:4 drużynę TRS Millenium Myszków.
XV kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
06.04.2016r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe przegrała z Bartek Siemianowice 1:9.
Brązowe medale w Mistrzostwach Śląska Juniorek i Juniorów - Sosnowiec 2016
Podczas Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorek i Juniorów odbywających się w Sosnowcu w dniach 02-03.04.2016r. zespoły dziewcząt jak i chłopców wywalczyły trzecie lokaty. Dziewczęta w składzie: Kasperkiwicz Monika, Jęsiek Alicja, Sasińska Klaudia i Domagała Klaudia. Chłopcy w składzie: Skórski Michał, Babicz Adam, Jach Kacper, Pogorzelski Łukasz i Grabowski Bartłomiej. Kolejne dziewięć medali Mistrzostw Śląska możemy doliczyć do dorobku klubowego, który obecnie wynosi 128 krążków. Gratulujemy. Zawody współorganizował UKS Huragan Sosnowiec.

III Liga Mężczyzn ŚLZTS XX kolejka
W środę 30.03.2016r. drużyna męska UKS Huragan II Sosnowiec w meczu wyjazdowym uległa 4:6 zawodnikom AKS II Mikołów.
XIX kolejka II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
01.04.2016r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec uległa 1:9 zawodniczkom JKTS Jastrzębie Zdrój. Natomiast drużyna mężczyzn Huraganu pokonała na wyjeździe Klub AZS PWSZ II Nysa 6:4.
III Liga Mężczyzn ŚLZTS XIX kolejka
W środę dnia 23.03.2016r. drużyna mężczyzn UKS Huragan II Sosnowiec na wyjeździe uległa 1:9 drużynie LKS Strażak Mikołów.
 Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów
W dniu 22.03.2016r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu przeprowadzono kolejne Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowało 8 drużyn dziewcząt (24 zawodniczki) oraz 10 drużyn chłopców (26 zawodników). Wyniki w rywalizacji indywidualnej przekładały się na klasyfikację drużynową. Tytuł Mistrza Sosnowca wywalczyli indywidualnie Zuzanna Szydło Gim. 16 oraz Jakub Nowak Gim. 13. Drużynowo najlepszą szkołą gimnazjalną zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców okazało się Gimnazjum nr 25. Dwie najlepsze szkoły w kategorii dziewcząt - Gim. 25, Gim. 16 oraz chłopców - Gim. 25, Gim. 1 będą reprezentować Sosnowiec w Półfinałach Wojewódzkich. Dla najlepszych czterech zawodników oraz trzech najlepszych szkół organizator SZS ufundował dyplomy. Zwycięscy w kategorii szkolnej otrzymali puchary. Zawody prowadzili sędziowie mgr Paweł Madej oraz mgr Stanisław Szydło. Turniej wizytował mgr Daniel Gałużny.
III WTK Skrzatów i Żaków - Łaziska Górne
Bardzo dobrze zaprezentowała się w Łaziskach Górnych 19.03.2016r. trzyosobowa reprezentacja Huraganu. Najwyższe miejsce uzyskał Szymon Kot plasując się na 10 pozycji w kategorii Skrzatów. Miejsce 14 w Żaczkach wywalczyła Maja Brzezińska. Hubert Ziętara był 21 w Żakach. W zawodach wystartowało przeszło stu zawodników. Gratulujemy.
XVIII kolejka II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
W piątek dnia 18.03.2016r. zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec pokonały w Sosnowcu KTS Mysłowice 6:4. Drużyna męska Huraganu na wyjeździe zremisowała 5:5 z LUKS MGOKSiR Korfantów.
XIV kolejki II Ligi Amatorów ŚLZTS
16.03.2016r. UKS Huragan Sosnowiec zwyciężył na własnej sali drużynę Bartek II Siemianowice 7:3.
III Liga Mężczyzn ŚLZTS XVIII kolejka
16.03.2016r. zespół męski UKS Huragan II Sosnowiec na wyjeździe uległ drużynie KU AZS UŚ Katowice 1:9.
XIII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS
Dnia 09.03.2016r. zawodnicy drużyny UKS Huragan Sosnowiec na własnej hali zwyciężyli 8:2 zawodników TKKF Aut Łagisza Będzin.
XXIV FINAŁ Grand Prix Sosnowca memoriał Bernard Pukieta zakończony
Ostatni FINAŁOWY turniej rozegrany został w sobotę 12.03.2016r. Każdy uczestnik zawodów finałowych otrzymał do klasyfikacji końcowej 10 punktów bonusowych oraz słodki upominek od organizatora. Czterech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej nagrodzonych zostało atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz pucharami i medalami. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Anna Rusin, Natalia Szymczyk, Bartłomiej Skórko, Jakub Jęsiek, Szymon Radło, Daniel Michael oraz Paweł Gąsiorski. Nagrody wręczał Dyrektor MOSiR Sosnowiec Pan Rafał Łydek. W finale wystartowało 145 grających co dało ogólną liczbę startujących w sześciu turniejach 899 graczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach. Czytaj więcej ...
XVII kolejka II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
11.03.2016r. drużyna żeńska Huraganu na wyjeździe zremisowała 5:5 z zawodniczkami UKS Dalachów. Drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec pokonała w Sosnowcu TS Kuźnia Rybnik 8:2.
III Liga Mężczyzn ŚLZTS XVII kolejka
09.03.2016r. drużyna męska UKS Huragan II Sosnowiec przegrała na własnej sali z zawodnikami UKS Wolej Ruda Śląska 3:7.
Srebro Huraganu w 76 Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Seniorek i Seniorów - Bytom 2016
W Bytomiu dnia 06.03.2016r. rozegrano IMŚL Seniorek i Seniorów. Srebrny medal i awans na Mistrzostwa Polski Seniorów uzyskała Julia Knap. Srebro indywidualnie wywalczył Mateusz Trela. Zuzanna Majewska w parze z Sabiną Wyrobek (Ruda Śląska) wywalczyła brązowy medal. Julia Knap w grze mieszanej z Kamilem Michalikiem (Bytom) stanęła na trzecim miejscu podium. Punkty dla Huraganu zdobywali także Martyna Zygadło, Monika Kasperkiewicz oraz Stanisław i Aleksander Szydło. Były to kolejne bardzo udane seniorskie Mistrzostwa Śląska dla UKS Huragan Sosnowiec. Gratulujemy.
Galeria zdjęć z zawodów.

Udany początek Huraganu na starcie drugiej rundy II Ligi Kobiet i Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 04.03.2016r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali pokonała PSKS Beskidy Bielsko Biała 7:3. Mężczyźni UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe pokonali 10:0 LKS Rój Żory.
III Liga Mężczyzn ŚLZTS rozpoczyna drugą rundę rozgrywek
W środę dnia 02.03.2016r. drużyna UKS Huragan II Sosnowiec na własnej sali przegrała w pierwszym meczu drugiej rundy 3:7 z MKS Skarbek III Tarnowskie Góry.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Ferie z rakietką 2016
Dwunasty już raz w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu odbył się turniej tenisa stołowego „Ferie z rakietką”. Zawody rozegrano w środę 27.02.2016r. Rozpoczęto zapisami o godz. 9.00 i zakończono wręczeniem nagród o godz. 13.00. Celem turnieju było uatrakcyjnienie wolnego czasu dzieci i młodzieży spędzającej ferie zimowe w mieście. Do zawodów przystąpiło 34 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach. Każdy uczestnik turnieju otrzymał upominek rzeczowy. Dla najlepszych czterech zawodników w każdej kategorii organizator ufundował nagrody. Wszystkie pojedynki prowadzone były w miłej sportowej atmosferze. Zmaganiom swoich dzieci przyglądali się rodzice i dziadkowie. Udział w turnieju był bezpłatny. Wyniki i galeria zdjęć.

Historyczny sukces odniosły zawodniczki Huraganu w Pucharze Polski
W zakończonych 13.02.2016r. rozgrywkach Pucharu Polski szczebla wojewódzkiego historyczny sukces odniosła drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec zdobywając brązowy medal. Żadnej z zagłębiowskich drużyn kobiecych do tej pory nie udało się stanąć na podium rywalizacji pucharowej. Nasze panie w bytomskim turnieju finałowym uległy w meczy półfinałowym 1:4 pierwszoligowej drużynie RKS Cukrownik Chybie, by następnie w pojedynku o trzecie miejsce pokonać 4:0 PSKS Beskidy Bielsko Biała. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Julia Knap, Zuzanna Majewska, Zygadło Martyna i Monika Kasperkiewicz. 
Bardzo dobrze zaprezentowała się także w Pucharze Polski drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec zajmując miejsce piąte. W meczu o awans do finałowej czwórki rozgrywek nasi zawodnicy po przeszło trzygodzinnym meczu ulegli 3:4 drużynie AKS Mikołów. W składzie Huraganu wystąpili Szymon Twardowski, Mateusz Trela i Stanisław Szydło. W rywalizacji Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn wystartowało 76 drużyn naszego województwa. Gratulujemy sukcesu. Galeria zdjęć.

XII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS 
10.02.2016r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec uległą na wyjeździe 3:7 drużynie UKS II Chorzów.
III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów w Łaziskach Górnych
W dniu 07.02.2016r odbył się w Łaziskach Górnych III WTK Kadetek i Kadetów. Z dziesięcioosobowej reprezentacji Huraganu najlepszy wynik osiągnął Aleksander Lilien zajmując miejsce 9 oraz Ksawery Ziętara plasując się na miejscu 17. Siedemnaste miejsce w kategorii dziewcząt wywalczyła Bogusława Majewska. W zawodach wystartowało 51 Kadetek i 69 Kadetów. Szczegółowe wyniki.

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików w Łaziskach Górnych
W sobotę dnia 06.02.2016r. w Łaziskach Górnych rozegrano III WTK Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystartowała dwójka naszych reprezentantów. Jakub Jęsiek zajął miejsce 9, natomiast Hubert Ziętara uplasował się na pozycji 33. W zawodach wystartowało 71 młodzików. Szczegółowe wyniki.

III Liga Mężczyzn
W środę dnia 03.02.2016r. drużyna UKS Huragan II Sosnowiec rozegrała ostatnie spotkanie pierwszej rundy III Ligi Mężczyzn ŚLZTS. Nasi zawodnicy przegrali w Tarnowskich Górach z zespołem MKS Skarbek III Tarnowskie Góry 2:8. W końcowej klasyfikacji trzeciej ligi zajęliśmy trzynaste miejsce. Początek drugiej rundy zaplanowany jest na miesiąc marzec.

III WTK Młodzieżówek i Młodzieżowców w Bytomiu
W niedzielę 31.01.2016r. w Bytomiu rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowało się sześciu zawodników Huraganu. Miejsce czwarte wywalczyła Zuzanna Majewska, a na miejscu siódmym uplasowała się Martyna Zygadło. Wśród Młodzieżowców piąte miejsce wywalczył Szymon Twardowski. W turnieju wystąpiło 37 grających. Gratulujemy. Szczegółowe wyniki zawodów.

III WTK Juniorek i Juniorów w Jastrzębiu - Zdroju
W sobotę dnia 30.01.2016r. w Jastrzębiu - Zdroju odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpiło czternastu zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Najlepsze wyniki uzyskali Monika Kasperkiewicz miejsce 13, Bogusława Majewska, miejsce 17 i Alicja Jęsiek miejsce 25. W kategorii juniorów Michał Skórski był 17-24, Ksawery Ziętara i Aleksander Lilien miejsce 25-32. W turnieju wystartowało 123 grających. Zawody ze względu na wysoką frekwencję zawodników oraz wyrównane emocjonujące partie trwały przeszło dziewięć godzin. Szczegółowe wyniki zawodów.

II Liga Kobiet ŚLZTS zakończyła pierwszą rundę
W dniu 29.01.2016r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec w spotkaniu ostatniej piętnastej kolejki I rundy II ligi pokonała na wyjeździe drużynę LKS Orzeł Stanica 6:4. Nasze zawodniczki ostatecznie uplasowały się w czołowej ósemce drużyn mających szansę gry o awans do I Ligi Kobiet PZTS.

II Liga Mężczyzn ŚLZTS zakończyła pierwszą rundę
W piątek 29.01.2016r. drużyna mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w spotkaniu ostatniej piętnastej kolejki I rundy II ligi pokonała na własnej sali zawodników LUKS MGOKSiR Korfantów 7:3. Nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się w drugiej ósemce tabeli i w dalszej części sezonu walczyć będą o utrzymanie w gronie drugoligowców. Obecnie zajmujemy dwunastą pozycję.

III Liga Mężczyzn ŚLZTS
W środę 27.01.2016r. w Sosnowcu drugi zespół mężczyzn UKS Huragan podejmował w ramach rozgrywek III Ligi ŚLZTS lidera tabeli ATS Ligota Łabędzka. Nasza młoda drużyna przegrała spotkanie 0:10. Po czternastu kolejkach Huragan zajmuje trzynastą pozycję.

II Liga Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 22.01.2016r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec II Ligi ŚLZTS w spotkaniu wyjazdowym zremisował 5:5 z zespołem LITS Meble Anders Żywiec. Mecz rozegrany był w ramach XIV kolejki ligowej. W drużynie Huraganu wystąpili Trela Mateusz, Szydło Aleksander, Twardowski Szymon i grający trener Szydło Stanisław. Do zakończenia rozgrywek pozostała ostatnia XV kolejka. Nasza drużyna zagra ostatnie spotkanie I rundy na własnej sali w piątek dnia 29.01.2016r. z drużyną LUKS MOKSiR Korfantów.

II Liga Kobiet ŚLZTS
22.01.2016r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec II Ligi ŚLZTS w Sosnowcu przegrała 3:7 z KTS MOKSiR Zawadzkie. Mecz rozegrany był w ramach XIV kolejki ligowej.

II Liga Kobiet ŚLZTS
20.01.2016r. w zaległym meczu wyjazdowym XIII kolejki II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec przegrał 1:9 z MKS Bruk Śląski Skarbek Tarnowskie Góry. Nasze zawodniczki w dalszym ciągu utrzymują miejsce w pierwszej czwórce rozgrywek ligowych.

II Liga Amatorów ŚLZTS rozpoczyna drugą rundę
W środę dnia 20.01.2016r. drużyna II Ligi Amatorów przegrała na własnej sali z MDK Ruda Śląska 4:6. Nasi zawodnicy zajmują siódmą pozycję ligową.

III Liga Mężczyzn ŚLZTS
20.01.2016r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec przegrała w Sosnowcu w meczu XIII kolejki III Ligi ŚLZTS z MKS Skarbek II Tarnowskie Góry 4:6. Obecnie nasza drużyna zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Skład drugiej drużyny Huraganu obejmuje następujących zawodników: grający trener Madej Paweł, Lilien Aleksander, Skórski Michał, Kleczko Dariusz, Ziętara Ksawery, Haładus Jakub, Smolarczyk Wiktor, Babicz Adam, Jęsiek Jakub, Nowak Jakub i Jach Kacper. Zawodnicy są bezpośrednim zapleczem pierwszej drużyny Huraganu występującej w II Lidze ŚLZTS.

Huragan awansował do półfinału Pucharu Polski Kobiet - szczebla wojewódzkiego
19.01.2016r. drużyna żeńska Huraganu w Pucharze Polski Kobiet gościła na własnej sali lidera rozgrywek II ligi MKS Bruk Śląski Skarbek Tarnowskie Góry. Nasze zawodniczki grając w składzie Julia Knap, Martyna Zygadło i Zuzanna Majewska zwyciężyła 4:3. Huragan po pierwszych trzech singlach i grze deblowej prowadził 3:1, jednak kolejne dwa pojedynki przyniosły zwycięstwo gościom. W decydującej partii przy stanie meczu 3:3 Zuzanna Majewska zwyciężyła w stosunku 3:1 Agnieszkę Ochman by przypieczętować zwycięstwo Huraganu. Spotkanie stało na wysokim poziomie i do końca było bardzo emocjonujące. Zawodniczki Huraganu w półfinale rozgrywek Pucharu Polski zagrają z RKS Cukrownik Chybie. Gratulujemy sukcesu.

IV turniej Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta
Pierwsze zawody w nowym 2016 roku rozegrano 17.01.2016r. Z nowym zapałem zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Listę startową zamknięto na numerze 169. Organizator dokonał zmian terminów rozgrywek dopasowując je do nowego kalendarza PZTS i ŚLZTS. Ogółem w czterech eliminacjach wystartowało 624 zawodników. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i zakończyły o godz. 20.45. Cieszy fakt wzięcia udziału w zawodach wielu nowych tenisistów, którzy do tej pory nie odwiedzili milowickiej hali. WYNIKI.

Mecz II Liga Mężczyzn ŚLZTS
15.01.2016r. rozegrano trzynastą kolejkę II Ligi Mężczyzn ŚLZTS. Drużyna UKS Huragan Sosnowiec przegrała na własnej sali z ULKTS Sokół Orzesze 1:9. Obecnie drużyna męska Huraganu zajmuje dwunastą pozycję w tabeli.

Mecz III Liga Mężczyzn ŚLZTS
W czwartek 14.01.2016r. drużyna Huraganu rozegrała mecz w III Lidze Mężczyzn ŚLZTS. Nasi zawodnicy na wyjeździe ulegli 1:9 KS Unii Kalety.

Puchar Polski Mężczyzn.
Dnia 12.01.2016r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec pewnie wygrała 4:0 z LKS Liswarta Lisów w piątej rundzie Pucharu Polski. Gratulujemy.

III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów w Jastrzębiu - Zdroju
W dniu 10.01.2016r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrany został III WTK Seniorek i Seniorów. W zawodach wystartowało pięciu reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Majewska zajmując piąte miejsce. W wysokim przedziale miejscowym 9-12 uplasowały się Julia Knap oraz Martyna Zygadło. Gratulujemy.

Rozgrywki II Ligi Mężczyzn
W piątek 08.01.2016r. rozegrano kolejną dwunastą kolejkę II Ligi Kobiet oraz II Ligi Mężczyzn. Drużyna żeńska Huraganu na własnej sali pokonała MKS Bruk Śląski Skarbek II Tarnowskie Góry 6:4. Drużyna męska przegrała na wyjeździe z MKS Bruk Śląski Skarbek Tarnowskie Góry 4:6.