To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - sierpień / grudzień 2016 r.


XIII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

Ostatni mecz odchodzącego roku rozegrany 30.12.2016r. Drużyna żeńska II Ligi UKS Huragan Sosnowiec zakończyła wysokim zwycięstwem 9:1 nad drużyną KTS Mysłowice. Zawody rozegrane zostały w Mysłowicach. Dla naszej drużyny punktowały: Martyna Zygadło 2,5 pkt, Julia Knap 2,5 pkt, Zuzanna Majewska 2 pkt oraz Bogusława Majewska 2 pkt. Huragan po trzynastu meczach z piętnastoma punktami zajmuje szóstą pozycję w tabeli.


XIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 30.12.2016r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec zremisowała w spotkaniu wyjazdowym 5:5 z MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Był to ostatni mecz 2016 roku. Dla Huraganu punktowali: Mateusz Trela 2,5 pkt, Aleksander Szydło 1,5 pkt, Stanisław Szydło 1 pkt oraz Szymon Twardowski 0,5 pkt. Obecnie nasza drużyna z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje dwunastą pozycję w tabeli. Zdjęcia z meczu.


XII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 23.12.2016r. drużyna żeńska II Ligi UKS Huragan Sosnowiec pokonała w meczu wyjazdowym drużynę MKS Skarbek II Tarnowskie Góry 6:4. Huragan zagrał w składzie: Julia Knap, Martyna Zygadło, Zuzanna Majewska oraz Bogusława Majewska. Nasze zawodniczki po dwunastu meczach z trzynastoma punktami zajmują siódmą pozycję w tabeli.


XII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 23.12.2016r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec zwyciężyła na własnej sali 10: drużynę KTS Lew Głubczyce. Dla Huraganu punktowali Szymon Twardowski 1 pkt, Aleksander Szydło 1,5 pkt oraz Aleksander Lilien, Mateusz Trela i Stanisław Szydło po 2,5 pkt. Obecnie nasza drużyna z dorobkiem ośmiu punktów utrzymuje się na dwunastej pozycję w tabeli.


Turniej o Świąteczną Szynkę Mikołaja

W czwartek dnia 22.12.2016r. dla wszystkich grup treningowych UKS Huragan Sosnowiec przeprowadzony został „Turniej o Świąteczną Szynkę Mikołaja”. W zawodach wystartowało 51 zawodników Huraganu. Organizator Firma Tornado nie pobierał opłaty startowej, każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, najlepsi w każdej kategorii medale i nagrody rzeczowe. Zorganizowano konkurs celności piłeczką pingpongową, w którym główną nagrodą była świąteczna szynka Mikołaja. Obdarowani przez Mikołaja aromatyczną świąteczną szynką zostali Kacper Gliszczyński, Aleksander Lilien oraz Piotr Boryszko. Wyniki i galeria zdjęć.


III eliminacja XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta

Sobota 17.12.2016r. była dniem półmetku naszej całorocznej rywalizacji. Rozegrano III eliminację GP, w której sklasyfikowano 114 zawodników. Ogółem w naszym cyklu zawodów wystąpiło 458 grających. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i zakończyły o 20.00. W trzeciej eliminacji w poszczególnych kategoriach triumfowali: Natalia Gajewska, Adrian Bogacz, Aleksander Lilien, Szymon Radło, Mirosław Piecowski oraz Krzysztof Klafczyński. Szczegółowe wyniki zawodów.


VIII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W środę 14.12.2016r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec zremisowała na własnej sali 5:5 z TKKF II Chorzów. W drużynie Huraganu wystąpili Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik oraz Dariusz Purgał. Nasza drużyna z pięcioma punktami zajmuje siódmą pozycję.


XI kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

14.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali przegrała 3:7 z LKS Zgoda Byczyna Jaworzno. Huragan wystąpił w składzie Paweł Madej, Mateusz Borek, Zbigniew Rodek, Michał Skórski, Jakub Jęsiek i Adam Babicz. Nasza drużyna po jedenastu kolejkach zajmuje piętnastą pozycję w tabeli.


Rozgrywki Śląskiej II Ligi Juniorek i Juniorów zakończone - Sosnowiec 2016

W sobotę dnia 10.12.2016r. w sosnowieckiej hali MOSiR - Milowice odbył się Finał zmagań drużyn II Ligi Juniorek i Juniorów. W rozgrywkach drugoligowych sezonu 2016/2017 sklasyfikowano 10 drużyn dziewcząt i osiemnaście drużyn chłopców. Organizatorami zawodów był ŚLZTS, UKS Huragan Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. Dobry występ w zawodach zanotowała pierwsza drużyna juniorów Huraganu, która zajęła drugie miejsce minimalnie ulegając w finale 2:3 zawodnikom z Pszowa. Druga drużyna chłopców naszego klubu zajęła dziewiątą pozycję. Zespół dziewcząt sklasyfikowany została na szóstej pozycji. W rozgrywkach Śląskiej II Ligi Juniorek i Juniorów wystąpili następujący zawodnicy Huraganu: Aleksander Lilien, Adam Babicz, Jakub Nowak, Michał Skórski, Wiktor Podsadniak, Bartosz Grabowski, Julian Haładus, Jakub Jęsiek, Kamil Basak, Klaudia Domagała, Szydło Zuzanna i Natalia Pomykała.


XI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 09.12.2016r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zremisowała na własnej hali z drużyną UKS Dalachów 5:5. W zespole Huraganu  wystąpiły Martyna Zygadło (2,5), Julia Knap (1,5 pkt), Bogusława Majewska (1 pkt) i Monika Kasperkiewicz (0 pkt). 


XI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 09.12.2016r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec przegrała spotkanie wyjazdowe II Ligi Mężczyzn ŚLZTS 2:8 z drużyną ATS Ligota Łabędzka. Punkty dla naszej drużyny wywalczyli Aleksander Szydło i Mateusz Trela. Nasi zawodnicy po jedenastu kolejkach z dorobkiem sześciu punktów zajmują dwunastą pozycję w tabeli.


X kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 07.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym uległa UKS Dąbrowiakowi II Dąbrowa Górnicza 4:6. Spotkanie było bardzo zacięte. Huragan wystąpił w składzie Paweł Madej, Mateusz Borek, Zbigniew Rodek i Michał Skórski. Nasza drużyna po dziesięciu kolejkach z dwoma punktami zajmuje czternastą pozycję w tabeli.


Puchar Polski - druga runda

We wtorek 06.12.2016r. druga drużyna mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w meczu drugiej rundy Pucharu Polski uległa po zaciętym meczu drużynie LKS 45 Bujaków II Mikołów 3:4 i tym samym odpadła z rozgrywek. Zawodnicy naszej drugiej drużyny wśród 59 zespołów zostali sklasyfikowani na miejscu 33. W meczu wystąpili Zbigniew Rodek, Michał Skórski oraz Dariusz Purgał.


VII kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W poniedziałek 05.12.2016r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec zremisowała na wyjeździe 5:5 z liderem rozgrywek ATS Cornilleau Gliwice. W drużynie Huraganu wystąpili Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik oraz Piotr Boryszko.


II Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów - Piątnica 2016
W rozgrywanym w Piątnicy 02-04.12.2016r. II Grand Prix Polski Juniorów wystąpił zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien. Olek w turnieju eliminacyjnym rozstawiony został z numerem 52. W rozgrywkach fazy grupowej pokonał Bartosza Królikowskiego z Nowego Targu (nr 13) 3:1 oraz Szymona Koncewicza z Białegostoku (nr 77) 3:1. Awansował z grupy na pierwszym miejscu do fazy pucharowej, gdzie po bardzo zaciętym spotkaniu pokonał Piotra Chłodnickiego z Rzeszowa (nr 22) 3:2 w piątym secie 13:11. W decydującym meczu o awansie do turnieju głównego nasz zawodnik musiał jednak uznać wyższość Krzysztofa Katafiasza z Gniezna (nr 20), z którym przegrał 0:3. Był to kolejny bardzo dobry występ Olka w wyższej kategorii wiekowej. Zdobyte doświadczenie procentować będzie w przyszłości. Gratulujemy.


X kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 02.12.2016r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec pokonała na własnej hali drużynę PSKS Beskidy Bielsko - Biała 6:4. W zespole Huraganu  wystąpiły Julia Knap, Martyna Zygadło, Monika Kasperkiewicz i Bogusława Majewska.


IX kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 30.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali pokonała 6:4 drużynę KS AZS Politechnika Gliwice. W meczu wystąpili: Paweł Madej (2 pkt), Michał Skórski (2 pkt), Zbigniew Rodek (1,5 pkt) i Adam Babicz (0,5 pkt).


X kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

29.11.2016r. (wtorek) w meczu rozegranym awansem X kolejki II Ligi Mężczyzn ŚLZTS drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec pokonała 8:2 drużynę LKS Liswarta Lisów. Nasi zawodnicy oddali dwa punkty rywalowi w grach deblowych. Pojedynki singlowe rozstrzygnęli na swoją korzyść. W meczu wystąpili: Szymon Twardowski (2 pkt), Aleksander Szydło (2 pkt), Stanisław Szydło (2 pkt) Mateusz Trela (1 pkt) i Aleksander Lilien (1 pkt).


VIII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W rozegranym zaległym meczu VIII kolejki kobiet dnia 28.11.2016r. zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe pokonały 1:9 drużynę LZS Viktoria II Chróścice. Nasze zawodniczki z ośmioma punktami po dziewięciu meczach plasują się na jedenastej pozycji. W meczu Huragan reprezentowały: Julia Knap, Monika Kasperkiewicz, Bogusława Majewska i Klaudia Sasińska.


II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów - Jastrzębie Zdrój

W niedzielę 27.11.2016r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano II WTK Seniorek i Seniorów. W zawodach bardzo dobrze wypadli zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Najlepszy wynik w turnieju uzyskała Martyna Zygadło zajmując 7 miejsce. Wśród pań na miejscu 17 uplasowała się Julia Knap. Wśród mężczyzn w przedział miejscowym 9-12 wywalczyli Aleksander Szydło i Stanisław Szydło. Miejsca 17-24 zajęli Mateusz Trela i Szymon Twardowski. Na miejscu 33 sklasyfikowano Jakuba Haładusa. W turnieju wystartowało 72 zawodniczek i zawodników.


II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów - Drzonków 2016

W dniach 25-27.11.2016r. w Drzonkowie rozgrywano II GPP Kadetek i Kadetów. W zawodach wystąpiło dwóch graczy Huraganu. W turnieju eliminacyjnym Kadetek dzielnie walczyła Bogusława Majewska, która po wyjściu z grupy eliminacyjnej w decydującym meczu o awansie do turnieju głównego uległa 1:3 zawodniczce z Piaseczna. W kategorii Kadetów Huragan reprezentował Aleksander Lilien. Olek wyszedł z grupy turnieju głównego i po dwóch przegranych spotkaniach w fazie zasadniczej ostatecznie uplasował się na 25 pozycji. W zawodach wystartowało 205 zawodników z całego kraju. Gratulujemy dobrego występu.


IX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 25.11.2016r. drużyna męska II Ligi UKS Huragan Sosnowiec pokonała na własnej sali drużynę TS Kuźnia Rybnik 10:0. Było to drugie z rzędu zwycięstwo naszych zawodników, którzy zajmują obecnie z czteroma punktami trzynastą pozycję w tabeli. W drużynie Huraganu wystąpili: Aleksander Szydło, Mateusz Trela, Stanisław Szydło oraz Szymon Twardowski.


VI kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W czwartek 24.11.2016r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec zremisowała na własnej sali 5:5 z drużyną MDK Ruda Śląska. 


IX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W rozegranym awansem meczu IX kolejki kobiet dnia 23.11.2016r. zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe przegrały 2:8 z zawodniczkami UKS Halembiank 2001 Ruda Śląska. W drużynie Huraganu zagrały Julia Knap, Bogusława Majewska, Klaudia Sasińska oraz Alicja Jęsiek.


VIII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 23.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym uległa drużynie Klubu Olimpijczyka Mysłowice 3:7. Dla UKS Huragan Sosnowiec punktowali Zbigniew Rodek (1 pkt), Adam Babicz (1 pkt) oraz Michał Skórski (pkt).


Famili Champions League - druga eliminacja
Dnia 23.11.2016r. rozegrano drugą eliminację zawodów. W turnieju wystartowało dziesięciu zawodników. Najlepszym okazał się Dariusz Purgał pokonując w finale Mirosława Katolika. Trzecie miejsce zajął Jarosław Starczewski. Kolejne zawody odbędą się w grudniu. Szczegółowe wyniki i regulamin zawodów.
VIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 18.11.2016r. męska drużyna II Ligi UKS Huragan Sosnowiec pokonała na własnej sali drużynę LZS BLLYS Kujakowice 3:7. W składzie Huraganu wystąpili Mateusz Trela, Aleksander Szydło, Szymon Twardowski, Aleksander Lilien i Stanisław Szydło. Po ośmiu kolejkach rozgrywek nasza drużyna zajmuje trzynastą pozycję


VIII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

Mecz VIII kolejki kobiet pomiędzy UKS Huragan Sosnowiec a LZS Viktoria II Chróścice został przełożony na poniedziałek 28.11.2016r.


V kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W czwartek 17.11.2016r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec przegrała na własnej sali po zaciętym pojedynku z liderem rozgrywek MORiS Chorzów 3:7.


VII kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 16.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec na własnej podejmowała drużynę MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Nasi zawodnicy ulegli zawodnikom z Tarnowskich Gór 1:9. 


Szymon Twardowski trzeci w II WTK Młodzieżowców - Bytom

W Bytomiu 13.11.2016r. rozegrano II WTK Młodzieżowców. W zawodach wystąpiło dwóch zawodników UKS Huragan Sosnowiec: Szymon Twardowski zajął trzecie miejsce natomiast Jakub Haładus uplasował się na piętnastej pozycji. W zawodach wystartowało 37 zawodników. Gratulujemy.


II eliminacja XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta

W sobotę 12.11.2016r. odbyła się II eliminacja GP. Na listach startowych organizatorzy zanotowali udział 168 grających. Łączna suma zawodników startujących w dwóch turniejach wyniosi 344. Triumfatorami w poszczególnych kategoriach okazali się: Natalia Szymczyk, Julia Knap, Adrian Bogacz, Łukasz Szatny, Aleksander Lilien, Szymon Radło, Mateusz Trela i Mirosław Warzecha. Szczegółowe wyniki zawodów.


VI kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 09.11.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy w Gliwicach z drużyną SKS Spartakus Gliwice. Huragan w składzie Adam Babicz, Zbigniew Rodek, Jakub Nowak i Michał Skórski przegrał spotkanie 1:9.


Mistrzostwa Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu im. Marii Konopnickiej

W dniu 08.11.2016r. rozegrano Mistrzostwa Gimnazjum nr 16 w Tenisie Stołowym. Zawody poprzedzone były zorganizowaną w piątek STREFĄ PINGLA mającą reklamować nadchodzący turniej. W rozgrywkach wzięło udział 72 zawodników. Osobno rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Turniej podzielone były na trzy etapy: rozgrywki klas pierwszych, klas drugich i klas trzecich. Dla najlepszych czterech zawodników w każdej konkurencji zostały ufundowane nagrody w postaci dyplomów, pucharów i gier planszowych. Turniej prowadzili i sędziowali mgr Stanisław Szydło i mgr Paweł Madej. Zawody wizytowała Dyrektor Szkoły mgr Iwona Szumilas - Kasińska. Tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Nikola Stawińska, Julian Litwin (klasy pierwsze), Maria Dymczyk, Adrian Sobczyk (klasy drugie), Zuzanna Szydło, Maciej Matusik (klasy trzecie). Najlepsi zawodnicy reprezentować będą szkołę w zawodach miejskich. Dziękujemy wszystkim za udział i sportową rywalizację. Zdjęcia i wyniki szczegółowe zawodów.


II runda Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów

W poniedziałek 07.11.2016r. w Gliwicach drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec przegrała 1:4 z zawodnikami ATS Cornilleau Gliwice i tym samym odpadła z rozgrywek pucharowych zajmując miejsce 9-16. W drużynie wystąpili: Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik oraz Piotr Boryszko.


II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne

W niedzielę 06.11.2016r. w Łaziskach Górnych rozegrano II WTK Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało jedenastu zawodników Huraganu. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Lilien, który wywalczył trzecie miejsce. W kategorii dziewcząt Bogusława Majewska była trzynasta. Pozostali zawodnicy Huraganu występujący w zawodach zajęli następujące miejsca: Alicja Jęsiek i Klaudia Sasińska 25-32, Zuzanna Szydło i Klaudia Domagała 33-48, Alicja Andrejczuk 49, Adam Babicz 25, Michał Skórski i Jakub Jęsiek 33-48, Jakub Nowak 65. W zawodach wystartowało 134 juniorek i juniorów.


Aleksander Lilien zwycięża w II WTK Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne
W sobotę 05.11.2016r. w Łaziskach Górnych rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów. W zawodach w kategorii chłopców pewnie triumfował Aleksander Lilien. Swoim zwycięstwem Olek zapewnił sobie prawo startu w turnieju głównym II Grand Prix Polski Kadetów w Drzonkowie. Na wysokim trzynastym miejscu uplasował się Jakub Jęsiek. W kategorii dziewcząt bardzo dobrze zagrała Bogusława Majewska zajmując szóstą pozycję. Pozostali reprezentanci UKS Huragan Sosnowiec: Natalia Pomykała, Kot Kornelia, Maja Brzezińska, Wiktor Podsadniak, Igor Bugajski i Kamil Basak zajęli dalsze miejsca. W zawodach wystartowało 117 zawodniczek i zawodników. Gratulujemy.

VII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 04.11.2016r. męska drużyna II Ligi UKS Huragan Sosnowiec w wyjazdowym spotkaniu uległa 0:10 drużynie LUKS Węgierska Górka. W składzie Huraganu wystąpili Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Jakub Jęsiek i Stanisław Szydło.


VII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W środę 02.11.2016r. drużyna kobiet II Ligi UKS Huragan Sosnowiec w przełożonym meczu na własnej sali uległa 4:6 drużynie ATS Gliwice Cornilleau. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Julia Knap, Zuzanna Majewska, Klaudia Sasińska oraz Bogusława Majewska.


II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików - Łaziska Górne

W niedzielę dnia 30.10.2016r. w Łaziskach Górnych rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystartowali zawodnicy Huraganu: Kornelia Kot, Maja Brzezińska, Piasecki Mateusz, Jonatan Osowski i Dominik Sodo. Najwyższe miejsce z naszych reprezentantów wywalczyła Kornelia Kot plasując się na 13 pozycji. W turnieju wzięło udział 123 grających.


I Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów - Wieliczka 2016

​W Solnym Mieście w dniach 28-30.10.2016r. rozgrywane było I Grand Prix Polski  Seniorek i Seniorów. W turnieju eliminacyjnym zawodów bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Huraganu Aleksander Szydło, któremu jednak po awansie z grupy eliminacyjnej nie udało się zakwalifikować do turnieju głównego. Szczegółowe informacje i wyniki zawodów na www.pzts.pl


VI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 28.10.2016r. drużyna mężczyzn II Ligi UKS Huragan Sosnowiec poniosła porażkę 2:8 podejmując na własnej sali UKS Dąbrowiak Dąbrowę Górniczą. W składzie zespołu wystąpili Stanisław Szydło, Mateusz Trela, Szymon Twardowski i Aleksander Lilien. Dla drużyny Huraganu punkty zdobyli Mateusz Trela i Stanisław Szydło.


VI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

21.10.2016r. drużyna kobiet II Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym uległa 2:8 zawodniczkom KU AZS AJD II Częstochowa. Nasze zawodniczki wystąpiły w składzie Julia Knap, Zuzanna Majewska, Klaudia Sasińska i Alicja Jęsiek.


V kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 26.10.2016r. drużyna III Ligi UKS Huragan Sosnowiec przegrała spotkanie wyjazdowe z UKS Wolej Ruda Śląska 0:10. W drużynie Huraganu wystąpili: Dariusz Purgał, Jakub Jęsiek, Adam Babicz oraz Michał Skórski.


IV kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

W poniedziałek 24.10.2016r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy z zawodnikami OSiR Skałka II Świętochłowice. Po zaciętym pojedynku sosnowiczanie ulegli przeciwnikom 3:7.


I Liga Juniorek i Juniorów - Jastrzębie Zdrój

W niedzielę 23.10.2016r. w Jastrzębiu Zdroju odbył się pierwszy turniej z cyklu rozgrywek I Ligi Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowała drużyna dziewcząt UKS Huragan Sosnowiec w składzie: Bogusława Majewska, Alicja Jęsiek i Klaudia Sasińska. Nasze zawodniczki grając z wyżej od siebie notowanymi drużynami uległy drużynie JKTS Jastrzębie Zdrój 0:5, MKS Skarbek Tarnowskie Góry 1:4 oraz RKS Cukrownik Chybie 1:4. Trenerem prowadzącym zawodniczki był Mateusz Borek. W tabeli I Ligi Juniorek ŚLZTS zajmujemy na dziesięć drużyn ósmą pozycję.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków - Jastrzębie Zdrój

W sobotę 22.10.2016r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrano I WTK Skrzatów i Żaków. W zawodach wystartował nasz młody zawodnika Szymon Kot. W kategorii Żak zajął miejsce 24, natomiast w kategorii Skrzat awansował do finału odnosząc swój życiowy sukces. Ostatecznie Szymon zajął miejsce drugie. Trenerem prowadzącym zawodnika była Julia Knap. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


V kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 21.10.2016r. żeńska drużyna II Ligi UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali przy ul. Legionów 21 pokonała 7:3 zawodniczki JKST II Jastrzębie - Zdrój. Nasze zawodniczki z sześcioma punktami zajmują w tabeli siódmą pozycję. W drużynie wystąpiły Julia Knap, Bogusława Majewska, Maryna Zygadło, Alicja Jęsiek i Klaudia Sasińska.


V kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 21.10.2016r. męska drużyna II Ligi UKS Huragan Sosnowiec w wyjazdowym spotkaniu uległa 2:8 drużynie AKS Mikołów. Dla sosnowiczan punktowali Trela Mateusz i Aleksander Szydło. W meczu wystąpili także Twardowski Szymon i Lilien Aleksander. Nasi zawodnicy obecnie zajmują w tabeli trzynastą pozycję.


III kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

20.10.2016r. drużyna II Ligi Amatorów UKS Huragan Sosnowiec zremisowała 5:5 z drużyną UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza. Zawody rozegrane zostały w Sosnowcu.


IV kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 19.10.2016r. III Liga UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali podejmował lidera rozgrywek LKS Strażak Mikołów. Nasi zawodnicy przegrali spotkanie 1:9, honorowy punkt dla Huraganu zdobył Adam Babicz. W drużynie wystapili Adam Babicz, Jakub Jęsiek, Jakub Nowak, Michał Skórski.


XXV Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta rozpoczęte
W niedzielę 16.10.2016r. rozegrano pierwszy turniej w sezonie 2016/2017. Do zawodów przystąpiło 176 grających. Zawody rozpoczęto zapisami o godz. 9.00 oraz zakończono grami seniorów o godz. 20.00. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora upominek powitalny oraz mógł korzystać ze stołów rozgrzewkowych znajdujących się w STREFIE Pingla. Gry prowadzono na 12 stołach ITTF plasikowymi piłkami. Kolejne zawody odbędą się 12.11.2016r. Zapraszamy wszystkich do wspólnej sportowej rywalizacji. Szczegółowych informacji o zawodach udzielamy pod nr tel. 502 392 436. Szczegółowe wyniki zawodów.


I Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów - Jarosław 2016

W Jarosławiu w dniach od 14.10.2016r. do 16.10.2016r. rozgrywane było I GPP Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien, który po bardzo dobrej grze wygrał swoją grupę eliminacyjną. W kolejnej fazie zawodów po pierwszym zwycięstwie poniósł porażkę 1:3 i nie awansował do turnieju głównego. Był to bardzo dobry występ naszego młodego zawodnika.


II kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

13.10.2016r. na własnej sali przy ul. Czeladzkiej 58 w Sosnowcu zawodnicy drużyna II Liga Amatorów UKS Huragan Sosnowiec przegrali 4:6 z zawodnikami TKKF AUT Łagisza Będzin. 


III kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 12.10.2016r. III Liga UKS Huragan Sosnowiec podczas meczu wyjazdowego nasi zawodnicy przegrali z MKS Orkan Chruszczobród 3:7. Po trzech meczach nasza drużyna zajmuje piętnaste miejsce w tabeli.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów - Łaziska Górne

W niedzielę 09.10.2016r. rozegrano I WTK Seniorek i Seniorów. W zawodach wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Najlepszy wynik w turnieju uzyskali wśród kobiet Julia Knap (miejsce 9) oraz wśród mężczyzn Aleksander Szydło (miejsce 9). Trzynaste miejsce wywalczyła Martyna Zygadło. Szymon Twardowski oraz Aleksander Lilien uplasowali się w przedziale miejscowym 13-16. Siedemnaste miejsce zajął Mateusz Trela. Jakub Haładus, Dariusz Kleczko, Michał Skórski oraz Adam Babicz ukończyli zawody w przedziale miejscowym 33-48. W turnieju wystartowało 96 zawodniczek i zawodników.


IV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 07.10.2016r. męska drużyna II Ligi UKS Huragan Sosnowiec przegrała po bardzo zaciętym spotkaniu na własnej sali 4:6 z drużyną Viret CMC Zawiercie. Po czterech spotkaniach z zerowym bilansem punktów nasza drużyna zajmuje trzynastą pozycję w tabeli.


IV kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W czwartek 06.10.2016r. drużyna żeńska II Ligi UKS Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe 3:7 z zawodniczkami LUKS Stali Osowiec. Po czterch kolejkach nasza drużyna zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli.


II kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę 05.10.2016r. III Liga UKS Huragan Sosnowiec uległa na własnej sali 2:8 zawodnikom KKS Kolejarz Gliwice.


 Famili Champions League - pierwsza eliminacja
W środę dnia 05.10.2016r. rozpoczęliśmy kolejną piątą edycję Family Champions League. Przewidujemy zgodnie z regulaminem rozegrać osiem turniejów. Podobnie jak w poprzednich latach terminy kolejnych zawodów będą ustalane w trakcie cotygodniowych środowych treningów na które zapraszamy wszystkich dorosłych sympatyków Huraganu. W pierwszych zawodach wystartowało dwunastu zawodników z których najlepszym okazał się Mirosław Katolik wyprzedzając Andrzeja Braksatora i Jacka Starczewskiego.


I kolejka II Ligi Amatorów ŚLZTS

04.10.2016r. swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrała II Liga Amatorów UKS Huragan Sosnowiec. W meczu wyjazdowym zremisowała 5:5 z drużyną Energetyk Fortum Zabrze.


 I Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów - Kraków 2016

W Krakowie w dniach od 30.09.2016r. do 02.10.2016r. rozgrywane było I GPP Kadetek i Kadetów. W turnieju głównym Aleksander Lilien (starując z 22 numerem) zajął wysokie 19 miejsce. Z turnieju eliminacyjnego do rozgrywki głównej nie zdołała awansować Majewska Bogusława, która po wygraniu grupy eliminacyjnej w decydującym o awansie meczu uległa 2:3 zawodniczce z Chybia. W turnieju zwyciężyli w kategorii kadetek Gaworska Zuzanna z Wrocławia oraz w kategorii kadetów Jankowski Jakub z Drzonkowa.


III kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek dnia 30.09.2016r. drużyna żeńska UKS Huraganu Sosnowiec na własnej sali zremisowała 5:5 z drużyną Ruchu Pniów. Po trzech kolejkach nasze zawodniczki z czterema punktami zajmują piąte miejsce w tabeli. 


III kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek dnia 30.09.2016r. zawodnicy II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec ulegli 2:8 na wyjeżdzie drużynie Sokoła Orzesze. Po trzech kolejkach zawodnicy Huraganu zajmują trzynastą pozycję w tabeli.


I kolejka III Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W środę dnia 28.09.2016r. zawodnicy drużyny III Ligi UKS Huragan Sosnowiec ulegli na własnej sali 2:8 drużynie KS Unia Kalety.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżowców - Bytom

W Bytomiu dnia 25.09.2016r. rozegrano I WTK Młodzieżówek i Młodzieżowców. W turnieju wystąpiło dwóch reprezentantów Huraganu: Szymon Twardowski zajął miejsce 9, Jakub Haładus uplasował się na 14 pozycji. W zawodach wystartowało 12 Młodzieżówek i 28 Młodzieżowców.


II kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek dnia 23.09.2016r. zawodnicy II Ligi UKS Huragan Sosnowiec ulegli 3:7 na własnej sali drużynie AZS PWSZ Nysa. Bardzo dobre spotkanie rozegrał najmłodszy zawodnik sosnowieckiej drużyny Aleksander Lilien. Po dwóch kolejkach zawodnicy Huraganu zajmują trzynastą pozycję w tabeli.


Puchar Śląska Ligi Amatorów​

W czwartek dnia 22.09.2016r. zawodnicy drużyny amatorskiej UKS Huragan Sosnowiec pokonali po zaciętym meczu 4:3 na własnej sali drużynę Energetyka Zabrze. W składzie Huraganu wystąpili: Zbigniew Rodek, Mirosław Katolik oraz Andrzej Braksator. Mecz był pierwszą rundą amatorskich rozgrywek pucharowych nowego sezonu 2016/2017.


II kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W środę dnia 21.09.2016r. drużyna żeńska UKS Huraganu Sosnowiec rozegrała wyjazdowe spotkanie II Ligi Kobiet. Nasze zawodniczki zremisowały 5:5 z AKS Mikołów. Drużyna wystąpiła w składzie Martyna Zygadło, Julia Knap, Klaudia Sasińska i Zuzanna Szydło. Po dwóch kolejkach nasze zawodniczki z trzema punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli. 


I kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W poniedziałek dnia 19.09.2016r. drużyna męska UKS Huraganu Sosnowiec rozpoczęła rozgrywki II Ligi Mężczyzn ŚLZTS przegranym 3:7 meczem wyjazdowym z KS Naprzód Borucin. Skład drużyny Huraganu: Mateusz Trela, Szymon Twardowski, Aleksander i Stanisław Szydło.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne

W niedzielę dnia 18.09.2016r. w Łaziskach Górnych odbył się I WTK Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpiła reprezentacja Huraganu w składzie: Lilien Aleksander 8 miejsce, Kasperkiewicz Monika, Babicz Adam, Skórski Michał 17 miejsce, Jęsiek Alicja 25 miejsce, Szydło Zuzanna, Domagała Klaudia, Majewska Bogusława, Jęsiek Jakub 33 miejsce, Sasińska Klaudia 49 miejsce, Nowak Jakub 65 miejsce. W zawodach wystartowało 131 zawodniczek i zawodników.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne

W sobotę 17.09.2016r. w Łaziskach Górnych rozegrano I WTK Kadetów. Najlepiej z zawodników Huraganu zaprezentował się Aleksander Lilien zajmując drugie miejsce premiowane udziałem w I Grand Prix Polski Kadetów - Kraków 2016. W zawodach wystąpiła reprezentacja Huraganu w składzie: Jęsiek Jakub, Majewska Bogusława, Pomykała Natalia, Kot Kornelia i Brzezińska Maja. Do turnieju przystąpiło 111 kadetek i kadetów. Gratulujemy.


Udana inauguracja II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek dnia 16.09.2016r. zawodniczki drużyny żeńskiej UKS Huragan Sosnowiec pokonały na własnej sali przy ul. Legionów 21 drużynę ULKTS Pszczyna 7:3. Był to pierwszy mecz II Ligi Kobiet w nowym sezonie 2016/2017. W sosnowieckiej drużynie wystąpiły: Julia Knap, Martyna Zygadło, Monika Kasperkiewicz oraz Klaudia Sasińska. 


Aleksander Lilien drugi w TOP 8

W Łaziskach Górnych dnia 11.09.2016r. rozegrano prestiżowe zawody TOP 8. W kategorii kadetów nasz zawodnik uplasował się na drugiej pozycji. W turnieju wystąpiło czterech tenisistów Huraganu Sosnowiec: Aleksander Lilien, Martyna Zygadło, Monika Kasperkiewicz oraz Dariusz Kleczko. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy w kategoriach młodzieżowych naszego województwa wyłonieni na podstawie list rankingowych sezonu 2015/2016. Gratulujemy.


STREFA PINGLA Huraganu - Katowice WANNADO 2016

W sobotę 10 września 2016r. zawodnicy sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec uczestniczyli w pierwszym w Polsce Międzynarodowym Festiwalu Sportu „WANNADO”. Projekt zorganizowany został przez UM w Katowicach wraz z AWF Katowice i miał na celu zaprezentować najmłodszym dzieciom różnorodne dyscypliny sportu. Równolegle z Katowicami bliźniacze Festiwale odbyły się tego samego dnia w Pradze i Bratysławie. „STREFĘ PINGLA” odwiedziły setki osób chcących spróbować swych sił z zakresu tenisa stołowego. W imprezie wzięło udział 60 klubów całego regionu. Był to doskonały sposób na promocję sekcji. Relację z imprezy wraz z wywiadem prosto ze „STREFY PINGLA” można było zobaczyć w TVP 3 Katowice. Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącycm udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. 

Film WANNADO 2016.           Zdjęcia WANNADO 2016.


​Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików - Łaziska Górne
W sobotę 10.09.2016r. w Łaziskach Górnych odbył I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach wystąpiło trzech naszych zawodników: Kornelia Kot wywalczyła pozycję 17, Maja Brzezińska zajęła miejsce 25 oraz Szymon Kot, który uplasował się na miejscu 33. W turnieju wystartowało 122 grających. Były to pierwsze zawody ŚLZTS w nowym sezonie 2016/2017. Turniej był eliminacją do zawodów Grand Prix Polski.

HURAGAN czołowym klubem województwa śląskiego - Walny Zjazd Delegatów ŚLZTS
W dniu 28.08.2016r. w Łaziskach Górnych odbyło się Walne Sprawozdawczo Wyborcze Zgromadzenie Delagatów ŚLZTS. Podczas uroczystości wręczone zostały puchary w rywalizacji klubowej ŚLZTS za mijający sezon 2015/2016. W klasyfikacji łacznej seniorskiej i młodzieżowej nasz klub uplasowała się na drugim miejscu (sklasyfikowano 79 śląskich klubów). W klasyfikacji młodzieżowej zajęliśmy trzecią lokatę (sklasyfikowano 56 śląskich klubów). Wyniki naszych zawodników w ciągu ostatnich kilkunastu sezonów utrzymują Huragan w ścisłej czołówce województwa potwierdzając skuteczny system szkoleniowy i duże zaangażowanie grających w proces treningowy. Po raz kolejny skutecznie rywalizujemy z klubami ekstraklasy i pierwszej ligi. Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon 2016/2017 będzie równie owocny w sukcesy jak poprzedni.
W trakcie Zjazdu wybrane zostały nowe władze ŚLZTS na kadencję 2016/2020. Do Zarządu ŚLZTS po raz czwarty z rzędu wybrany został przedstawiciel Huraganu Stanisław Szydło, który reprezentować będzie także naszą sekcję podczas wyborów władz PZTS w Warszawie.

Obóz tenisa stołowego Gdańska 2016
​W sierpniu 2016r. w dniach od 09 do 20 odbyło się kolejne osiemnaste letnie zgrupowanie sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec. Dla obozowiczów jak zwykle przygotowano profesjonalną salę sportową o najwyższych europejskich standardach, atrakcyjne treningi specjalistyczne, ogólnorozwojowe i taktyczne, siłownie, saunę i salę audiowizualna. Hotel, sala i stołówka znajdowała się w jednym budynku. Obozowicze mieli możliwość obserwowania treningów czołowych zawodników naszego kraju przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w RIO 2016 (między innymi Patryka Chojnowskiego późniejszego srebrnego medalisty olimpijskiego). Zorganizowano wyjścia na plażę, wycieczkę do Gdańska i rejs statkiem na Westerplatte, zajęcia uzupełniające w postaci gry w piłkę nożną (orlik), siatkówkę plażową, frisbee i badmintona. Turnieje indywidualne i deblowe dostarczyły zawodnikom wielu wrażeń. Atrakcją tegorocznego zgrupowania był trening ogólnorozwojowy prowadzony przez trenera personalnego Panią Natalię Świenc. Każdy uczestnik zgrupowania otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę oraz ręcznik. Na obozie przebywało 20 osób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w treningi i stworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery obozu. Zapraszamy za rok. Galeria zdjęć GDAŃSK 2016.