To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - styczeń / lipiec 2019 r.XX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 29.03.2019 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrała mecz wyjazdowy 0:10 z drużyną KTS Czechowice - Dziedzice. W Huraganie wystąpiliMichał MindaMichał Skórski, Adam Babicz, Szymon Kot i Stanisław SzydłoSzczegółowe wyniki spotkania.
XV kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W piątek 29.03.2019 r. drużyna II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe pokonał 9:1 zawodników MOSiR Czeladź. Dla drużyny Huraganu punktowali: Grzegorz Galica 3 pkt., Piotr Boryszko 2,5 pkt., Zbigniew Rodek 2 pkt., Mirosław Katolik 1,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.

XIII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W środę 27.03.2019 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet miała rozegrać meczu wyjazdowy z drużyną KTS Gliwice. Spotkanie zostało zweryfikowane walkowerem 0:10 na korzyść KTS Gliwice, gdyż drużyna Huraganu nie stawiła się na mecz. Przyczyną nierozegrania spotkania był jego termin w środku tygodnia.
Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w Łaziskach Górnych
W niedzielę 24.03.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano Drużynowe Mistrzostw Śląska Młodziczek i Młodzików.UKS Huragan Sosnowiec wystawił do zawodów największą ilość drużyn ze wszystkich klubów. Huragan reprezentowały cztery drużyny chłopców. Huragan I w składzie Szymon Kot i Dariusz Herszkiewicz zajął miejsce w przedziale 9-16 natomiast Huragan II w składzie Maciej Ciosmak i Igor Szymański, Huragan III w składzie Kalmir Łączykowski i Wiktor Strzemiński oraz Huragan IV w składzie Adrian Goj i Jan Michta sklasyfikowane zostały w przedziale miejscowym 17-28.

XII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 22.03.2019 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet w meczu na własnej sali pokonała 6:4 zawodniczki drużyny ULKS Ruch Pniów. W spotkaniu zadebiutowała kadetka Huraganu Kornelia Kot, która zwyciężyła w dwóch pojedynkach i znacznie przyczyniła się do zwycięstwa sosnowieckiego zespołu. Dla Huraganu punktowały: Martyna Zygadło 2,5 pkt., Zuzanna Majewska 1,5 pkt. Kornelia Kot 1,5 pkt. oraz Julia Knap 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
XIII kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W piątek 22.03.2019 r. drużyna Huraganu występująca w  III Lidze Amatorów i Weteranów uległa w meczu wyjazdowym 6:4 drużynie UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy. W zespole Huraganu wystąpili: Migdał Eugeniusz 2 pkt., Dariusz Nowak 1 pkt., Piotr Wolnicki 1 pkt., Dariusz Filak 0 pkt. i Andrzej Braksator 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.

XVIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W czwartek 21.03.2019 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym uległa 3:7 drużynie MUKS Jedynka Pszów. Huragan wystąpił w następującym składzie: Michał Minda 1,5 pkt., Aleksander Szydło 1 pkt., Michał Skórski (0,5 pkt., Stanisław Szydło 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Szymon Kot trzecim zawodnikiem III WTK Żaków w Łaziskach Górnych
W niedzielę 17.03.2019 r. podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Skrzatów i Żaków bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Najlepszy występ w sezonie zanotował Szymon Kot zajmując 3 miejsce (dwukrotnie zwyciężając turniejową jedynkę) w Żakach. Najmłodszy z naszych reprezentantów Jan Michta w kategorii Skrzat zajął miejsce 9, natomiast w Żakach przedział miejscowy 25-32. Ogółem Jasiu na osiem partii zwyciężył w pięciu pojedynkach. Pozostali nasi tenisiści walczyli dzielnie i sklasyfikowani zostali na miejscach: Maciej Ciosmak 17-24, Wiktor Strzemiński 17-24 i Bartosz Klasiński 25-32. Galeria zdję.
Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski
Od soboty 16.03.2019 r. do niedzieli 17.03.2019 r. w czterech miastach naszego kraju Łodzi, Rzeszowie, Poznaniu i Nysie rozgrywano Półfinały Akademickich Mistrzostw Polski. W zawodach startowali zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec: Agnieszka Ochman - Uniwersytet Śląski, Martyna Zygadło - Uniwersytet Jagielloński, Aleksander Szydło - Politechnika Warszawska, Michał Skórski - Politechnika Gliwicka. Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali awans do Finałów, które odbywać się będą w kwietniu 2019 roku w Gdańsku. 
IV WTK Weteranów i Amatorów w Chorzowie
W sobotę 16.03.2019 r. w Chorzowie rozegrano IV Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Weteranów i Amatorów. W reprezentacji UKS Huragan Sosnowiec wystąpili w kategorii Weteran 40 – 49 lat: Stanisław Szydło 3 miejsce, Mirosław Katolik 7 miejsce. W kategorii Weteran 50 – 55 lat: Dariusz Filak 10 miejsce oraz Dariusz Purgał 15 miejsce. W kategorii Amatorów 41 – 55 lat: Mirosław Katolik 4 miejsce, Zbigniew Rodek 7 miejsce, Dariusz Filak 10 miejsce, Dariusz Purgał 13 miejsce.
XIV kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 14.03.2019 r. zespół II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali pewnie pokonał 9:1 zawodników TKKF III Chorzów. Zwycięstwo umocniło sosnowiczan na pozycji wicelidera tabeli. W drużynie Huraganu wystąpili: Mirosław Katolik 2,5 pkt., Piotr Boryszko 3,5 pkt., Grzegorz Galica 3 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Łaziskach Górnych
Bardzo dobry występ zanotował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Michał Skórski plasując się na czwartym miejscu Eliminacji do Mistrzostw Polski Młodzieżowców, które odbyły się w Łaziskach Górnych w niedzielę 10.03.2019 r. Nasz zawodnik w fazie grupowej zajął miejsce drugie i o awans do MP przegrał 1:3 z późniejszym triumfatorem zawodów Krzysztofem Kapikiem (KS VIRET CMC Zawiercie). W meczu o trzecią lokatę Michał musiał uznać wyższości 0:3 Mateusza Kempy (MUKS Jedynka Pszów). Drugi nasz zawodnik Adam Babicz uplasował się w przedziale miejscowym 7-8. Do MP awansował prócz zwycięzcy zawodów Paweł Grela (niestowarzyszony). 

Zawody Rejonowe Sosnowiec / Jaworzno - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 
W piątek 08.03.2019 r. rozegrano Zawody Rejonowe pomiędzy miastami Sosnowcem i Jaworznem. W turnieju wystąpiły najlepsze dwie szkoły z każdego miasta w kategorii dziewcząt i chłopców. Zwycięzca rywalizacji uzyskał awans do Półfinałów Wojewódzkich. Sztuka ta udała się dwóm szkołom z Sosnowca. W kategorii dziewcząt triumfowała SP nr 8 natomiast w kategorii chłopców SP nr 46. Wyniki.
XII kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W środę 06.03.2019 r. zawodnicy III Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym ulegli 4:6 drużynie Piast Katowice. W drużynie z Sosnowca wystąpili: Migdał Eugeniusz 2 pkt., Dariusz Nowak 2 pkt., Dariusz Filak 0 pkt. i Andrzej Braksator 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
XIII kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W środę 06.03.2019 r. zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec rywalizujący w II Lidze Amatorów i Weteranów w meczu wyjazdowym zremisowała 5:5 z drużyną Bartek Siemianowice Śląskie. Pomimo straty punktu nasi tenisiści w dalszym ciągu plasują się na drugiej pozycji w tabeli. Dla Huraganu punktowali: Mirosław Katolik 3 pkt., Piotr Boryszko 1,5 pkt., Grzegorz Galica 1,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Mistrzowskie Mistrzostwa Polski w wykonaniu Śląskiego Związku Tenisa Stołowego w Katowicach
Jako postronny obserwator 87 IMP oraz Jubileuszu 90 – lecia ŚLZTS chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami związanymi z imprezą rozgrywaną w dniach 01-03.03.2019 r. Przyznanie przez PZTS organizacji zawodów w Gliwicach było strzałem w dziesiątkę. Odpowiednia sala z kameralną widownią zapełnioną kibicami, duże ze smakiem wykonane reklamy zawodów, z rozmachem zorganizowane obchody Śląskiego Związku połączone z poświęceniem sztandaru, historyczna wystawa, pamiątkowe publikacje, statuetki i koszulki, wysokiej klasy transmisja internetowa i informacje w TV, akademia okolicznościowa, bankiet i możliwość spotkania się różnych pokoleń naszego środowiska organizacyjnie plasuje imprezę na najwyższym poziomie. Pod względem sportowym były to zawody obfitujące w wiele ciekawych niespodzianek. Zwłaszcza rozgrywki indywidualne mężczyzn dostarczyły kibicom wielu emocji. Turniej udowodnił duży potencjał i ambicje młodego pokolenia polskich tenisistów stołowych przy których „seniorzy” prezentowali się walecznie i niejednokrotnie swoim doświadczeniem potrafili przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Podsumowując gratuluję wszystkim medalistom mistrzostw osiągniętych wyników sportowych, a organizatorom życzę zasłużonego odpoczynku i większej ilości snu niż w ostatnich dniach.

Tytuły Mistrzów Polski wywalczyli:
Gra indywidualna seniorek: Natalia Bajor KU AZS UE Wrocław
Gra indywidualna seniorów: Patryk Chojnowski Unia AZS AWFiS Gdańsk
Gra podwójna seniorek: Natalia Partyka niestowarzyszona i Natalia Bajor KU AZS UE Wrocław
Gra podwójna seniorów: Konrad Kulpa Energa KTS Toruń i Tomasz Kotowski Energa KTS Toruń
Gra mieszana: Samuel Kulczycki Olimpia - Unia Grudziądz i Katarzyna Węgrzyn KU AZS UE Wrocław 

Dla województwa śląskiego medale zdobyli: Roksana Załomska KU AZS UJD Częstochowa - brąz w singlu kobiet, Robert Floras TTS Polonia Bytom, Jarosław Tomicki BISTS Bielsko-Biała, Sandra Wabik KU AZS UJD Częstochowa, Roksana Załomska KU AZS UJD Częstochowa - brąz w grze mieszanej. Zdobycie przez naszych reprezentantów pięciu medali potwierdza, że 87 IMP były dla Śląska bardzo udane.
W 90-letniej historii ŚLZTS w Katowicach organizatorami Mistrzostw Polski byli: 1938 - Częstochowa, 1947 - Katowice, 1958- Piotrowice, 1969 - Siemianowice, 1975 - Gliwice, 1981 - Zawiercie, 1987 - Zawiercie, 1989 - Częstochowa, 1990 - Jastrzębie, 1991 - Olkusz, 1992 - Jastrzębie, 1993 - Libiąż, 1995 - Katowice, 1999 - Jastrzębie, 2006 - Zawiercie, 2010 - Sosnowiec, 2017 - Częstochowa.

Finał XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta 2019
Ostatni szósty FINAŁ zawodów odbył się w sobotę 02.03.2019 r. Każdy zawodnik startujący w szóstym turnieju zgodnie z regulaminem zawodów otrzymał dodatkowo do klasyfikacji generalnej 10 punktów bonusowych. Indywidualna punktacja końcowa stworzona została po odrzuceniu jednego najsłabszego rezultatu (biorąc pod uwagę punkty, a nie zajęte miejsce). W przypadku równej ilości punktów o kolejności zawodników decydowało wyższe miejsca w poszczególnych turniejach. Do zawodów zgłosiło się 120 grających. Ogółem w całej edycji zawodów wystartowało 773 zawodniczek i zawodników z 58 miast. W szóstej eliminacji triumfowali: 
Maria Toborek (dziewczęta), Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Michał DurdaMiłosz Piecowski (młodzicy i kadeci), Michał Minda (seniorzy) oraz Rafał Wójcik (amatorzy). Najlepsze czwórki zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary, medale i dyplomy. Szczegółowe wyniki zawodów.
XII kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 28.02.2019 r. drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali pokonała 7:3 drużynę TKKF Chorzów. Dla Huraganu punkty zdobywali: Mirosław Katolik 2,5 pkt., Piotr Boryszko 2,5 pkt., Zbigniew Rodek 2 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
XI kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 28.02.2019 r. drużyna III Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali pokonała 9:1 drużynę Bartek III Siemianowice Śląskie. Dla Huraganu punkty zdobywali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt.Dariusz Filak 2 pkt. i Andrzej Braksator 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Sosnowiec 2019
W środę 27.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu rozegrane zostały Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Do turnieju przystąpiły trzy drużyny dziewcząt oraz osiem drużyn chłopców. Zawody miały na celu wyłonienie Mistrza Sosnowca oraz dwóch zespołów, które reprezentować bedą nasze miasto w zawodach Rejonowych. Najlepsze szkoły zostały nagrodzone okazałymi pucharami oraz dyplomami. Zawody zorganizowane zostały przez SZS. Wyniki.
Ferie z rakietką - Sosnowiec 2019
W środę dnia 20.02.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu rozegrany został po raz szesnasty turniej tenisa stołowego z cyklu "Ferie z rakietką". W zawodach wzięło udział 24 zawodników. Zawody rozegrano w trzech grupach wiekowych. Odbył się także dla osób nie awansujących do pierwszych czwórek w poszczególnych kategoriach turniej pocieszenia. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali medalami i nagrodami rzeczowymi. Organizatorem zawodów był UKS Huragan Sosnowiec, a fundatorem nagród była Firma Tornado. Wyniki.
III WTK Młodzieżowców w Łaziskach Górnych
W Łaziskach Górnych 10.02.2019 r. rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. W turnieju wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec: Michał Skórski, który zajął miejsce 17 i Adam Babicz, który uplasował się na 25 pozycji.
XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - piąta eliminacja
W sobotę 09.02.2019 r. w hali MOSiR Sosnowiec ul. Baczyńskiego 4 odbył się piąty turniej z cyklu XXVII GP Sosnowca m. Bernarda Pukieta. Do zawodów przystąpiło 117 tenisistów stołowych. Ogółem w pięciu turniejach wystartowało 653 grających. Po dziesięciu godzinach rywalizacji najlepszymi w poszczególnych kategoriach wiekowych okazali się: Maria Toborek (dziewczęta i żacy), Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Wojciech Wojtaszczyk (młodzicy), Miłosz Piecowski (kadeci), Adrian Eliasz (seniorzy) oraz Mariusz Cyrta (amatorzy). Ostatni szósty FINAŁ zawodów odbędzie się w niedzielę 03.03.2019 r. Szczegółowe wyniki.
IX kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W poniedziałek 04.02.2019 r. drużyna III Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec w meczu na wyjeździe pokonała 6:4 drużynę UKS Quo Vadis III Zabrze Makoszowy. Dla Huraganu punkty zdobywali: Dariusz Nowak 3 pkt.Piotr Wolnicki 1 pkt., Andrzej Braksator 1 pkt. i Dariusz Filak 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
III WTK Juniorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 03.02.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało trzech zawodników UKS Huragan Sosnowiec: Adrian Pietrzak zajął miejsce 33, Wiktor Podsadniak i Marcin Żrałek sklasyfikowani zostali w przedziale miejscowym 48-64. W zawodach wystartowało 65 juniorów.
XI kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
29.01.2019 r. rozegrano jedenastą kolejkę II Ligi Amatorów i Weteranów. UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonał drużynę UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 10:0. W zespole Huraganu wystąpili: Zbigniew Rodek 3,5 pkt., Eugeniusz Migdał 3,5 pkt., Grzegorz Galica 3 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
III WTK Młodzików w Łaziskach Górnych
W niedzielę 27.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach bedących eliminacją do Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików wystartowała siedmioosobowa reprezentacja UKS Hutragan Sosnowiec. Nasi zawodnicy uzyskali następujace rezultaty: Szymon Kot miejsce 13, Maciej Ciosmak Igor Szymański miejsce w przedziale 33 - 48, Wiktor Strzemiński, Kalmir Łączykowski, Adrian GojDariusz Herszkiewicz zostali sklasyfikowani w przedziale miejscowym 49 - 64.
XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - czwarta eliminacja
Sobota 26.01.2019 r. była dniem rozegrania czwartej eliminacji z cyklu XXVII GP Sosnowca m. Bernarda Pukieta. Na listach startowych w ośmiu kategoriach zapisano 125 graczy. Ogółem w czterech turniejach wystartowało 534 grających. Po raz pierwszy w naszych zawodach wystartował zawodnik z Ukrainy poruszający się na wózku. Przeszło dziesięciogodzinną rywalizację zwycięsko zakończyli w poszczególnych kategoriach: Maria Toborek (dziewczęta i żacy), Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Marcin Golda (młodzicy), Miłosz Piecowski (kadeci), Adrian Eliasz (seniorzy) oraz Rafał Wójcik (amatorzy). Szczegółowe wyniki.
XVI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 25.01.2019 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zakończyła pierwszą rundę rozgrywek. W ostatnim piętnastym meczu nasz zespół uległ na wyjeździe drużynie LITS Meble Anders Żywiec 1:9. Huragan wystąpił w następującym składzie: Michał Skórski (zdobywca honorowego punktu), Adam Babicz, Michał Minda i Stanisław Szydło. Z dorobkiem 6 punktów po 15 meczach plasujemy się na 13 miejscu w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.
Puchar Polski Mężczyzn
22.01.2019 r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy w ramach IV rundy Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu województwa śląskiego z zespołem UKS Quo Vadis I Makoszowy Zabrze. Nasi zawodnicy przegrali mecz w stosunku 1:4. W zespole Huraganu wystąpili Michał Skórski, Adam Babicz, Wiktor Podsadniak. Honorowy punkt dla sosnowiczan wywalczył Michał Skórski. Porażka w meczu wyeliminowała Huragan z dalszej rywalizacji pucharowej.

X kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W poniedziałek 21.01.2019 r. rozegrano dziesiątą kolejkę II Ligi Amatorów i Weteranów, która była zarazem pierwszym meczem drugiej rundy rozgrywek. UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonał 7:3 drużynę Bartek II Siemianowice Śląskie. W zespole Huraganu wystąpili: Piotr Boryszko 3,5 pkt., Grzegorz Galica 2,5 pkt. i Mirosław Katolik 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
III WTK Seniorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 20.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów. W reprezentacji UKS Huragan Sosnowiec znalazło się czterech zawodników i jedna zawodniczka. Wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco. Martyna Zygadło 13 miejsce, Michał Minda 17 miejsce, Stanisław Szydło 25 miejsce, Michał Skórski 49 miejsce i Adam Babicz 65 miejsce. W zawodach wystartowało 36 kobiet i 75 mężczyzn. Turniej rozpoczął obchody 90 - lecia ŚLZTS.
III WTK Kadetów w Jastrzębiu Zdroju
W sobotę 19.01.2019 r. w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów. Zawodnicy Huraganu, którzy wzięli udział w zawodach uplasowali się w przedziałach miejscowych: Antoni Sierka 33-48 natomiast Kalmir Łączykowski, Fabian Włosek i Adrian Goj 49-59. Wszyscy nasi tenisiści debiutowali w zawodach rangi wojewódzkiej.
IX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS - zakończenie pierwszej rundy rozgrywek
18.01.2019 r. zawodniczki II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali poniosły porażkę 1:9 z liderem tabeli zespołem JKTS Jastrzębie Zdrój. W zespole Huraganu wystąpiły: Martyna Zygadło 1 pkt., Julia Knap 0 pkt., Agnieszka Ochman 0 pkt., Zuzanna Majewska 0 pkt. oraz Bogusława Majewska 0 pkt. Nasze zawodniczki po rozegraniu ośmiu meczy z dorobkiem dziewięciu punktów uplasowała się piątym miejscu w tabel po pierwszej rundzie rozgrywek. Szczegółowe wyniki spotkania.
XIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
18.01.2019 r. w meczu wyjazdowym zaległej XIII kolejki II Ligi Mężczyzn drużyna UKS Huragan Sosnowiec zmierzyła się z zawodnikami Kadry Juniorów ŚLZTS. Nasi zawodnicy w mocno eksperymentalnym i najmłodszym składzie ligowym ulegli gospodarzom spotkania 0:10. W sosnowieckiej drużynie wystąpili: Michał Skórski, Adam Babicz, Wiktor Podsadniak i Szymon Kot. Szczegółowe wyniki spotkania.
VII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
18.01.2019 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet w zaległym spotkaniu z dnia 07.12.2018 r. (VII kolejka) na własnej sali uległa drużynie KU AZS UJD II Częstochowa 2:8. W zespole Huraganu wystąpiły: Julia Knap 1 pkt., Agnieszka Ochman 1 pkt., Zuzanna Majewska 0 pkt. oraz  Martyna Zygadło 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
VIII kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 17.01.2019 r. rozpoczęła się druga runda rozgrywek III Ligi Amatorów i Weteranów. Zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec podejmowali na własnej sali drużynę UKS IV Chorzów. Sosnowiczanie pewnie zwyciężyli 9:1. Dla Huraganu punktowali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt., Andrzej Braksator 1,5 pkt. i Dariusz Filak 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Puchar Polski Kobiet
W poniedziałek 14.01.2019 r. drużyna żeńska Huraganu rozegrała mecz wyjazdowy w ramach III rundy Pucharu Polski Kobiet na szczeblu województwa śląskiego z zespołem UKTS Orzesze. Nasze zawodniczki przegrały spotkanie 0:4 i odpadły z dalszych rozgrywek. 
III WTK Młodzieżowców w Łaziskach Górnych
W niedzielę 13.01.2019 r. w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżowców. W turnieju wystąpiło dwóch reprezentantów Huraganu. Michał Skórski wywalczył miejsce 17. Adam Babicz uplasował się na 25 pozycji. 
III WTK Weteranów i Amatorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 13.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Weteranów i Amatorów. Reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec uzyskała następujące wyniki. W kategorii Weteran 40 – 49 lat: Stanisław Szydło 1 miejsce, Mirosław Katolik 8 miejsce, Eugeniusz Migdał 10 miejsce. W kategorii Weteran 50 – 59 lat: Zbigniew Rodek 8 miejsce, Dariusz Filak 12 miejsce, Andrzej Braksator 13 miejsce. W kategorii Amatorów 41 – 55 lat: Dariusz Filak 7 miejsce, Eugeniusz Migdał 8 miejsce, Mirosław Katolik 9 miejsce. W kategorii Amator powyżej 55 lat: Andrzej Braksator 3 miejsce.
Puchar Śląskiej Ligi Amatorów
W czwartek 10.01.2019 r. w Sosnowcu nasza pierwsza drużyna Amatorów rozegrała mecz IV kolejki Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. UKS Huragan Sosnowiec uległ 0:4 drużynie UKS II Chorzów i odpadł z rozgrywek pucharowych.
XV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
Czekaliśmy, czekaliśmy, aż wreszcie doczekaliśmy się. Tak można by skomentować pierwsze w tym sezonie zwycięstwo naszej drużyny męskiej w rozgrywkach II ligi ŚLZTS. W środę 09.01.2019 r. w meczu wyjazdowym Huragan pokonał 6:4 drużynę LZS Odra Kąty Opolskie. Mecz był bardzo zacięty z licznymi zwrotami akcji. Decydującym o zwycięstwie momencie zawodów było wygranie przez sosnowiczan dwóch gier deblowych. W drużynie Huraganu punkty zdobywali: Aleksander Szydło 2,5 pkt., Michał Minda 1,5 pkt., Stanisław Szydło 1,5 pkt. oraz Michał Skórski 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
II WTK Skrzatów i Żaków w Łaziskach Górnych
W niedzielę 06.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków. Na starcie zawodów stanęło 36 Skrzatek i Skrzatów oraz 63 Żaczek i Żaków. W zawodach wzięło udział 5 reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Najwyższe miejsca z naszych zawodników zajęli Szymon Kot plasując się na 9 pozycji w Żakach oraz Jan Michta 9 miejsce w Skrzatach. Bardzo dobre występy zanotowali Wiktor Strzemiński oraz debiutujący Maciej Ciosmak, którzy ex aequo uplasowali się w Żakach na 17 pozycji. Miejsce 25 wywalczył w Żakach Jan Michta, natomiast Bartłomiej Klasiński uplasował się na 33 pozycji. Był to bardzo dobry występ naszych zawodników.
XIV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
Bardzo dobrze w pierwszym meczu Nowego Roku rozegranym 04.01.2019 r. zaprezentowała się drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec. Sosnowiczanie podejmowali na własnej sali drużynę TS Kuźnia Martex Rybnik. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu mecz zakończył się remisem 5:5. W drużynie Huraganu wystąpili: Aleksander Szydło 2 pkt., Michał Minda 1,5 pkt., Michał Skórski 1,5 pkt. oraz Stanisław Szydło 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.