To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - styczeń / lipiec 2015 r.

Uroczystość zakończenia sezonu 2014/2015
Zakończenie sezonu 2014/2015 sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec odbyło się w restauracji "Kolorowa" dnia 12.06.2015r. W spotkaniu wzięło udział 56 osób. Podczas uroczystości przedstawiono dorobek klubu w minionym sezonie, nagrodzono najlepszych tenisistów Huraganu oraz zjedzono 8 kg tort. Oprócz zawodników, trenerów, rodziców i sędziów obecni na sali byli przedstawiciele władz samorządowych oraz klubowych. Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałą atmosferę. Galeria zdjęć - FOTORNADO.


XIV Festiwal Tenisa Stołowego - Sosnowiec 2015
W dniach 12-14.06.2015r. odbywał się po raz czternasty Festiwal Tenisa Stołowego - Sosnowiec 2015. W trakcie trzydniowych zawodów rozegrano 11 turniejów, w których wystartowało 179 zawodników. Organizatorem imprezy był UKS Huragan Sosnowiec, MOSiR Sosnowiec, Tornado oraz Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Informacje szczegółowe i zdjęcia z zawodów.


XVII Grand Prix Sosnowca o Puchar Prezydenta Miasta dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów
FINAŁOWE zawody odbyły się w piątek 12.06.2015r. w ramach Festiwalu Tenisa Stołowego. W zawodach wystartowało 84 zawodników. Ogółem w trzech turniejach wystąpiło 249 graczy. Organizatorem zawodów był UKS Huragan Sosnowiec, UM w Sosnowcu oraz Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Atrakcyjne nagrody rzeczowe, podziękowania dla opiekunów oraz bieżąca klasyfikacja internetowa zawodów stawia GP w Tenisie Stołowym w czołówce zawodów sportowych organizowanych dla uczniów w naszym mieście. Szkołami, które zwyciężyły w XVII edycji zawodów okazały się: SP 39 oraz Gim. 16. Informacje szczegółowe i zdjęcia z zawodów.


Aleksander Lilien dziewiąty indywidualnie i pierwszy drużynowo w Grand Prix Pragi 2015
Aleksander Lilien zawodnik UKS Huragan Sosnowiec wystąpił w Międzynarodowym Turnieju Prague Grand Prix 2015 w kategorii kadet. Zawody w stolicy Czech odbywały się w dniach 30-31.05.2015r. Olek wraz z Marcinem Lasotą UKS Jedynka Pszów zwyciężyli w drużynowym turnieju pocieszenia. Polska para po trafieniu do „grupy śmierci”, zwycięstwie z Libercem i porażce z Bułgarią oraz II Reprezentacją Czech zajęła w grupie 3 miejsce. Następnie pokonała II Reprezentację Rumuni, I Reprezentację Rumuni, Reprezentację Czech Południowych, zespół Słowacji oraz w finale po dramatycznym meczu Reprezentację Czech. Czesi załamani porażką nie stawili się na ceremonii dekoracji wyjeżdżając z zawodów przed czasem. W drugim dniu zawodów indywidualnie Olek w grupie po dwóch zwycięstwach i porażce z Mistrzem Norwegii Borgarem Haugiem awansował (z drugiego miejsca) do turnieju głównego. W pierwszej rundzie pewnie pokonał Aleksandra Csermaka (Słowacja). Druga runda to pojedynek z turniejową jedynką Franciszkiem Ondercem (Mistrz Czech) i porażka 3:2 o wejście do ósemki. Zajęcie indywidualnie w turnieju głównym miejsce 9 oraz w drużynowym turnieju pocieszenia miejsca 1 należy uznać za międzynarodowy sukces naszego zawodnika. Gratulujemy.
Medalowe zdobycze z zawodów przywieźli także inni reprezentanci Polski występujący w zawodach: Sonia Gendera, Dominika Gilewska, Agata Paszek i Zuzanna Grzesińska. Największy sukces zanotowała Anna Kubiak, która zwyciężyła w turnieju głównym żaków. Gratulujemy.


II liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS zakończyła rozgrywki sezonu 2014/2015
W trakcie mijającego sezonu zawodnicy II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec rozegrali 8 meczy rundy pierwszej (zajmując 1 miejsce) oraz 11 meczy drugiej rundy. Po rozegraniu 19 meczy nasi zawodnicy zajęli 4 miejsce premiowane grą w barażach o pierwszą ligę. Dwa mecze barażowe rozegrano 20.05.2015r. oraz 03.06.2015r. Po zwycięstwie Huraganu 7:3 na własnej sali oraz porażce 3:7 na wyjeździe w dwumeczu był remis 10:10. Przeliczeni setów także nie przyniosło rozstrzygnięcia, gdyż zarówno Huragan jak i Strażak zdobyli po 37 setów. Dopiero obliczenie zdobytych „piłeczek” przechyliło szalę zwycięstwa na stronę drużyny LKS Strażak Mikołów. Zawodnicy z Mikołowa pokonali sosnowiczan 64 małymi piłkami. Tym samym Huragan nie awansował do grona pierwszoligowców. W ocenie całego sezonu należy zauważyć duży progres umiejętności naszych zawodników w stosunku do ubiegłego roku. Powiększenie się grona osób aspirujących do gry w rozgrywkach amatorów. Bardzo dobrą atmosferę w drużynie. Na uzyskany wynik zwłaszcza drugiej rundy duży wpływ miały kontuzje i brak możliwości gry w każdym meczu w podstawowym składzie. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i gratulujemy osiągniętych wyników.


Mistrzostwa Śląska Skrzatek i Skrzatów - Bytom 2015
W niedzielę dnia 31.05.2015r. w Mistrzostwach Ślaska Skrzatów zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Kot uplasował się w przedziale miejscowym 17-23.


Wojewódzkie eliminacje Mini Olimpic Games - Bytom
W sobotę 30.05.2015r. rozegrano Mini Olimpic Games, w którym Jakub Jęsiek zajął miejsce drugie, a Natalia Szymczyk była trzecia. Zawodnicy Huraganu uzyskali awans do Półfinałów Ogólnopolskich. Gratulujemy.

Śniadanie Mistrzów w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu

Medaliści Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym UKS Huragan Sosnowiec Natalia Szymczyk, Bogusława Majewska, Jan Szymczyk oraz trener Stanisław Szydło w czwartek 28.05.2015r. uczestniczyli w „Śniadaniu Mistrzów” zorganizowanym w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Zaproszenie skierowane do naszych zawodników przez Prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego przyjęte zostało z dużym zadowoleniem. Spotkanie odbywało się w gronie medalistów Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski w szermierce, karate i jorkyball. W tak doborowym towarzystwie dyskutowano i poznawano tajniki poszczególnych dyscyplin. Następnie podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej wręczono sportowcom wyróżnienia w postaci statuetek i listów gratulacyjnych. Bardzo dziękujemy za obecność podczas uroczystości wiernym kibicom Huraganu w osobach Pana Zastępcy Prezydenta Sosnowca Krzysztofa Haładusa oraz Pani Dyrektor Gimnazjum nr 16 Iwonie Szumilas – Kasińskiej. „Śniadanie” przyczyniło się do popularyzacji tenisa stołowego w naszym mieście i pozwoliło zwrócić uwagę władz miasta na sukcesy naszej dyscypliny.


Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików - Luboń 2015
W Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Luboniu (woj. wielkopolskie) odbywających się w dniach 14-17.05.2015r. drużyna młodziczek UKS Huragan Sosnowiec w składzie Bogusława Majewska i Natalia Szymczyk wywalczyła brązowy medal zajmując czwarte miejsce. W zawodach wystąpiły 32 drużyn wyłonione w eliminacjach wojewódzkich. Nasze tenisistki startując z wysokim czternastym numerem nie były faworytkami zawodów. Pokonanie w turnieju grupowym drużyny MKS Rokita Brzeg Dolny (rozstawionej z numerem 3) oraz w ćwierćfinale drużyny gospodarzy LKTS Luboń (numer 6) było dla podopiecznych Stanisława Szydło dużym osiągnięciem. W zawodach triumfowały zawodniczki KU AZS UE Wrocław. Drugie miejsce zajęła drużyna KTS Mysłowice, która pokonała nasz zespół 3:2 w półfinale. W meczu o trzecie miejsce Natalia i Bogusia musiały uznać wyższość drużyny LUKS Skrzyszów (numer 5 w turnieju). W rozgrywkach indywidualnych Huragan reprezentowali: Aleksander Lilien, który uplasował się na 25 miejscu oraz Natalia Szymczyk sklasyfikowana na 33 pozycji. W grze deblowej Olek wraz z Mateuszem Dadakiem LUKS Węgierska Górka zajęli 17 miejsce. Natalia wraz z Natalią Gąsior AKS Mikołów zajęły 24 miejsce. Sukces dziewcząt potwierdza czołowe miejsce w Polsce jakie zajmuje UKS Huragan Sosnowiec w szkoleniu dzieci i młodzieży. GRATULUJEMY. Specjalne podziękowania za pomoc w prowadzeniu drużyny kierujemy do Pana Mariana Michalskiego trenera MKS Skarbek Tarnowskie Góry. GALERIA ZDJĘĆ


Indywidualne Mistrzostwa Ślaska Szkół Postawowych - Jastrzębie Zdrój 2015

W Jastrzębiu Zdroju dnia 12.05.2015r. podczas Indywidualnych Mistrzostw Ślaska Szkół Podstawowych w kategorii Dziewcząt Klas V Natalia Szymczyk wywalczyła Mistrzostwo Ślaska. W kategorii chłopców Klas VI Aleksander Lilien zdobył tytuł Mistrza Ślaska. Brdzo dobrze zaprezentowała się Adriana Bania, która w kategorii Dziewcząt Klas VI uplasowała się na drugiej pozycji. W zawodach wystartowało 30 szkół. Gratulujemy.


Mistrzostwa Ślaska Żaczek i Żaków - Łaziska Górne 2015
Mistrzostwa Ślaska Żaczek i Żaków rozgrywane były w Łaziskach Górnych w dniu 09.05.2015r. W turnieju wystartowały dwie zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec. Kornelia Kot i Maja Brzezińska indywidualnie sklasyfikowane zostały w przedziale miejscowym 17-23. W grze deblowej Maja z Kornelią uplasowały się na 9 pozycji. Wspólnie zdobyły dla Huraganu 60 pkt. do klasyfikacji klubowej ŚLZTS. 


Gimnazjada Wojewódzka - Rybnik 2015

Dnia 06.05.2015r. Reprezentacja Dziewcząt Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu podczas Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym zajęły siódme miejsce. Zespół „szesnastki” wystąpiła w składzie: Klaudia Sasińska – miejsce dziewiąte, Zuzanna Szydło – miejsce dwudzieste piąte oraz Klaudia Domagała – miejsce trzydzieste trzecie. W zawodach wystartowało czterdzieści siedem zawodniczek z szesnastu szkół.


 II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS

W środę dnia 06,05.2015r. zakończyły się rozgrywki pierwszej grupy II Ligi Amatorów i Weteranów ŚLZTS. W ostatniej kolejce zespół Huraganu zremisował na własnej sali z MORiS Chorzów 5:5. Nasi zawodnicy zajmując czwarte miejsce uzyskali możliwość gry w barażach o I ligę. Życzymy powodzenia.  


Jan Szymczyk złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów - Kraków 2015

Podczas odbywających się w Krakowie w dniach 30.04-03.05.2015r. Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Tenisie Stołowym UKS Huragan wywalczył dwa medale. Najlepszy junior naszego województwa Jan Szymczyk zdobył złoto w grze podwójnej grając w parze ze Sławomirem Doszem (LKS Pogoń Lębork) oraz medal brązowy w grze mieszanej z Karoliną Lalak (UPKS Arka Ryki). W grze singlowej zajął 5 miejsce przegrywając w ćwierćfinale z Markiem Badowskim (ASTS Olimpia - Unia Grudziądz) 2:4 późniejszym triumfatorem zawodów. W turnieju indywidualnym Martyna Zygadło zajęła 25 miejsce natomiast Szymon Twardowski był 33. Martyna Zygadło w deblu z Patrycją Kapek (MKS Czechowice - Dziedzice) wywalczyły 9 pozycję. Szymon Twardowski z Mateuszem Śliwą (KU AZS UE Wrocław) zajęli 17 miejsce. W grze mieszanej Martyna z Szymonem sklasyfikowani zostali na 33 pozycji. Drużyna Juniorów Huraganu w składzie Jan Szymczyk, Szymon Twardowski, Jakub Haładus i Michał Skórski uplasowała się na 9 miejscu. Na liście PZTS sklasyfikowano 1033 Juniorów oraz 549 Juniorek. Swoimi wynikami tenisiści stołowi Huraganu potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. W klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki nasi zawodnicy zdobyli dla Sosnowca rekordową ilość 39 punktów. Gratulujemy. Galeria zdjęć FOTORNADO.


Mistrzostwa Ślaska Kadetów – Sosnowiec 2015
W sosnowieckiej hali MOSiR w dniach 02-03.05.2015r. rozgrywane były Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Kadetek i Kadetów. Organizatorem zawodów był ŚLZTS w Katowicach oraz US Huragan Sosnowiec. Bardzo dobry występ zanotowali zawodnicy Huraganu. W sobotę podczas zawodów drużynowych dziewczęta w składzie Alicja Jęsiek i Zuzanna Szydło uplasowały się na 4 miejscu zawodów eliminacyjnych. Chłopcy w składzie Kacper Jach, Jakub Nowak i Julian Haładus zajęli 9 miejsce. W niedzielę w indywidualnych zawodach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski Alicja Jęsiek i Kacper Jach po serii zwycięstw odpadli w ćwierćfinałach zajmując 5 miejsca. Zuzanna Szydło uplasowała się na miejscu 13, Jakub Nowak był 17, a Julian Haładus zajął 25 pozycję. W grach deblowych Alicja Jęsiek z Zuzanną Szydło zajęły miejsce 5, Jakub Nowak z Julianem Haładusem oraz Kacper Jach z Bartłomiejem Wieczorkiem (TTS Polonia Bytom) ex awquo miejsce 9. W grach mieszanych Alicja Jęsiek z Julianem Haładusem wywalczyli 5 pozycję, Zuzanna Szydło z Jakubem Nowakiem 9 miejsce. Wyniki zawodów są bardzo zadowalające, gdyż większość zawodników poprawiła swoje miejsca rankingowe.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS

W czwartek dnia 30.04.2015r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w meczu II Ligi Amatorów i Weteranów uległa na wyjeździe zespołowi UKS II Chorzów 3:7. Do końca rozgrywek pozostała jedna runda.


Rejonowe zawody Gimnazjów: Sosnowiec - Jaworzno 2015 

W środę dnia 29.04.2015r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu rozegrano Zawody Rejonowe. Do turnieju przystąpiły najlepsze szkoły gimnazjalne Sosnowca i Jaworzna. Reprezentacja Dziewcząt Gimnazjum nr 16 oraz Reprezentacja Gimnazjum 11 Chłopców z Sosnowca awansowały do Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym, która zorganizowana zostanie w Rybniku. W składzie szesnastki wystąpiły: Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Justyna Boćkowska. Gratulujemy.


8 medali Huraganu w Mistrzostwach Śląska Młodzików w Tenisie Stołowym – Sosnowiec 2015

Po zdobyczach medalowych Mistrzostw Ślaska Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów przyszedł czas na medale Młodzików. Nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Śląska Młodziczek i Młodzików odbywających się 25-26.04.2015r. w Sosnowcu wywalczyli osiem medali. W zawodach drużynowych wystąpiły cztery zespoły Huraganu. Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta w składzie Bogusława Majewska i Natalia Szymczyk zdobywając srebrny medal. Druga drużyna naszych młodziczek Adrianna Bania i Natalia Pomykała uplasowały się na dziewiątej pozycji. Trzecia drużyna Huraganu zajęła miejsce siedemnaste. Chłopcy w składzie Aleksander Lilien oraz Jakub Jęsiek wywalczyli brązowy medal. Indywidualnie Aleksander Lilien uplasował się na trzeciej pozycji natomiast wraz z Kamilem Czaplą (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) w grze deblowej wywalczył drugą lokatę. Także na drugim miejscu znalazły się nasze młodziczki w grze deblowej Natalia Szymczyk i Bogusława Majewska. Miejsce dziewiąte w deblu zajął Jakub Jęsiek w parze z Łukaszem Broszkiewiczem (KTS Lędziny). Adrianna Bania z Natalią Pomykałą sklasyfikowane zostały na siedemnastym miejscu. Indywidualnie B. Majewska była W zawodach drużynowych wystartowały 54 zespoły. W zawodach indywidualnych zagrało 106 zawodników. Współorganizatorem turnieju był UKS Huragan Sosnowiec. Drużyna dziewcząt B. Majewska, N. Szymczyk oraz A. Lilien reprezentować będą nasze województwo w Mistrzostwach Polski Młodzików w Luboniu. Gratulujemy. 


Ostatnia XXII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
24.04.2015r. w II Lidze Kobiet ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec w Sosnowcu wygrał 8:2 z Ruchem Pniów. Nasze zawodniczki zajęły w klasyfikacji generalnej dwunaste miejsce. W przekroju całego sezonu należy uznać ten wynik za miarodajny. Drużyna po kilkuletniej przerwie wróciła do grona drugoligowców. Wszystkie zawodniczki reprezentują kategorie młodzieżowe co wskazuje na możliwość rozwoju umiejętności i zajęcia wyższej pozycji w kolejnym sezonie. W drużynie występowały: Zuzanna Majewska, Martyna Zygadło, Alicja Jęsiek, Natalia Szymczyk, Julia Biernat, Bogusława Majewska, Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Klaudia Domagała.


Ostatnia XXII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
24.04.2015r. w II Lidze Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec przegrał 3:7 na własnej sali z KS Naprzód Borucin. W klasyfikacji generalnej nasz zespół uplasował się na wysokiej siódmej pozycji. W drugiej rundzie rozgrywek trener dał szansę gry młodszym zawodnikom co miało wpływ na kilka wyników meczowych. Młodzież Huraganu mogła na własnej skórze przekonać się o poziomie gry w II lidze i zbierać cenne doświadczenia. W drużynie w sezonie 2014/2015 wystąpili: Jan Szymczyk, Mateusz Trela, Aleksander Szydło, Szymon Twardowski, Jakub Haładus, Dariusz Kleczko, Piotr Piętak, Adam Babicz, Kacper Jach, Jakub Nowak, Jakub Jęsiek, Aleksander Lilien, Michał Skórski oraz grający trener Stanisław Szydło.


Pierwszy mecz barażowy Huraganu
23.04.2015r. w pierwszym meczu barażowym o III Ligę ŚLZTS padł wynik 10.0 dla UKS Huragan Sosnowiec. Drużyna ULKS Tajfun II Ligota Łabędzka z przyczyn logistycznych nie stawili się na mecz. Drugi pojedyne obu drużyn będzie jedynie formalnością. Zawodnicy Huraganu mogą już przyjmować gratulacje za awans. 


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
22.04.2015r. w II Lidze Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec pokonał 6:4 TKKF Bartek Siemianowice Śląskie.


16 medali Huraganu w Mistrzostwach Śląska Juniorów w Tenisie Stołowym – Jastrzębie Zdrój 2015

Podczas dwóch dni zmagań najlepszych juniorów naszego województwa zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec pobili rekord z poprzedniego sezonu (12 medali) zdobywając 16 medali. W zawodach drużynowych 18.04.2015r. wystartowały dwie drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Najlepiej zaprezentowała się pierwsza drużyna juniorów w składzie Jan Szymczyk, Szymon Twardowski, Michał Skórski, Jakub Haładus i Adam Babicz zajmując pierwsze miejsce. Pierwszy zespół juniorek w składzie Martyna Zygadło, Julia Biernat, Klaudia Sasińska i Klaudia Domagała wywalczyły trzecie miejsce. W drugim dniu zawodów 19.04.2015r. w turnieju indywidualnym złoto zdobyła para deblowa Szymczyk/Twardowski oraz para mieszana Szymczyk/Zygadło. Srebrny medal w parze z Natalią Guzdek (JKTS Jastrzębie) wywalczyła Martyna Zygadło. W grze indywidualnej zarówno Martyna Zygadło jak i Jan Szymczyk zajęli drugie miejsca. W kategorii juniorów sklasyfikowano na liście rankingowej ŚLZTS w Katowicach 78 dziewcząt i 144 chłopców. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie, gdzie województwo śląskie reprezentować będzie drużyna Huraganu chłopców oraz indywidualnie Martyna Zygadło, Jan Szymczyk i Szymon Twardowski. Nasz klub potwierdził absolutną dominację nad innymi klubami w kategoriach młodzieżowych województwa śląskiego i przynależność do czołówki ogólnopolskiej. Gratulujemy.


XXI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 17.04.2015r. w II Lidze Kobiet UKS Huragan Sosnowiec przegrał na wyjeździe z PSKS Beskidy Bielsko - Biała 4:6.


XXI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 17.04.2015r. w II Lidze Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec we własnej hali zwyciężył TTS Polonię Bytom 7:3.


Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym 2014/2015
W Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu dnia 17.04.2015r. rozegrano Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym. Turniej zakończyły się podwójnym sukcesem Gimnazjum nr 16. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców triumfowała szesnastka. Sukces zawodników nawiązuje do roku 2005, 2006, 2009 oraz 2012. W tych latach Gim 16 zwyciężało w obu kategoriach. Mistrzostwo Sosnowca indywidualnie wywalczyli Klaudia Sasińska z Gimnazjum nr 16 oraz Adam Babicz z Gimnazjum nr 11. Na sali w trakcie zawodów był obecny przedstawiciel SZS mgr Daniel Gałużny. Szczegółowe wyniki.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
14.04.2015r.
 w II Lidze Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec przegrał na wyjeździe 4:6 z Energetykiem Forum Zabrze.


Alicja i Jakub Jęsiek zwyciężają w Psarach

W dniu 12.04.2015r. w Psarach rywalizowano w zawodach o Mistrzostwach Gminy Psary. Najlepszymi zawodnikami w kategorii dziewcząt oraz chłopców szkół podstawowych po raz kolejny z rzędu okazali się Alicja i Jakub Jęsiek. Okazałe nagrody i statuetki wręczał Wójt Gminy Tomasz Sadłoń. Zawody organizował Adam Adamczyk, sędzią głównym był Stanisław Szydło. W turnieju wzięło udział 58 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Gratulujemy.


XX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS

W piątek 10.04.2015r. UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Kobiet ŚLZTS we własnej hali zremisował 5:5 z drużyną LZS Victoria II Chróścice. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki ligowe.


XX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

W piątek 10.04.2015r. UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS przegrał na wyjeździe 0:10 z LKS Rój Żory. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michał Skórski, Adam Babicz, Jakub Nowak i Jakub Mazurek. Doświadczenie naszych młodych zawodników zdobywane w meczach ligowych będzie procentowało w przyszłości.


Liga Okręgowa ŚLZTS zakończona

W czwartek 09.04.2015r. w Kaletach UKS Huragan Sosnowiec przegrał decydujące spotkanie drugiej rundy rozgrywek z KS Unią 4:6 i ostatecznie zajął II miejsce w IV lidze w grupie IV. Naszym zawodnikom nie udało się awansować do III ligi bezpośrednio z pierwszego miejsca. Będą mieli jednak jeszcze drugą szansę grając baraż o III ligę z drugą drużyną IV Ligi grupy II ULKS Tajfun Ligota Łabędzka. Pierwszy mecz barażowy rozegrany zostanie 23.04.2015r.


Konkurs Podbijania Piłeczki Pingpongowej

W czwartek 09.04.2015r. w SP nr 45 przeprowadzono konkurs podbijania piłeczki pingpongowej dla klas II i III. Najlepszymi uczestnikami zabawy okazali się: Gołdek Filip 138 podbić klasa IIID, Jaworski Oskar 82 podbicia klasa IIID, Szczupider Mikołaj 32 podbicia klasa IIB, Garlat Bartłomiej 26 podbić klasa IIB, Pawełek Klaudia 19 podbić klasa IIB, Bronakowski Kamil i Krulczyk Jan po 17 podbić obaj klasa IIIB, Redziak Kamil 16 podbić klasa IIID. W konkursie wystartowało 29 osób. Każdy uczestnik otrzymał od trenera Stanisława Szydło pamiątkowy gadżet sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec. Zapraszamy wszystkich na treningi w środę i czwartek o godz. 15.30 – 16.30 oraz w poniedziałek o godz. 18.00 – 19.00.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
03.04.2015r. w II Lidze Amatorów i Weteranów zespół UKS Huragan Sosnowiec pokonał na wyjeździe MOSiR Czeladź 7:3. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Zbigniew Rodek i Grzegorz Galica. Gratulujemy.


XIX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS

03.04.2015r. UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS przegrał mecz wyjazdowy z AKS Mikołów 4:6. Nasz zespół zajmuje obecnie siódmą lokatę w tabeli. Bardzo dobrze zaprezentował się w spotkaniu Szymon Twardowski zdobywając 1,5 pkt.


II Ligi Kobiet ŚLZTS
01.04.2015r. w II Lidze Kobiet w meczu wyjazdowym UKS Huragan Sosnowiec pokonał MKS Skarbek II Tarnowskie Góry 8:2. Nasz zespół zagrał w składzie Martyna Zygadło, Alicja Jęsiek, Natalia Szymczyk i Julia Biernat. Gratulujemy.


 

XXIII Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta ZAKOŃCZONE
29.09.2015r. do zawodów finałowych przystąpiło 131 zawodników. W sześciu turniejach zanotowano na listach startowych 891 grających. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok na XXIV GP Sosnowca 2015/2016.
Klasyfikacja generalna i galeria zdjęć FOTORNADO.


Zuzanna Majewska zajęła 25 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców - Ostróda

W dniach 27.03.2015r. - 29.03.2015r. w Ostródzie odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieżówek i Młodzieżowców. W turnieju wystąpiła zawodniczka USK Huragan Sosnowiec Majewska Zuzanna. Indywidualnie po zwycięstwie nad Marchewską Agnieszką (MLKS Viktoria Jelcz - Lasowice) i porażce z Michorczyk Natalią (KS Polkowice), Zuzia uplasowała się na 25 miejscu. W deblu wraz z Karoliną Tabacką (UKS Halembianka 2001 Ruda Śląska) zajęła 17 pozycję. W grze mieszanej z Michałem Stochmalem (UKS Orlęta Bilcza) wywalczyła po zwycięstwie nad parą Paszkiewicz Michał i Stanisławska Sandra także 17 lokatę. Nasza zawodniczka zdobyła dla Huraganu oraz Sosnowca 3 pkt w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zaledwie kilka klubów w Sosnowcu punktuje w klasyfikacji MSiT, które są wyznacznikiem miejsca zajmowanego w Polsce przez nasze miasto w szkoleniu sportowym młodzieży. Gratulujemy.


XVIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
27.03.2015r. podczas meczu wyjazdowego w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec ulegli liderowi tabeli LZS BLYSS Kujakowice 4:6. Uroczysta oprawa meczu, zacięty i wysoki poziom pojedynków podobały się licznie zgromadzonej publiczności. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został gracz Huraganu Jan Szymczyk. Relacje z meczu wraz z wywiadem dzięki staraniom organizatorów imprezy możesz zobaczyć na kanale YouTube:  MECZ  :  WYWIAD              


II Ligi Kobiet ŚLZTS
27.03.2015r. XVIII kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet: UKS Huragan Sosnowiec - AKS Mikołów 0:10.


 II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
25.03.2015r. w II Lidze Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec zwyciężył we własnej sali lidera rozgrywek UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 7:3. Kolejne zwycięstwo naszych zawodników pozwala nadal myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.


Liga Okręgowa ŚLZTS
25.03.2015r. podczas meczu wyjazdowego w Lidze Okręgowej Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan II Sosnowiec uległ 4:6 drużynie MCKS Czeladź. Porażkę naszych zawodników wykorzystała drużyna KS Unia Kalety, która przy równorzędnej ilości punktów objęła prowadzenie w tabeli dzięki lepszemu bilansowi małych punktów.


Kolejne zwycięstwo Huraganu w II Lidze Kobiet
Dnia 23.03.2015r. rozegrano XVIII kolejną kolejkę II Liga Kobiet, w której UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe pokonał 8:2 LKS 45 Bujaków Mikołów. Kolejne dwa punkty zdobyte przez naszą drużynę umacniają Huragan na jedenastej pozycji.


III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne

W Łaziskach Górnych w dniach 20-22.03.2015r. rozgrywano III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. W turnieju eliminacyjnym UKS Huragan Sosnowiec reprezentowali: Alicja Jęsiek, Natalia Szymczyk, Bogusława Majewska, Jakub Nowak, Julian Haładus i Aleksander Lilien. Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się zakwalifikować do turnieju głównego. Natalia oraz Olek przebrnęli przez etap grupowy i awansowali z grup na drugich miejscach, lecz następne gry nie ułożyły się po myśli naszych graczy. W zawodach triumfowali Julia Bartoszek (KTS MOKSiR Zawadzkie) oraz Artur Grela (KS NAPRZÓD Borucin).


XVII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek dnia 20.03.2015r. w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec zremisował 5:5 na wyjeździe z wiceliderem tabeli drugiej ligi LUKS Węgierska Górka. W drużynie Huraganu zadebiutował Adam Babicz.


Liga Okręgowa ŚLZTS
W czwartek dnia 19.03.2015r. przy ul. Czeladzkiej 58, odbył się mecz Ligi Okręgowej ŚLZTS, w którym UKS II Huragan Sosnowiec zwyciężył 9:1 TRS Millenium Myszków. Nasi zawodnicy na dwie kolejki przed zakończeniem ligi zajmują pierwszą pozycję.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
W środę dnia 18.03.2015r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Amatorów i Weteranów ŚLZTS pokonała w Sosnowcu zawodników drużyny TKKF Aut Łagisza Będzin 9:1.


Derby Sosnowca II Ligi Kobiet ŚLZTS dla Huraganu
W zaległym meczu XVI kolejki II Ligi Kobiet ŚLZTS rozegranym dnia 17.03.2015r. w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej 58 drużyna UKS Huragan Sosnowiec podobnie jak w poprzedniej konfrontacji tych dwóch drużyn pokonała we własnej sali zawodniczki UKS Dwójka Sosnowiec 6:4. Bardzo dobre spotkanie rozegrały Natalia Szymczyk (1,5 pkt) oraz Alicja Jęsiek (1 pkt). Tradycyjnie na wysokości zadania stanęły liderki drużyny Martyna Zygadło (2 pkt) oraz Zuzanna Majewska (1,5 pkt). Zdobycie dwóch punktów w klasyfikacji ligowej przesunęło nasz zespół na jedenastą pozycję w tabeli. Gratulujemy zwycięstwa.


III Grand Prix Polski Młodzików - Wałbrzych
Turniej rozegrano w Wałbrzychu w dniach 13-15.03.2015r. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się młodzicy Huraganu, którzy w komplecie trzech osób zagrali w turnieju głównym. Aleksander Lilien był 21, Natalia Szymczyk zajęła 25 pozycję natomiast Bogusława Majewska uplasowała się na 41 miejscu. Zarówno Natalia jak i Olek po trzech GPP Młodzików znaleźli się 32 najlepszych zawodników Polski i wystąpią w Mistrzostwach Polski Młodzików bez konieczności gry w zawodach eliminacyjnych. Gratulujemy.


XVI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
13.03.2015r. UKS Huragan Sosnowiec na własnej hali przy ul. Legionów 21 w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS pokonał 6:4 MKS Skarbek Tarnowskie Góry i awansował na szóste miejsce w tabeli.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
W piątek 13.03.2015r. w II Lidze Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec uległ na wyjeździe 3:7 drużynie MORiS Chorzów.


Liga Okręgowa ŚLZTS
W środę 11.03.2015r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w IV lidze zwyciężył w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej 58 MKS Skarbek IV Tarnowskie Góry 8:2. 


83 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów - Wałbrzych
Zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Jan Szymczyk reprezentował województwo śląskie w 83 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym rozgrywanych w Wałbrzychu w dniach 06-08.03.2015r. Indywidualnie po porażce 1:4 z Konradem Kulpą (KST ENERGA-MANEKIN Toruń) sklasyfikowany został w przedziale miejscowym 33-64. W grze deblowej wraz z Dariuszem Wróblem (UKTS SOKÓŁ Orzesze) ulegając parze Chmiel Paweł (KST ENERGA-MANEKIN Toruń) i Chmiel Piotr (UKS DOJLIDY Białystok) zajął miejsce 17-32. Nasz najlepszy junior po raz pierwszy uczestniczył w tak prestiżowych zawodach seniorskich. Zdobyte cenne doświadczenie procentować będzie w przyszłości. Najlepszymi zawodnikami 83 IMP zostali:

Gra pojedyncza kobiet: Gra pojedyncza mężczyzn:
1. GRZYBOWSKA Katarzyna SKTS Sochaczew 1. GÓRAK Daniel KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki
2. SZYMAŃSKA Antonina GLKS Nadarzyn 2. KULPA Konrad KST ENERGA-MANEKIN Toruń
3-4. SZCZERKOWSKA Magdalena KS Polkowice 3-4. DYJAS Jakub KST ENERGA-MANEKIN Toruń
3-4. GUMULA Renata LZS ORION BRANDA Bukowice 3-4. ZATÓWKA Patryk ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz
Gra podwójna kobiet: Gra podwójna mężczyzn:
1. STEFAŃSKA Kinga/ZAŁOMSKA Roksana 1. FERTIKOWSKI Paweł/GRZYBOWSKA Katarzyna
2. SZYMAŃSKA Antonina/ŁUCZAKOWSKA Daria 2. PEREK Jakub/SIKORSKA Magdalena
3-4. Natalia Bajor/Sandra Wabik 3-4. Daniel Górak i Natalia Bajor
3-4. Ada Jończyk/Paulina Nowacka 3-4. Daniel Bąk i Roksana Załomska
Gra mieszana:
1. FERTIKOWSKI Paweł/GRZYBOWSKA Katarzyna
2. PEREK Jakub/SIKORSKA Magdalena
3-4. Daniel Górak i Natalia Bajor
3-4. Daniel Bąk i Roksana Załomska

Gratulacje za zdobycie kolejnego medalu IMP składamy absolwentowi SP 45 w Sosnowcu Jakubowi Perkowi (LKS POGOŃ Lębork).


III WTK Żaczek i Żaków - Chybie
W Chybiu dnia 08.03.2015r. rozgrywano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaczek i Żaków. W zawodach wystąpiła zawodniczka UKS Huragan Sosnowiec Kornelia Kot. Nasza tenisistka uplasowała się w przedziale miejscowym 25-28.  


III WTK Skrzatek i Skrzatów - Bytom
W Bytomiu dnia 07.03.2015r. rozgrywano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatek i Skrzatów. W zawodach wystąpił zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Szymon Kot, który zajął miejsce 21-24.   


Liga Okręgowa ŚLZTS
W czwartek 05.03.2014r. drużyna IV Ligi UKS Huragan Sosnowiec pokonała na wyjeździe UKS Szenwald Dąbrowa Górnicza 10:0. Nasi zawodnicy utrzymują dwupunktową przewagę w lidze nad drugim zespołem Unią Kalety.
W środę 04.03.2014r. drużyna IV Ligi UKS Huragan II Sosnowiec pokonała na wyjeździe TTS Polonię III Bytom 7:3. Mecz rozegrany został z opóźnieniem na prośbę Polonii ze względu na zeszłotygodniowe GPP Juniorów w Łomży.


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS
W środę 04.03.2014r. drużyna II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huraganu Sosnowiec poniosła porażkę na własnej sali z UKS II Chorzów 3:7.


Aleksander Szydło złotym medalistą Mistrzostw Śląska Młodzieżowców - Bytom
W Bytomiu dnia 01.03.2015r. rozgrywano Mistrzostwa Ślaska Młodzieżówek i Młodzieżowców. Doskonale zaprezentowała się ekipa Huraganu zdobywając sześć medali. Aleksander Szydło w parze z Mateuszem Kowalczykiem (LKS Rój Żory) zdobył złoty medal. W turnieju indywidualnym zajął miejsce trzecie. Brązowy medal wywalczył także w grze mieszanej wraz z koleżanką klubową Zuzanną Majewską. Zuzia w deblu z Magdaleną Reinsz (MKS Skarbek Tarnowskie Góry) uplasowała się na trzecim miejscu, natomiast indywidualnie wywalczyła brąz. Pozostali nasi dwaj gracze Dariusz Kleczko wraz z Piotrem Piętakiem zajęli w grze deblowej miejsce w przedziale punktowym 5 – 8. Darek w grze mieszanej wraz z Moniką Słowicką (LKS Strażak Mikołów) uplasowali się w przedziale miejscowym 5 – 8. Czterej zawodnicy Huraganu zdobyli wspólnie 593 punkty do klasyfikacji generalnej ŚLZTS, w której nasi reprezentanci zajmują pierwszą lokatę. GRATULUJEMY.
                          


Jan Szymczyk szóstym zawodnikiem III Grand Prix Polski Juniorów - Łomża
W Łomży w dniach 27.02-01.03.2015r. zostało rozegrane III Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. W zawodach doskonale zaprezentowali się zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Jan Szymczyk po dramatycznej walce uległ 3:4 Tomaszowi Kotowskiemu (KST Energa - Manekin Toruń) w grze o wejście do strefy medalowej i ostatecznie zajął szóstą lokatę. Martyna Zygadło, która wystąpiła w turnieju głównym z numerem 37 zajmując 16 pozycję awansowała w klasyfikacji generalnej PZTS na 26 lokatę. Zarówno Martyna jak i Jasiu po trzech GP Polski znajdują się wśród 32 najlepszych zawodników naszego kraju, którzy uzyskali bezpośredni awans do Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie. Gratulujemy.  


II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS

W środę 25.02.2015r. w II Lidze Amatorów i Weteranów ŚLZTS drużyna UKS Huragan Sosnowiec w spotkaniu wyjazdowym pokonała 8:2 drużynę TKKF Bartek Siemianowice Śląskie.


III WTK Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne

W Łaziskach Górnych dnia 22.02.2015r. został rozegrany III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. Drugie miejsce w zawodach uzyskała Martyna Zygadło, która awansowała do Grand Prix Polski Juniorek. W kategorii dziewcząt 25 była Alicja Jęsiek, Klaudia Domagała oraz Natalia Szymczyk uplasowały się w przedziale 33-48. Wśród chłopców bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Twardowski zajmując trzecią lokatę. Pozostali juniorzy Huraganu zajęli miejsca: Aleksander Lilien 16, Michał Skórski 21, Jakub Haładus 25, Adam Babicz 33 oraz Jakub Nowak i Julian Haładus 49-64. W zawodach wystartowało 102 juniorów i 54 juniorki. Gratulujemy.III WTK Kadetek i Kadetów - Łaziska Górne
W sobotę dnia 21.02.2015r. w Łaziskach Górnych odbywał się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów. Tradycyjnie reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec zdobyła dużą ilość miejsc punktowanych umacniających nasz klub na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej ŚLZTS w kategoriach młodzieżowych. W pierwszej 32 zawodów spośród ośmioosobowej kadry naszego klubu znalazło się pięciu zawodników. W turnieju wystąpiło 153 grających. Najlepsze rezultaty osiągnęli: Aleksander Lilien miejsce 5, Jakub Nowak wraz z Julianem Haładus uplasowali się w przedziale 33-48. W kategorii dziewcząt Natalia Szymczyk zajęła 8 miejsce, Alicja Jęsiek była 10, Bogusława Majewska 17, Adrianna Bania 25 natomiast Zuzanna Szydło uplasowała się 33 pozycji.  


Zakończono pierwszą rundę rozgrywek II ligi ŚLZTS

W piątek dnia 20.02.2015r. w ostatnim meczu pierwszej kolejki rozgrywek II Ligi Mężczyzn drużyna UKS Huragan Sosnowiec zremisował we własnej sali 5:5 z drużyną LITS Meble Anders Żywiec. W meczu zadebiutowali Aleksander Lilien oraz Jakub Nowak. Młodzi zawodnicy Huraganu dzielnie walczyli będąc o krok od przechylenia szali zwycięstwa na stronę sosnowiczan. Zespół Huraganu zajmując siódme miejsce awansował do czołowej ósemki ligi i w dalszym ciągu ma szansę na awans do I ligi PZTS.

W środę dnia 18.02.2015r. w derbach Sosnowca II Ligi Kobiet ŚLZTS zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonały 6:4 drużynę UKS Dwójka Sosnowiec. Zespół Huraganu po pierwszej rundzie z dziesięcioma punktami zajmuje jedenastą pozycję.
 

Tabela po I rundzie II Ligi Mężczyzn   Tabela po I rundzie II Ligi Kobiet
M-ce Nazwa klubu Ilość meczy Pkt.   M-ce Nazwa klubu Ilość meczy Pkt.
1 LZS BLYSS Kujakowice 15 25   1 JKTS Jastrzębie-Zdrój 15 26
2 LUKS Węgierska Górka 15 24   2 MKS Czechowice Dziedzice 15 24
3 MKS Skarbek Tarnowskie Góry 15 22   3 UKS Halembianka 2001 Ruda Śl. 15 24
4 AKS Mikołów 15 21   4 MKS Cieszko Cieszyn 15 24
5 TTS Polonia II Bytom 15 20   5 MKS Skarbek Tarnowskie Góry 15 23
6 LKS Rój Żory 15 20   6 LKS Orzeł Stanica 15 19
7 UKS Huragan Sosnowiec 15 18   7 KTS MOKSiR Zawadzkie 15 19
8 KS Naprzód Borucin 15 17   8 KTS Lędziny 15 16
9 Klub AZS PWSZ Nysa 15 15   9 PSKS Beskidy Bielsko Biała 15 16
10 MKS Czechowice Dziedzice 15 15   10 LZS Victoria II Chróścice 15 12
11 MKS Sokół Orzesze 15 14   11 UKS Huragan Sosnowiec 15 10
12 KTS Lędziny 15 9   12 ULKS Ruch Pniów 15 9
13 LITS Meble Anders Żywiec 15 9   13 AKS Mikołów 15 8
14 LUKS MGOKSiR Korfantów 15 8   14 MKS Skarbek II Tarnowskie Góry 15 5
15 LKS Liswarta Lisów 15 3   15 UKS Dwójka Sosnowiec 15 5
16 UKS Wolej Ruda Śl. 15 0   16 LKS 45 Bujaków Mikołów 15 0

II Liga Amatorów i Weteranów ŚLZTS

W środę 18.02.2015r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Amatorów i Weteranów ŚLZTS zremisowała 5:5 w meczu na wsłasnej hali z zespołem Energetyk Forum Zabrze.


Liga Okręgowa ŚLZTS
Dnia 17.02.2015r. podczas meczu czternastej kolejki Ligi Okręgowej ŚLZTS drużyna UKS II Huragan Sosnowiec przegrała na wyjeździe 3:7 z drużyną LKS Zgoda Byczyna Jaworzno.


Jan Szymczyk zwycięża w WTK do Mistrzostw Polski Seniorów - Bytom

Jan Szymczyk zwyciężył w Wojewódzkim Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Seniorów rozgrywanym w Bytomiu dnia 15.02.2015r. Zawodnik Huraganu reprezentować będzie Sosnowiec w 83 IMP Seniorów w Wałbrzychu. W bytomskich zawodach wystartowali także: Zuzanna Majewska, która zajęła 3 miejsce, Martyna Zygadło, która uplasowała się na 6 pozycji oraz Mateusz Trela, który wywalczył miejsce 5. Był to ostatni występ zawodników Huraganu w kategorii seniorskiej kończący rozgrywki indywidualne ŚLZTS na szczeblu wojewódzkim w sezonie 2014/2015. GRATULUJEMY.


XII Ferie z rakietką - Sosnowiec

W piątek dnia 06.02.2015r. rozegrano w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu po raz dwunasty turniej tenisa stołowego „Ferie z rakietką”. Celem turnieju było uatrakcyjnienie wolnego czasu dzieci i młodzieży spędzającej ferie zimowe w mieście. Na starcie imprezy stanęło 28 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach. Wszystkie pojedynki prowadzone były w miłej sportowej atmosferze. Udział w turnieju był bezpłatny. Najlepszym trzem zawodnikom w każdej kategorii organizator wręczył nagrody w postaci odtwarzaczy MP3, koszulek i dyplomów. Wyniki i galeria zdjęć FOTORNADO.


Martyna Zygadło zdobywa złoty medal w Mistrzostwach Śląska Seniorek - Bytom

W Bytomiu dnia 01.02.2015r. rozgrywano 75 Indywidualne Mistrzostwa Ślaska Seniorek i Seniorów. Doskonałe zawody rozegrała Martyna Zygadło zdobywając trzy medale. Podwójną medalistką została Zuzanna Majewska. Sześcioosobowa reprezentacja Huraganu wywalczyła siedem krążków powiększając z 98 do 105 historyczny dorobek medali Mistrzostw Śląska naszego klubu. Gratulujemy.
Medale dla Huraganu zdobywali:
I miejsce w grze deblowej kobiet: Martyna Zygadło wraz z Natalią Guzdek JKTS Jastrzębie.
II miejsce w grze mieszanej: Mateusz Trela wraz z Karoliną Tokarczyk MKS Czechowice Dziedzice.

III miejsce w grze deblowej kobiet: Zuzanna Majewska wraz z Sabiną Wyrobek UKS Halembianka Ruda Śląska. 
III miejsce w grze indywidualnej kobiet: Martyna Zygadło.
III miejsce w grze indywidualnej kobiet: Zuzanna Majewska.

III miejsce w grze mieszanej: Martyna Zygadło i Stanisław Szydło.

                        
     


XIV kolejka II Ligi ŚLZTS

W piątek 30.01.2015r. drużyna męska UKS Huragan na wyjeździe przegrywa 4:6 z MKS Skarbek Tarnowskie Góry.
W piątek 30.01.2015r. drużyna żeńska UKS Huragan na własnej sali uległa 4:6 drużynie LKS Orzeł Stanica.
Do zakończenia rywalizacji drugoligowców pozostała ostatnia XV kolejka, która rozegrana zostanie 20.02.2015r. Obecnie drużyna żeńska Huraganu zajmuje jedenaste miejsce. Drużyna męska plasują się na siódmej pozycji. 


Huragan liderem II Ligi Weteranów i Amatorów 

W środę dnia 28.01.2015r. zakończono pierwszą rundę rozgrywek II Liga Weteranów i Amatorów ŚLZTS. Zawodnicy UKS Huragan w ostatniej VIII kolejce zwyciężyli na własnej hali 6:4 TKKF Spartakus Katowice. W końcowym zestawieniu punktowym drużyn Huraganu wywalczyła pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając zawodników z Dąbrowy Górniczej oraz Czeladzi i Będzina. Nasi zawodnicy są najpoważniejszym kandydatem w walce o I iigę ŚLZST.  GRATULUJEMY
 

Końcowa klasyfikacja pierwszej rundy rozgrywek:

 
Miejsce Nazwa klubu Ilość meczy Pkt. Małe pkt.
1 UKS Huragan Sosnowiec 8 13 51:29
2 UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza 8 12 56:24
3-4 MOSiR Czeladź 8 12 52:28
  TKKF Aut Łagisza Będzin 8 12 52:28
5 TKKF Spartakus Katowice 8 11 53:57
6 OS Słowian Katowice 8 5 31:49
7 UKS Leader Katowice 8 3 28:52
8 OS Słowian II Katowice 8 2 19:61
9 MDK Jordan Renoma Bryda Katowice 8 2 18:62

XXIII Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta

W niedzielę 25.01.2015r. rozegrano czwartą eliminację GP Sosnowca w której wystartowało 151 zawodników. W poszczególnych kategoriach triumfowali:  Alicja Gasz, Julia Knap, Anna Kubiak, Aleksander Lilien, Szymon Twardowski, Szymon Budkiewicz i Paweł Gąsiorski. Wyniki zawodów.


Natalia Szymczyk wygrywa III WTK Młodzików - Jastrzębie Zdrój

Podczas III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodziczek i Młodzików, który odbywał się w Jastrzębiu Zdroju w sobotę 24.01.2015r. najlepszą zawodniczką naszego województwa została Natalia Szymczyk zawodniczka UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii Młodziczek na miejscu czwartym uplasowała się Bogusława Majewska, 21 była Natalia Pomykała natomiast 29 miejsce zajęła Adrianna Bania. W kategorii Młodzików drugie miejsce wywalczył Aleksander Lilien, a Jakub Jęsiek uplasował się na 15 pozycji. W zawodach wystartowało przeszło 100 zawodników. Turniej otworzyła Prezydent Jastrzębia Zdroju Anna Hetman. Zarówno Natalia jak i Olek uzyskali bezpośredni awans do III Grand Prix Polski Młodziczek, który odbywać się będzie w Wałbrzychu. Gratulujemy.


III Grand Prix Polski Seniorów - Jarosław

W Jarosławiu 24-25.01.2015r. rozgrywane było III Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Województwo śląskie w turnieju głównym reprezentowali zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec Zuzanna Majewska zajmując miejsce 41 oraz Mateusz Trela, który uplasował się na pozycji 49. W zawodach wystartowało 176 zawodników.  


Huragan wygrywa pierwszą rundę Ligi Okręgowej ŚLZTS

W czwartek 22.01.2015r. w Lidze Okręgowej ŚLZTS UKS Huragan wygraną 7:3 na wyjeździe z drużyną TRS Millenium Myszków przypieczętował zwycięstwo w pierwszej rundzie rozgrywek ligowych. Nasi zawodnicy z kompletem zwycięstw i czteropunktową przewagą nad rywalami pewnie zmierzają do awansu do III ligi. GRATULUJEMY.
 

Klasyfikacja końcowa pierwszej rundy:
 

Miejsce

Nazwa klubu

Ilość meczy

Pkt.

Małe pkt.

1

UKS Huragan II Sosnowiec

13

26

99:31

2

KS Unia Kalety

13

22

97:33

3

MCKS Czeladź

13

21

98:22

4

TRS Millenium Myszków

13

20

76:54

5

LKS Zgoda Byczyna Jaworzno

13

17

85:45

6

TTS Polonia III Bytom

13

16

75:55

7

UKS Plastyk Dąbrowa Górnicza

13

14

69:61

8

MKS Skarbek IV Tarnowskie Góry

13

14

72:58

9

KS Corona Rudniki

13

12

60:70

10

PKS Waluś Konopiska

13

7

38:92

11

UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza

13

6

37:93

12

UKS Ikar Mierzęcice

13

3

34:96

13

LKS Tęcza Zendek

13

2

36:94

14

LKS Grom Złota Dama Poczesna

13

2

34:96


II Liga Mężczyzn ŚLZTS

W środę dnia 21.01.2015r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan wygrał 6:4 na wyjeździe z drużyną TTS Polonia II Bytom. Był to zaległy mecz XI kolejki przeniesiony z dnia 09.01.2015r. Bardzo dobrze w meczu zaprezentował się Szymon Twardowski zdobywając 1,5 pkt. Do zakończenia pierwszej rundy pozostały dwa spotkania. Nasz zespół zajmuje obecnie szóstą pozycję co zapewnia grę w play-off.


II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów - Bytom
W sobotę dnia 17.01.2015r. w Bytomiu rozgrywany był II WTK Skrzatów. W zawodach debiutował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Kot Szymon. Podczas swego pierwszego występu Szymon zajął 20 miejsce i zdobył swe pierwsze punkty rankingowe.


II Liga Kobiet ŚLZTS

16.01.2015r. w II Lidze Kobiet ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec zremisował na wyjeździe 5:5 z drużyną MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Nasze zawodniczki z ośmioma punktami zajmują jedenastą pozycję w tabeli. Do końca pierwszej kolejki rozgrywek ligi żeńskiej pozostały jeszcze dwa mecze, które nasz zespół zagra z LKS Orzeł Stanica oraz UKS Dwójka Sosnowiec. 


II Liga Mężczyzn ŚLZTS

16.01.2015r. w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec zdobył dwa punkty w meczu z LKS Rój Żory - wynik 10:0 VO.  


IV ligi ŚLZTS - Huragan bez porażki

W meczu Ligi Okręgowej Mężczyzn ŚLZTS dnia 15.01.2015r. UKS Huragan Sosnowiec podejmował we własnej sali drużynę LKS Grom Złota Dama Poczesna. Obie drużyny znajdowały się na przeciwległych biegunach w tabeli i dlatego nasz zespół mógł pozwolić sobie na kilka roszad w składzie. Goście pokazali, że przyjechali powalczyć o punkty i dzielnie stawiali opór naszym zawodnikom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3 dla Gospodarzy co oznacza, że Huragan nadal pozostał jedynym zespołem bez porażki w swojej grupie. Gratulujemy.


II Liga Weteranów i Amatorów ŚLZTS - cztery drużyny na czele tabeli
Dnia 15.01.2015r. w rozgrywkach II Ligi Amatorów i Weteranów ŚLZTS UKS Huragan Sosnowiec poniósł porażkę 4:6 w meczu wyjazdowym z TKKF Aut Łagisza Będzin. Do zakończenie pierwszej rundy rozgrywek pozostała ostatnia IX kolejka spotkań. Sytuacja w tabeli jest bardzo skomplikowana, gdyż pierwsze cztery zespoły posiadają taką samą ilość 11 pkt. Obecnie nasza drużyna zajmuje czwartą lokatę mając najgorszy stosunek gier z prowadzącej czwórki zespołów.


II Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików - Bilcza

W Bilczy w dniach 9-11.01.2015r. odbyło się II GPP Młodzików. W turnieju głównym wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien, który awans uzyskał z zawodów wojewódzkich oraz Natalia Szymczyk i Bogusława Majewska, które awansowały po zawodach eliminacyjnych. Najwyższą lokatę wywalczyła Natalia Szymczyk, która uplasowała się w przedziale punktowym 25 - 32. Bogusława Majewska zajęła miejsce 41 - 48. Jak do tej pory są to najlepsze wynik indywidualne naszych młodych zawodniczek. Aleksander Lilien zajął miejsce w przedziale punktowym 57 - 64. W ciągu trzech dni zmagań udział w zawodach wzięło 233 zawodników.


II Liga Kobiet ŚLZTS

W piątek dnia 09.01.2015r. UKS Huragan Sosnowiec w II Lidze Kobiet ŚLZTS na własnej hali pokonał 7:3 MKS Skarbek II Tarnowskie Góry. Gratulujemy.


Liga Okręgowa ŚLZTS
W czwartek 08.01.2015r. drużyna Huraganu w Lidze Okręgowej ŚLZTS wygrała 9:1 spotkanie wyjazdowe z LKS Tęcza Zendek. Nasi zawodnicy z kompletem punktów pewnie przewodzą w tabeli IV ligi.


II Liga Weteranów i Amatorów ŚLZTS

W środę dnia 07.01.2015r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na własnej hali w II Lidze Amatorów i Weteranów ŚLZTS zremisowała 5:5 mecz z drużyną MOSiR Czeladź. Nasi zawodnicy zajmują obecnie ex aequo pierwszą lokatę w lidze z szansą na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.


III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców - Bytom

Dnia 04.01.2015r. w Bytomiu odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. W zawodach wystąpiło sześciu zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Najwyższą lokatę z naszych zawodników uzyskała Martyna Zygadło zajmując trzecie miejsce, Zuzanna Majewska była piąta. Najwyższą lokatę wśród młodzieżowców zajął Aleksander Szydło plasując się na czwartej pozycji. Siódmy był Szymon Twardowski, trzynasty Dariusz Kleczko, a Piotr Piętak zajął dwudziestą pozycję. W zawodach wystartowało 35 grających. W ogólnej klasyfikacji młodzieżowców po trzech WTK Huragan zajmuje druga lokatę w województwie.


Zuzanna Majewska druga w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów - Gliwice

W Gliwicach 03.01.2015r. rozgrywano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów. Doskonale zaprezentowali się tenisiści Huraganu, których aż pięciu znalazło się w pierwszej czternastce zawodów. Najlepszy wynik uzyskała Zuzanna Majewska zajmując drugie miejsce i tym samym awansując do turnieju głównego Grand Prix Polski Seniorek, który odbędzie się w Jarosławiu w dniach 23-25.01.2015r. Na miejscu 11 uplasowała się Martyna Zygadło. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Mateusz Trela, dwunasty był Stanisław Szydło, a czternastą lokatę zajął Aleksander Szydło. W przedziale 33-48 uplasował się Dariusz Kleczko. Do zawodów przystąpiło 18 seniorek i 54 seniorów.

 

Wersja do wydruku