To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - sierpień / grudzień 2019 r.

II Liga Kobiet ŚLZTS - piąta kolejka
Drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec w piątek 08.11.2019 r. pokonała na własnej sali 10:0 zawodniczki UKTS Sokół II Orzesze i po pięciu kolejkach ligowych plasuje się z siedmioma punktami w czołówce tabeli. Kolejny mecz nasze zawodniczki rozegrają z beniaminkiem ligi UKS Energią Siewierz. W meczu tym również liczymy na zwycięstwo. W drużynie występują Julia Knap – kapitan zespołu, Zuzanna Majewska, Martyna Zygadło, Bogusława Majewska i nieobecne w piątkowym spotkaniu Zuzanna Grzesińska i Zuzanna Szydło.

II WTK Seniorów w Łaziskach Górnych
Podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów odbywającego się w Łaziskach Górnych 03.11.2019 r. wystąpiło pięciu zawodników UKS Huragan Sosnowiec: Adam Babicz miejsce 65, Michał Skórski miejsce 33, Aleksander Szydło miejsce 25, Szymon Twardowski miejsce 17 i Stanisław Szydło miejsce 7. W turnieju wystartowało 104 tenisistek i tenisistów stołowych (26 seniorek i 78 seniorów). 

I WTK Młodzieżowców, Weteranów i Amatorów w Łaziskach Górnych


I Grand Prix Polski Żaków w Łaziskach Górnych
W rozgrywanym w Łaziskach Górnych w dniach 11-13.10.2019 r. I Grand Prix Polski Żaków zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Maciej Ciosmak uplasował się na 25 miejscu. W swoim debiucie ogólnopolskim Maciek osiągnął swój życiowy sukces. W zawodach po eliminacjach wojewódzkich wystartowało najlepszych 64 zawodników z 264 tenisistów stołowych sklasyfikowanych na liście rankingowej PZTS w kategorii Żak. Nasz zawodnik w fazie grupowej turnieju głównego pokonał Wiktora Bobera z Orlicz 1924 Suchedniów oraz Wiktora Rudolfa z LUKS Chełmno oraz doznał porażki z Krzysztofem Wnękiem z TKS Granit Strzelin. W walce o 1/16 zawodów Maciek po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku przegrał spotkanie z późniejszym medalistą zawodów Szymonem Flaumenhaftem z PKS Kolping Jarosław. W ostatnim meczu zawodów zawodnik Huraganu musiał uznać wyższość Piotra Łęckiego z KS Start Nowy Sącz. Świetna postawa Maćka zagwarantowała utrzymanie się w pierwszej 32 zawodników w Polsce, którzy bez eliminacji wystąpią w II Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Gratulujemy i oczekujemy więcej!!!

Maciej Ciosmak wygrywa I WTK Żaków w Gliwicach.
Podczas odbywającego się w Gliwicach dnia 29.09.2019 r. I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Żaków w Tenisie Stołowym zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Maciej Ciosmak wywalczył pierwsze miejsce. Tym samym nasz młody tenisista stołowy reprezentować będzie Sosnowiec i województwo w turnieju głównym Grand Prix Polski Żaków. Maciek w drodze po zwycięstwo pokonał Jana Mirka (LKS Zgoda Byczyna Jaworzno), Michała Pilcha (UKS Wisła Wiślanie), Tobiasza Malinowskiego (KS Mysław Mysłowice), Jakuba Szymika (Kuźnia Martex Rybnik) oraz w finale Mikołaja Zająca (MKS Czechowice – Dziedzice). Bardzo dobrze zaprezentował się także drugi z naszych reprezentantów rok młodszy od Maćka Jan Michta zajmując miejsce dziewiąte. Gratulujemy.
Ruszyły rozgrywki II Ligi Kobiet ŚLZTS
​W piątek 13.09.2019 r. w meczu inauguracyjnym rywalizację kobiet w województwie śląskim zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec podejmowały w sali przy ul. Legionów 21 drużynę JKTS II Jastrzębie Zdrój. Niestety nasze zawodniczki uległy gościom 2:8. W drużynie Huraganu wystąpiły: Martyna Zygadło, Julia Knap, Zuzanna Grzesińska i Zuzanna Szydło.

Narodowy Dzień Tenisa Stołowego na PGE Narodowym w Warszawie
Gwiazdy krajowe i zagraniczne, m.in. Li Qian, Natalia Partyka, Lucjan Błaszczyk, Joergen Persson i Steffen Fetzner, oraz zawodnicy męskiej LOTTO Superligi i kobiecej Ekstraklasy, wzięli udział w święcie tenisa stołowego 15 września na PGE Narodowym w Warszawie. Trzecia odsłona Pingpongowego PGE Narodowego połączona z Narodowym Dniem Tenisa Stołowego przyciągnęła tłumy do stolicy. W ogólnopolskim święcie tenisa stołowego wzięło udział blisko 11 tysięcy osób. W zorganizowanych turniejach rywalizowało aż 1200 uczestników. W kategorii Żak wystąpił zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Maciej Ciosmak plasując się w stawce 150 zawodników na 17 miejscu.