To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - sierpień / grudzień 2018 r.

 

IX kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
Ostatni dziewiąty mecz pierwszej rundy rozgrywek II Ligi Amatorów odbył się 21.12.2018 r. Drużyna Huraganu w wyjazdowym spotkaniu w Chorzowie pokonała TKKF Chorzów 7:3. Tym samym nasi zawodnicy uplasowali się na wysokim drugim miejscu gwarantowanym awansem do pierwszej ligi. Dla Huraganu punktowali: Piotr Boryszko 3,5 pkt., Mirosław Katolik 2 pkt. oraz Grzegorz Galica 1,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
XII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W ostatnim meczu starego roku dnia 21.12.2018 r. drużyn UKS Huragan Sosnowiec podejmował na własnej sali drużynę UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Gospodarze niestety ulegli 2:8 drużynie z Dąbrowy Górniczej. W Huraganie wystąpili: Adam Babicz 1 pkt., Aleksander Szydło 0,5 pkt., Michał Minda 0,5 pkt. i Michał Skórski 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
VII kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
Dnia 20.12.2018 r. drużyna III Ligi Amatorów Huraganu rozegrała ostatnią szóstą kolejkę pierwszej rundy. Nasi zawodnicy niestety ulegli na własnej sali drużynie UKS Quo Vadis II Zabrze Makoszowy 4:6. Dla Huraganu punktowali: Dariusz Nowak 2 pkt.Piotr Wolnicki 1 pkt. i Andrzej Braksator 1 pkt. Porażka w ostatnim spotkaniu rundy kosztowała naszych zawodników utratę fotela lidera rozgrywek. Ostatecznie z 9 punktami uplasowali się na trzecim miejscu. Szczegółowe wyniki spotkania.
Turniej o Świąteczną Szynkę Mikołaja
W czwartek 20.12.2018 r. rozegrano tradycyjnie turniej tenisa stołowego o Świąteczną Szynkę Mikołaja. Zawody skierowane były do zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Rozegrano pięć turniejów w pięciu kategoriach. Pachnące szynki powędrowały w ręce zwycięzców poszczególnych kategorii: Adama Babicza, Wiktora Strzemińskiego, Szymona Kota, Dominika Sodo. Wszyscy grający zostali obdarowani przez Św. Mikołaja okolicznościowymi czapkami, słodyczami, plakatami, dyplomami a najlepsi medalami i nagrodami rzeczowymi. Przeprowadzono także dla grup młodzieżowych konkurs celności trafień. Wspaniała świąteczna atmosfera i zapach wędzonej szynki towarzyszył emocjonującym zmaganiom naszych zawodników.
Family Champions League - trzeci turniej
Trzeci turniej rozegrano 19.12.2018 r. W zawodach wystartowało dziewięciu grających. Tradycyjnie grudniowy turniej połączony był z rywalizacją o Świąteczną Szynkę Mikołaja. Rywalizację przeprowadzono systemem "każdy z każdym". Uczestnicy rozegrali po osiem pojedynków. Każdy z zawodników otrzymał czapkę Mikołaja, słodki poczęstunek i dyplom uczestnictwa. Najlepsza trójka obdarowana została nagrodami rzeczowymi i medalami. Zwycięzca zawodów Piotr Boryszko otrzymał od Świętego Mikołaja pachnącą wędzoną szynkę. Szczegółowe wyniki zawodów.
Eliminacje Mini Olimpic Games w Sosnowcu
W niedzielę 16.12.2018 r. w hali MOSiR w Sosnowcu - Milowicach rozegrany został turniej eliminacyjny Mini Olimpic Games. Zawody zorganizowane zostały przez ŚLZTS w Katowicach i UKS Huragan Sosnowiec. W turnieju wystąpiło 14 zawodniczek i 16 zawodników. Reprezentant Huraganu startujący w zawodach Szymon Kot uplasował się na 9 miejscu.
VIII kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
Szczęśliwym dla zawodników Huraganu II Ligi Amatorów okazał się czwartek 13.12.2018 r. Sosnowiecznie na własnej sali w przedostatniej kolejce pierwszej rundy pokonali po emocjonującym meczu drużynę Bartek Siemianowice 6:4. Wynik ten pozwolił umocnić się naszej drużynie na drugim miejscu w tabeli. Dla Huraganu punktowali: Piotr Boryszko 3,5 pkt., Grzegorz Galica 2,5 pkt. oraz Mirosław Katolik 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
II WTK Seniorów w Gliwicach
W dniu 09.12.2018 r. w Gliwicach odbył się II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorek i Seniorów o awans do II Grand Prix Polski. W zawodach wystartowało dwóch reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Stanisław Szydło zajął w stawce 71 grających 13 miejsce, natomiast Michał Minda uplasował się na pozycji 17. W turnieju udział wzięło 100 zawodniczek i zawodników.
XI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 07.12.2018 r. drużyna II Ligi Mężczyzn uległa na wyjeździe 2:8 drużynie KS Naprzód Borucin. W zespole Huraganu wystąpili: Stanisław Szydło 1,5 pkt., Michał Minda 0,5 pkt., Szymon Kot 0 pkt. i Adam Babicz 0 pkt. Zawodnicy Huraganu plasują się po dziesięciu meczach na trzynastej pozycji w tabeli.  Szczegółowe wyniki spotkania.
VI kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 06.12.2018 r. drużyna III Ligi Amatorów wygrała na własnej sali 8:2 z drużyną Piasta Ożarowice. Nasi zawodnicy wystąpili w składzie: Dariusz Nowak 3 pkt., Eugeniusz Migdał 2,5 pkt., Piotr Wolnicki 2,5 pkt. i Dariusz Czerwiński 0 pkt. Obecnie zawodnicy Huraganu są liderami rozgrywek. Szczegółowe wyniki spotkania.

VII kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 06.12.2018 r. drużyna II Ligi Amatorów wygrała walkowerem 10:0 z drużyną UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Zespół gości nie przyjechała na mecz. Nasi zawodnicy z jedenastoma punktami zajmują drugie miejsce w tabeli.

XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - półmetek zawodów
W niedzielę 02.12.2018 r. rozegrano trzecią eliminację GP Sosnowca. W zawodach wystartowało 122 grających. Ogółem w trzech turniejach wystartowało 409 graczy. Po dziesięciu godzinach zmagań turniejowych najlepszymi w ośmiu kategoriach zostali: Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Julia Kaczmarczyk (dziewczęta), Tomasz Kałuża (żacy), Miłosz Piecowski (młodzicy i kadeci), Michał Minda (seniorzy) oraz Robert Świetlik (amatorzy).
Terminy kolejnych eliminacji ze względu na zmiany terminarzy ŚLZTS oraz PZTS (zawodów WTK/GPP) zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej na przełomie 2018/2108 roku. Prosimy o śledzenie informacji dotyczących nowych terminów i zapraszamy na kolejne zawody. Szczegółowe wyniki zawodów.

Michał Skórski dziewiąty w Warszawie
W dniach 30.11 - 02.12.2018 r. student Politechniki Śląskiej w Gliwicach zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Michał Skórski brał udział w zawodach finałowych Ogólnopolskich Igrzysk Studentów Pierwszego Roku w Tenisie Stołowym, które rozegrano w Warszawie. W turnieju pojedynczym po pokonaniu Mateusza Zagraby z Lublina, porażce z Michałem Szczepankiem z Poznania (późniejszym triumfatorem zawodów), zwycięstwie nad Rafałem Komandzikiem z Katowic i Marcelem Kołdrzakiem z Łodzi, Michał uległa Robertowi Wołowieckiemu z Gdańska i ostatecznie uplasował się na dziewiątej pozycji w turnieju. Gratulujemy dobrego występu.
VI kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
30.11.2018 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet uległa na wyjeździe 4:6 drużynie ULKS Ruch Pniów. W zespole Huraganu wystąpiły: Julia Knap 2 pkt., Zuzanna Majewska 1 pkt. oraz Bogusława Majewska 1 pkt., Martyna Grela 0 pkt. Nasze zawodniczki po sześciu meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.
X kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 30.11.2018 r. zawodnicy II ligi mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali przegrali 0:10 mecz z drużyną TTS II Bytom. W zespole Huraganu zadebiutował dziesięcioletni Szymon Kot, prócz którego w naszym zespole wystąpili Stanisław Szydło, Michał Minda i Adam Babicz. Po rozegraniu dziewięciu meczy Huragan zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.
III kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
22.11.2018 r. drużyna UKS Huraganu Sosnowiec rozegrała zaległe spotkanie trzeciej kolejki III ligi. Na własnej sali sosnowiczanie zremisował 5:5 z drużyną Piasta Katowice. Dla Huraganu punkty zdobywali: Piotr Wolnicki 3 pkt., Dariusz Nowak 2 pkt., Dariusz Filak 0 pkt, Andrzej Braksator 0 pkt. Z siedmioma punktami nasz zespół prowadzi w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.

V kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
Dnia 16.11.2018 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet na własnej sali zwyciężyła drużynę KTS Gliwice 7:3. W naszym zespole wystąpiły: Julia Knap 2 pkt., Agnieszka Ochman 2 pkt., Martyna Zygadło 2 pkt., Zuzanna Majewska 1 pkt. oraz Bogusława Majewska 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
IX kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
16.11.2018 r. zawodnicy II ligi mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrali spotkanie wyjazdowe w Tarnowskich Górach. Nasza drużyna uległa zawodnikom MSK Płotbud Skarbek Tarnowskie Góry 1:9. Huragan wystąpił składzie: Stanisław Szydło 1 pkt., Michał Skórski 0 pkt., Adam Babicz 0 pkt., Michał Minda 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
VI kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 15.11.2018 r. drużyna amatorów Huraganu w meczu wyjazdowym w Chorzowie uległa liderowi rozgrywek drużynie UKS III Chorzów 1:9. W Huraganie Sosnowiec wystąpili: Zbigniew Rodek 1 pkt., Grzegorz Galica 0 pkt. oraz Piotr Boryszko 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Family Champions League - drugi turniej
Drugi turniej naszej rywalizacji rozegrano w środę 14.11.2018 r. Do zawodów przystąpiło czternastu zawodników w tym trzy kobiety. Rozgrywki przeprowadzono systemem do dwóch przegranych spotkań z możliwością od tyłu tabeli zajęcia miejsca drugiego. W zawodach zwyciężył po raz drugi z rzędu Piotr Boryszko pokonując w finale Piotra Wolnickiego. Szczegółowe wyniki zawodów.
Dominik Sodo zwycięża w turnieju z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości
W środę 14.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 13 w Sosnowcu zorganizowany został turniej tenisa stołowego z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W kategorii chłopców szkół podstawowych zwyciężył zawodnik Huraganu Dominik Sodo. Najlepsi otrzymali od organizatorów nagrody, medale i dyplomy. Gratulujemy.
XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - druga eliminacja
Drugi turniej XXVII GP Sosnowca m. Bernarda Pukieta odbył się w szczególnym dla wszystkich Polaków dniu 11.11.2018 r. w rocznicę 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to okazją do wspólnego świętowania. Przeszło stu uczestników turnieju wraz z flagami biało czerwonymi utrwalono na pamiątkowej fotografii oraz o godz. 12.00 w ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu" odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Do rywalizacji sportowej w zawodach przystąpiło 135 zawodników z 26 miast. Ogólnie w dwóch eliminacjach GP wystartowało 287 grających. Zawody trwały przeszło 10 godzin. Rozegrano na 12 stołach 251 pojedynków indywidualnych. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się: Maria Toborek (dziewczęta i żacy), Martyna Zygadło (kobiety), Miłosz Piecowski (młodzicy i kadeci), Oliwier Gwizdon (juniorzy), Dawid Połoszczański (seniorzy) oraz Rafał Wójcik (amatorzy). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą walkę i stworzenie podniosłej atmosfery, która towarzyszyła rozgrywkom. Szczegółowe wyniki zawodów.
IV kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
09.11.2018 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet zwyciężyła w meczu wyjazdowym w Częstochowie. Huragan pokonał KU AZS UJD III Częstochowa w stosunku 6:4. W naszym zespole wystąpiły: Zuzanna Majewska 2,5 pkt., Julia Knap 1,5 pkt., Bogusława Majewska 1 pkt. oraz Martyna Grela 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
VIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 09.11.2018 r. drużyna II ligi mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na własnej sali mecz z drużyną UKTS Sokół Orzesze. Huragan uległ Sokołowi w stosunku 2:8. Zawodnicy Huraganu wystąpili w następującym składzie: Michał Skórski 1 pkt., Stanisław Szydło 1 pkt., Aleksander Szydło 0 pkt., Michał Minda 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
V kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
08.11.2018 r. drużyna amatorów Huraganu w meczu na własnej sali zremisowała 5:5 z drużyną TKKF II Chorzów. W Huraganie Sosnowiec wystąpili: Zbigniew Rodek 2 pkt., Grzegorz Galica 2 pkt. oraz Piotr Boryszko 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
IV kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
05.11.2018 r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe w Siemianowicach Śląskich zwyciężając Bartek III Siemianowice 9:1. Dla Huraganu punkty zdobywali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3,5 pkt., Dariusz Filak 2 pkt. Obecnie z sześcioma punktami na koncie nasz zespół prowadzi w tabeli. Szczegółowe wyniki meczu.
VII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 02.11.2018 r. drużyna II ligi mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem LZS BLYSS Kujakowice. Po stojącym na wysokim poziomie meczu Huragan uległ Blyssowi 1:9. Honorowy punkt wywalczyła w grze deblowej para Michał Minda i Michał Skórski. W meczu po stronie Huraganu wystąpili także: Aleksander Szydło i Stanisław Szydło. Po sześciu meczach z dorobkiem trzech punktów nasza drużyna zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.
II WTK Juniorów w Łaziskach Górnych
28.10.2018 r. w Łaziskach Górnych odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpili zawodnicy UKS huragan Sosnowiec. Bogusława Majewska uplasowała się na 17 miejscu. Juniorzy Wiktor Podsadniak zajął miejsce 49 natomiast Adrian Pietrzak sklasyfikowani został na 65 pozycji. W zawodach wystartowało 104 juniorek i juniorów.
II WTK Młodzików w Łaziskach Górnych
W sobotę 27.10.2018 r. w Łaziskach Górnych rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W gronie 60 chłopców znalazło się czterech zawodników UKS Huragan Sosnowiec. Najlepiej zaprezentował się Szymon Kot, który pokonując zawodników wyżej od siebie sklasyfikowanych ostatecznie zajął miejsce 17. Dariusz Herszkiewicz uplasował się na miejscu 33. Jan Michta i Igor Szymański sklasyfikowani zostali w ex aequo na pozycji 49.
III kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 26.10.2018 r. w sali SP 6 w Sosnowcu przy ul. Legionów 21 odbyło się spotkanie trzeciej kolejki II Ligi Kobiet ŚLZTS pomiędzy: UKS Huragan Sosnowiec, a drużyną MKS Płotbud II Skarbek Tarnowskie Góry. Huragan zwyciężył 7:3 i obecnie z 5 punktami zajmuje 3 miejsce w tabeli. W naszej drużynie wystąpiły: Agnieszka Ochman 2,5 pkt., Zuzanna Majewska 1,5 pkt., Martyna Zygadło 1,5 pkt., Julia Knap 1,5 pkt. oraz Bogusława Majewska 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
IV kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
25.10.2018 r. zawodnicy pierwszego zespołu amatorów Huraganu w meczu wyjazdowym w Chorzowie pokonali 7:3 drużynę TKKF III Chorzów. W Huraganie Sosnowiec wystąpili: Zbigniew Rodek 3,5 pkt., Grzegorz Galica 2 pkt., Piotr Boryszko 1,5 pkt. oraz powracający po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Mirosław Katolik 0 pkt.  Szczegółowe wyniki meczu.
I WTK Młodzieżowców w Łaziskach Górnych
W sobotę dnia 20.10.2018 r. rozegrany został I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. W zawodach wystąpili dwaj zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Michał Skórski zajął miejsce 9, natomiast Adam Babicz uplasował się na 17 pozycji. W zawodach wzięło udział 13 Młodzieżówek i 48 Młodzieżowców.
I WTK Amatorów w Łaziskach Górnych
W sobotę dnia 20.10.2018 r. rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Amatorek i Amatorów. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowali się nasi zawodnicy. Piotr Boryszko w kategorii do 40 lat wywalczył 2 pozycję. W kategorii 41 - 55 lat Zbigniew Rodek uplasował się na 6 pozycji, natomiast Dariusz Purgał zajął 9 lokatę.
V kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
19.10.2018 r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali podejmowała drużynę AKS Mikołów. Spotkanie zakończyło się remisem 5:5. W Huraganie wystąpili: Stanisław Szydło 2,5 pkt., Aleksander Szydło 1,5 pkt., Michał Minda 1 pkt. oraz Michał Skórski 0 pkt. Nasz zespół z trzema punktami zajmuje obecnie dziesiątą pozycję w tabeli. W kolejnej VI kolejce nasza drużyna będzie pauzować. Szczegółowe wyniki meczu.
II kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
W piątek 19.10.2018 r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy w Jastrzębiu Zdroju. Nasze zawodniczki zremisowały spotkanie z drużyną JKTS II Jastrzębie Zdrój 5:5. W Huraganie wystąpiły: Zuzanna Majewska 1,5 pkt., Bogusława Majewska 1,5., Agnieszka Ochman 1 pkt. oraz Martyna Zygadło 1 pkt. Szczegółowe wyniki meczu.
III kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 18.10.2018 r. drużyna II Ligi Amatorów Huraganu na własnej sali pokonała 8:2 drużynę MOSiR Czeladź. W drużynie UKS Huragan Sosnowiec wystąpili: Zbigniew Rodek 3,5 pkt. Piotr Boryszko 3,5 pkt. oraz Grzegorz Galica 1 pkt. Szczegółowe wyniki meczu.
II kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
18.10.2018 r. drugi zespół UKS Huragan Sosnowiec rozegrał spotkanie wyjazdowe w Chorzowie. Nasi zawodnicy zwyciężyli 8:2 i objęli przodownictwo w tabeli. Dla Huraganu punktowali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt., Dariusz Filak 1 pkt. oraz Andrzej Braksator 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki meczu.
XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - pierwsza eliminacja
W niedzielę 
14.10.2018 r. w sali MOSiR Sosnowiec - Milowice przeprowadzono pierwszą z sześciu eliminacji Grand Prix Sosnowca w Tenisie Stołowym - memoriał Bernarda Pukieta. Organizatorem zawodów jest UKS Huragan Sosnowiec, UM w Sosnowcu oraz MOSiR Sosnowiec. Na listach startowych w ośmiu kategoriach zapisano do turnieju 152 zawodniczek i zawodników z 30 miast. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i zakończyły o godzinie 20.00. Rozegrano na dwunastu stołach 275 pojedynków. W poszczególnych kategoriach triumfowali: Karolina Rakowska, Matylda Hadryś, Maria Toborek, Marcin Golda, Dominik Soliło, Oliwier Gwizdon, Aleksander Szydło oraz Rafał Wójcik. Szczegółowe wyniki zawodów.
I kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
Doskonale rozpoczął rozgrywki nowego sezonu zespół II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec. W meczu inauguracyjnym rozegranym 12.10.2018 r. nasze panie pokonały na własnej sali drużynę UKTS Sokół Orzesze 7:3. W drużynie wystąpiły: Martyna Zygadło 2,5 pkt., Agnieszka Ochman 2 pkt., Julia Knap 1,5 pkt., Zuzanna Majewska 1 pkt. Zawodniczką rezerwową była Bogusława MajewskaSzczegółowe wyniki spotkania.
II kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 11.10.2018 r. drużyna Huraganu w rozgrywkach II Ligi Amatorów pokonała na własnej sali drużynę Spartakusa Katowice 7:3. Po dwóch kolejkach z kompletem 4 punktów nasi zawodnicy prowadzą w tabeli. W meczu wystąpili: Zbigniew Rodek 2,5 pkt., Piotr Boryszko 2,5 pkt. i Dariusz Nowak 2 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Puchar Ligi - druga drużyna
Dnia 11.10.2018 r. druga drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie na własnej sali w ramach Pucharu Ligi z zespołem Spartakusa Katowice. Nasi zawodnicy przegrali mecz 2:4. W zespole Huraganu wystąpili: Wolnicki Piotr 1,5 pkt, Andrzej Braksator 0,5 pkt. i Dariusz Filak 0 pkt. Niestety porażka w spotkaniu z katowiczanami wyeliminowała nasz zespół z dalszych rozgrywek pucharowych.
Family Champions League - pierwszay turniej
Pierwszy turniej siódmej edycji 
Family Champions League rozegrano w środę 10.10.2018 r. w SP 6 w Sosnowcu przy ul. Legionów 21. Do zawodów przystąpiło trzynastu grających. Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy, w których rywalizowano "każdy z każdym". Następnie rozegrano turniej o miejsca systemem pucharowym. W turnieju zwyciężył Piotr Boryszko przed Dariuszem Nowakiem i Piotrem Wolnickim. Szczegółowe wyniki zawodów.
Puchar Ligi - pierwsza drużyna
Dnia 09.10.2018 r. pierwsza drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe w ramach Pucharu Ligi z zespołem UKTS Sokół Orzesze. Nasi zawodnicy zwyciężyli 4:3. Decydujący o zwycięstwie punkt przy remisowym stanie meczu 3:3 zdobył Arkadiusz Kot. W naszym zespole wystąpili: Zbigniew Rodek 2 pkt., Piotr Boryszko 1 pkt. i bohater spotkania Arkadiusz Kot 1 pkt. Zwycięstwo w meczu zapewniło naszym zawodnikom awans do kolejnej rundy rozgrywek. Gratulujemy.

I Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej o Puchar Prezesa PZTS w Gliwicach
W niedzielę 07.10.2018 r. w Gliwicach rozegrano I Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezesa PZTS. Zawody miały na celu propagowanie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. W turnieju wystąpili zawodnicy zrzeszeni i bez licencji. Wystartowało w trzech kategoriach wiekowych 158 zawodników. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i ciepły posiłek. Huragan reprezentowali Wiktor Strzemiński - 13 miejsce, Igor Szymański - miejsce 17 i Dariusz Herszkiewicz - miejsce 25. Sędzią głównym zawodów był Stanisław Szydło.
I kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 04.10.2018 r. druga drużyna amatorów UKS Huragan Sosnowiec pokonała w meczu inauguracyjnym rozgrywki na własnej sali 8:2 drużynę Quo Vadis III Zabrze Makoszowy. W drużynie Huraganu wystąpili: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt.Dariusz Filak 1 pkt.Andrzej Braksator 0,5 pkt. i  Szczegółowe wyniki spotkania.
I WTK Żaków w Łaziskach Górnych
W niedzielę 30.09.2018 r. w Łaziskach Górnych odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Kot zajmując 5 miejsce. Drugi z zawodników Huraganu Wiktor Strzemiński zajął 25 miejsce. W zawodach wystąpiło 28 dziewcząt i 34 chłopców. Równolegle z zawodami Żaków odbywał się I WTK Skrzatek i Skrzatów.
Wesele w Huraganie
W sobotę 29.09.2018 r. w związek małżeński wstąpił zawodnik i instruktor tenisa stołowego sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Szydło. Wybranką jego serca została Dagmara Kajca. Nowożeńcom życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności na nowej drodze życia.
I kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
Ruszyły rozgrywki II Ligi Amatorów i Weteranów ŚLZTS. W czwartek 27.09.2018 r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w ramach rozgrywek II ligi pokonała na własnej sali drużynę Bartek II Siemianowice Śląskie w stosunku 10:0. W drużynie Huraganu wystąpili: Grzegorz Galica 3,5 pkt., Piotr Boryszko 3,5 pkt. i Eugeniusz Migdał 3 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
IV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 26.09.2018 r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe w Mysłowicach z zawodnikami KS Mysław. Mecz był bardzo dobrym występem naszych zawodników i w ostateczności zakończył się remisem 5:5. Najlepszym graczem naszej drużyny był Aleksander Szydło, który wywalczył komplet 2,5 pkt. Pozostali nasi zawodnicy Stanisław Szydło zdobył 1,5 pkt. Michał Minda 1 pkt. i Michał Skórski 0 pkt. Rezerwowym zawodnikiem w spotkaniu był Adam Babicz. Huragan po czterech kolejkach zgromadził 2 pkt. ligowe. Szczegółowe wyniki spotkania.
I WTK Seniorek i Seniorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 23.09.2018 r. odbył się w Łaziskach Górnych I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów. Do zawodów przystąpiło 48 seniorek i 96 seniorów. Duża liczba zawodników i wysoki poziom turnieju był gwarantem emocjonujących spotkań. W stawce 144 grających wystąpiło 7 zawodników Huraganu, którzy na swoim koncie odnotowali kilka liczących się rezultatów. Najlepiej zaprezentował się Aleksander Szydło, który uplasował się na 9 miejscu. Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: Agnieszka Ochman i Martyna Zygadło ex aequo miejsce 25, Stanisław Szydło i Michał Minda ex aequo miejsce 17, Michał Skórski miejsce 33 oraz Adam Babicz miejsce 65.
III kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 21.09.2018 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali podejmowała zawodników MKS Czechowice Dziedzice. Huragan przegrał mecz w stosunku 1:9. Dla gospodarzy honorowy punkt wywalczył Michał Minda, a w drużynie wystąpili: Stanisław i Aleksander Szydło, Michał Skórski, Adam Babicz i Wiktor Podsadniak. 
Szczegółowe wyniki spotkania.
I WTK Młodziczek i Młodzików w Łaziskach Górnych
W niedzielę 16.09.2018 r. w Łaziskach Górnych odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. Do zawodów przystąpiły 32 dziewczynki i 64 chłopców. Huragan reprezentowało czterech zawodników, którzy zajęli następujące miejsca. Szymon Kot uplasował się na 25 pozycji, Dariusz Herszkiewicz był 33 natomiast Igor Szymański i Wiktor Strzemiński sklasyfikowani zostali ex aequo na 49 miejscu.
II kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W środę 12.09.2018 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec rozegrała spotkanie wyjazdowe drugiej kolejki rozgrywek z zespołem KTS Gliwice. Huragan występując w składzie: Michał Minda, Stanisław Szydło, Michał Skórski, Adam Babicz i Wiktor Podsadniak uległ gospodarzom 0:10. Szczegółowe wyniki spotkania.

Michał Minda zwycięża w Częstochowie
09.09.2018 r. w Częstochowie rozegrano turniej o Puchar Prezesa SPIN Częstochowa. W zawodach triumfował zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Michał Minda. W turnieju wystartowało 53 zawodników rywalizujących w pięciu kategoriach. Gratulujemy.

I WTK Juniorek i Juniorów w Gliwicach
W niedzielę 09.09.2018 r. w Gliwicach rozegrano I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów.W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec. Bogusław Majewska zajęła miejsce 17.  Wiktor Podsadniak uplasował się na 33 pozycji. W turnieju wzięło udział 92 grających, 32 juniorki oraz 60 juniorów.

I kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 07.09.2018 r. o godz. 19.00 w sali Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Legionów 21 w Sosnowcu rozegrano pierwszy mecz II Ligi Mężczyzn nowego sezonu. Gospodarze UKS Huragan Sosnowiec zremisowali 5:5 z drużyną MUKS Jedynka Pszów. W drużynie Huraganu wystąpili: Aleksander Szydło 2,5 pkt., Stanisław Szydło 2,5 pkt., Michał Skórski 0 pkt. oraz Michał Minda 0 pkt.  Szczegółowe wyniki spotkania.

Święto Tenisa Stołowego w Warszawie
01.09.2018 r. na PGE Narodowym byliśmy świadkami prawdziwego, pingpongowego show. Na płycie areny rozłożono aż 100 stołów do tenisa, a karierę zakończył jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników – Lucjan Błaszczyk. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. W programie imprezy znalazły się m.in. mecze tenisowych gwiazd i pokazy pingpongowych tricków.
 
 
Szkolenie sędziowskie ŚLZTS
W Sosnowcu dnia 28.09.2018 r. w SP nr 6 przy ul. Legionów 21 odbyło się szkolenie sędziów Śląskiego Związku Tenisa Stołowego. Współorganizatorem szkolenia był UKS Huragan Sosnowiec. W zajęciach wzięło udział dwudziestu sędziów. Szkolenie prowadził Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego ŚLZTS Stefan Kostur.
Regulaminy 2018/2019
Regulamin Śląskiego Związku Ttenisa Stołowego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego na nowy sezon 2018/2019.