To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - sierpień / grudzień 2015 r. 
Turniej Świąteczny z Wielką Niespodzianką Świętego Mikołaja
Turniej Tenisa Stołowego dla zawodników UKS Huragan Sosnowiec z WIELKĄ NIESPODZIANKĄ Świętego Mikołaja odbył się w środę 16.12.2015r.o godz. 17.00 w Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21. W zawodach wzięło udział 56 zawodników z wszystkich grup treningowe Huraganu: najmłodszej z SP 45, ogólnej z GIM 16, zaawansowanej oraz dorosłej amatorskiej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, najlepsi w poszczególnych kategoriach obdarowani zostali przez Świętego Mikołaja nagrodami rzeczowymi, grupa dorosłych otrzymała pamiątkowe książki. Niespodzianką zawodów była możliwość zmierzenia za pomocą urządzenia rejestrującego siły uderzenia piłeczki pingpongowej przez każdego z zawodników. Zawody jak co roku dostarczyły graczom dużo emocji oraz były elementem integracji środowiska zawodniczego sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec.

Licealiada - Sosnowiec 2015
Dnia 18.11.2015r. w Sosnowcu Milowicach rozegrano Finał Wojewódzki Licealiady w Tenisie Stołowym. Do Sosnowca przyjechały (w komplecie szesnastu drużyn) najlepsze szkoły naszego województwa. Zawodnicy rywalizując indywidualnie zdobywali punkty dla swych szkół. Najlepszymi zespołami okazały się w kategorii dziewcząt I LO w Żorach oraz w kategorii chłopców VIII LO w Katowicach. Indywidualnie triumfowała Patrycja Kapek oraz Marcin Balcerzak. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy wręczane przez przedstawiciela SZS Jacka Markowskiego, najlepsze szkoły nagrodzone zostały pucharami i medalami. Zawody prowadzili Paweł Madej i Stanisław Szydło. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy opiekunom wszystkich reprezentacji za przygotowanie swych zawodników.​ Szczegółowe wyniki zawodów.

Mistrzostwa Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych - Pszów 2015
W Pszowie dnia 14.11.2015r. rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym. Tradycyjnie w zawodach ekipa UKS Huragan Sosnowiec była najliczniej reprezentowanym klubem. Nasi zawodnicy podtrzymali prymat czołowego UKS naszego województwa zdobywając tytuł mistrzowski w kategorii dziewcząt starszych. Dziewczęta Huraganu w składzie Monika Kasperkiewicz i Klaudia Sasińska uplasowały się na pierwszym miejscu, natomiast druga drużyna w składzie Natalia Pomykała i Alicja Andrejczuk zajęła czwarte miejsce. Tytuł wicemistrza w kategorii chłopców młodszych wywalczyli Jakub Jęsiek i Hubert Ziętara. Drużyna dziewcząt młodszych w składzie Kornelia Kot i Maja Brzezińska zajęły miejsce czwarte. Zawody otworzyła Burmistrz Miasta Pszów Pani Katarzyna Sawicka – Mucha oraz wiceprezes ŚLZTS Pan Michał Wolny. Organizatorem turnieju był Klub Jedynka Pszów oraz ŚLZTS. Gratulujemy sukcesów naszym młodym zawodnikom.
​Reprezentacja Huraganu w Niemczech
Po raz drugi zawodnicy Huraganu uczestniczyli w zawodach Andro Kids Open w Dusseldorfie. Bezpośrednio po zgrupowaniu w Gdańsku Aleksander Lilien, Ksawery Ziętara oraz Huber Ziętara polecieli z gdańskiego lotniska do Niemiec. Jeden z największych turniejów w Europie rozgrywany był w dniach 21-23.08.2015r. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji drużynowej i indywidualnej. Najlepszy wynik z trójki naszych graczy uzyskał Hubert Ziętara, który w najmłodszej kategorii zajął bardzo wysokie czwarte miejsce. Gratulujemy.
Szczegółowe informacje wynikowe z zawodów, zdjęcia oraz filmy zobaczyć można na stronie Borussi Dusseldorf: http://www.borussia-duesseldorf.com/deutsch/kids_open/news.html

Obóz Gdańsk 2015
Tegoroczny XVII obóz sekcji tenisa stołowego odbywał się w dniach 11-22.08.2015r. W zgrupowaniu uczestniczyło 27 osób. Centralny Ośrodek Szkolenia PZTS po raz kolejny okazał się doskonałym miejscem do treningów. Dwadzieścia stołów, zawodowi sparingpartnerzy, fantastyczna pogoda, bliskość plaży i morza, ciekawe wycieczki i doskonała sportowa atmosfera to najkrótsza wizytówka naszego pobytu. Najciekawsze chwile pobytu w Gdańsku staraliśmy się uwiecznić na klku filmach nakręconych przez TV Huraganu, które możemy oglądać na naszym kanale YOU TUBE - OGLĄDAJ FILMY.


Światowe Letnie Igrzyska Polonijne
W dniach 05-06.08.2015r. Sosnowiec gościł uczestników XVII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych w Tenisie Stołowym. Zawody przeprowadzono w hali MOSiR Milowice w konkurencji indywidualnej, podwójnej i mieszanej. Do rywalizacji przystąpiło 124 zawodników z 22 państw (między innymi z USA, Australii, Kanady, Grecji, Rosji i Wielkiej Brytanii). Zmagania uczestników transmitowała TV Polonia. Uroczyste zapalenie znicza olimpijskiego odbyło się na stadionie w Rybniku. Medale wręczano między innymi w wiosce olimpijskiej w Sosnowcu, Chorzowie, Wodzisławiu Ślaskim i Rybniku. Sędzią głównym zawodów był Stanisław Szydło, któremu pomagali sędziowie ŚLZTS oraz wolontariusze UKS Huragan Sosnowiec. Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali: Jokik Jelena Macedonia, Danik, Lizawieta Białoruś, Sandul Viktoria Mołdawia, Bectas Igor Mołdawia, Leszczewski Krzysztof Litwa, Żurawski Dariusz Wielka Brytania, Kruczyński Zbigniew Grecja, Yavorskiy Oleksandr Mołdawia i Jurkaitis Boris Litwa. W zawodach prócz rywalizacji sportowej ważnym elementem była integracja środowiska polonijnego oraz pozytywne wrażenia, które wywieźli z Polski uczestnicy zawodów.