To jest przykadowy tytu

Aktualności ARCHIWUM - sierpień / grudzień 2014 r.

 


XXIII Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta
W niedzielę 21.12.2014r. rozegrano trzecią eliminację GP Sosnowca. Wystartowało 156 zawodników. Wyniki zawodów.


II Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów - Zawiercie

W dniach 19-21.12.2014r. w Zawierciu odbywały się zawody ogólnopolskie seniorek i seniorów. W turnieju głównym wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec: Martyna Zygadło zajęła 33 miejsce, Zuzanna Majewska uplasowała się na 49 pozycji, Jan Szymczyk uzyskał 33 lokatę. Eliminacji do turnieju głównego nie przebrnęli Aleksander Szydło i Mateusz Trela. W zawodach wystartowało ogółem 194. Występ naszych zawodników należy uznać za udany. Byliśmy najliczniej reprezentowanym śląskim klubem w turnieju głównym.

Huragan liderem IV ligi ŚLZTS
W czwartek 18.12.2014r. druga drużyna UKS Huragan Sosnowiec w meczu na szczycie pokonała po dramatycznym spotkaniu MCKS Czeladź 6:4. Nasi zawodnicy zwiększyli przewagę nad drugą drużyną w tabeli KS Unią Kalety do czterech punktów. GRATULUJEMY


Turniej o Świąteczną Szynkę Mikołaja
W środę dnia 17.12.2014r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu 61 z 93 zawodników UKS Huragan Sosnowiec rywalizowało w zawodach tenisa stołowego kończących rok kalendarzowy 2014. Doskonała zabawa i radosny nastrój wśród zawodników udzielał się w ciągu kilku godzin sportowej rywalizacji. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach. Dziewczęta rywalizowały z chłopcami. Fundatorem nagród była firma Tornado. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom turnieju. Najlepszymi zawodnikami zostali:
Kategoria Zawodników Szkół Podstawowych: 1. Jęsiek Jakub 2. Słonka Mateusz 3. Lilien Aleksander 4. Kot Kornelia 5. Borzyszkowski Adrian 6. Łazarczyk Kornel 7. Steczyński Jakub 8. Kot Szymon.
Kategoria Zawodników Szkół Gimnazjalnych i Średnich: 
1. Babicz Adam 2. Skórski Michał 3. Zygadło Martyna 4. Nowak Jakub 5. Slowik Michał 6. Jęsiek Alicja 7. Sasińska Klaudia 8. Haładus Julian.
Kategoria Zawodników Dorosłych: 
1. Rodek Zbigniew 2. Katolik Mirosław 3. Kaczmarek Kamil 4. Galica Grzegorz 5. Starczewski Jarosław 6. Lilien Jacek 7. Osiecki Piotr 8. Starczewski Jacek. 

Aromatyczna szynka oraz słodkie upominki były nietypowymi nagrodami w turnieju. Zawody prowadzili Stanisław Szydło i Mateusz Trela.
                                  
                       


Puchar Polski Kobiet dla UKS Huragan zakończony
Dnia 16.12.2014r. drużyna kobiet UKS Huragan Sosnowiec na własnej sali uległa w Pucharze Polski 2:4 drużynie Puchar MKS Cieszko Cieszyn. Nasze zawodniczki zakończyły udział w tegorocznych rozgrywkach na miejscu w przedziale punktowy 9 - 16.


II Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów - Brzeg Dolny
W Brzegu Dolnym w dniach 12-14.12.2014r. rozgrywano zawody ogólnopolskie. Zawodnicy Huraganu potwierdzili przynależność do czołówki polskich juniorów. Jan Szymczyk uplasował się na 12 pozycji. Szymon Twardowski zajął miejsce w przedziale miejscowym 21-24. Martynie Zygadło po przejściu piątkowych eliminacji zabrakło jednego seta, aby w turnieju głównym awansować z grupy. Ostatecznie po zaciętej walce sklasyfikowana została w przedziale miejscowym 41-48. W całych zawodach wystartowało 234 zawodników. Gratulujemy dobrego występu.


Aleksander Lilien drugim zawodnikiem II WTK Młodzików - Łaziska Górne
W niedzielę dnia 14.12.2014r. podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego odbywającego się w Łaziskach Górnych bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik UKS Huragan Sosnowiec Aleksander Lilien. Olek w finale nieznacznie uległ Mateuszowi Dadakowi 2:3 zajmując drugie miejsce i uzyskując bezpośredni awans do II Grand Prix Polski Młodzików, które odbędzie się w Bilczy. W czołowej 32 zawodów uplasowało się czterech reprezentantów Huraganu. Miejsce 9 zajęła Natalia Szymczyk, na 13 pozycji uplasowała się Bogusława Majewska. Jakub Jęsiek sklasyfikowany został w przedziale miejscowym 17 – 24. Gratulujemy.

II WTK Żaków i Żaczek - Łaziska Górne
W sobotę 13.12.2014r. w Łaziskach Górnych odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaczek. W zawodach wystąpiły zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec Kornelia Kot, która zajęła miejsce 21 oraz Maja Brzezińska, która uplasowała się na miejscu 29. W turnieju wzięło udział ogółem 100 zawodników. Komunikat wynikowy zawodów na www.slzts.pl


Liga Okręgowa ŚLZTS
W czwartek 11.12.2014r. drużyna Huraganu rozegrała spotkanie wyjazdowe z zawodnikami UKS Ikar Mierzęcice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem sosnowiczan 9:1. Nasza drużyna utrzymuje się na pozycji lidera tabeli. GRATULUJEMY.


J. Szymczyk i Z. Majewska finalistami II WTK Młodzieżowców - Bytom
W niedzielę 07.12.2014r. w Bytomiu rozegrano II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców. W kategorii Młodzieżowców pewnie triumfował już po raz drugi Jan Szymczyk utrzymując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Dariusz Kleczko zajął miejsce 17, natomiast Piotr Piętak uplasował się na 19 pozycji. W kategorii Młodzieżówek drugie miejsce zajęła Zuzanna Majewska. Piątą lokatę zajęła Martyna Zygadło. Występ zawodników Huraganu przyniósł Huraganowi kolejne cenne punkty do klasyfikacji ŚLZTS umacniając naszych zawodników na pierwszej pozycji. GRATULUJEMY.


Mecze Huraganu 03-05.12.2014r.
W środę 03.12.2014r. w II Lidze Amatorów i Weteranów ŚLZTS UKS Huragan zwyciężył na wyjeździe UKS Dąbrowiak Dąbrowę Górniczą 6:4. W piątek 05.12.2014r. w II Lidze Kobiet ŚLZTS UKS Huragan zremisował 5:5 mecz wyjazdowy z drużyną ULKS Ruch Pniów. Obecnie po jedenastu kolejkach ligowych nasza drużyna znajduje się na jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem pięciu punktów.  W piątek 05.12.2014r. w II Lidze Mężczyzn ŚLZTS UKS Huragan na własnej sali uległ 2:8 drużynie AKS Mikołów.

Dziękujemy kibicom za doping.


Ogólnopolski sukces drużyny dziewcząt Huraganu w Pucharze PZTS - Kraków
W dniach 29-30.11.2014r. w Krakowie rozegrano Finał Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego o Puchar PZTS. Drużyna dziewcząt UKS Huragan Sosnowiec odniosła duży sukces zajmując w kategorii dziewcząt starszych czwartą lokatę. Nasze zawodniczki wystartowały w zawodach z numerem dziewiątym. Od początku turnieju Bogusława Majewska i Natalia Szymczyk wykazywały dużą determinację w grze. Ambitna postawa dziewcząt przyniosła efekt w postaci zwycięstw z KS Gorce Nowy Targ 3:2, MLKS Nurt Przemyśl 3:2, UKS Nałęcz Ostroróg 3:0, UKS Warta Kostrzyn n/Odrą 3:2 co przełożyło się na dotarcie do półfinału zawodów. W meczu półfinałowym Huragan musiał uznać wyższość zawodniczek z KS Legion Skierniewice przegrywając 1:3. W meczu o trzecie miejsce nasze zawodniczki uległy 1:3 drużynie UKS Return Piaseczno. Zarówno mecz półfinałowy jak i o trzecie miejsce Huragan mógł rozstrzygnąć na swoja korzyść, jednak nasze zawodniczki po raz pierwszy rywalizowały na tak wysokim poziomie i zabrakło im doświadczenia oraz opanowania w decydujących momentach. Dla Natalii i Bogusi jest to jak do tej pory największy sukces zawodniczy. GRATULUJEMY.


Drugie miejsce Martyny Zygadło i Jana Szymczyka w II WTK Seniorów - Jastrzębie Zdrój
W niedzielę dnia 30.11.2014r. w Jastrzębiu Zdroju w finałach II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Kobiet oraz Mężczyzn wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec Martyna Zygadło i Jan Szymczyk. Ostatecznie zajęli oni drugie miejsca w zawodach. Gratulujemy im awansu do II Grand Prix Polski Seniorów. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Zuzanna Majewska zajmując jedenastą lokatę oraz Aleksander Szydło, który uplasował się na szesnastej pozycji.  


Huragan po raz drugi z rzędu Mistrzem Śląskiej I Ligi Juniorów - Bytom
W sobotę 29.11.2014r. w Bytomiu rozegrano finałowy turniej Śląskiej I Ligi Juniorek i Juniorów. Bardzo dobrze w rozgrywkach zaprezentowały się drużyny UKS Huragan Sosnowiec. W kategorii dziewcząt zawodniczki Martyna Zygadło, Alicja Jęsiek i Julia Biernat uplasowały się na wysokiej piątej pozycji. W kategorii chłopców druga drużyna Huraganu w składzie Aleksander Lilien, Michał Skórski i Adam Babicz zajęła siódmą lokatę. Zwycięzcami całorocznego cyklu rozgrywek 2014 zostali z kompletem zwycięstw zawodnicy pierwszej drużyny Huraganu w składzie Jan Szymczyk, Szymon Twardowski oraz Jakub Haładus. Emocjonujący przebieg miało spotkanie finałowe, gdzie naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Żywca i Sosnowca. Doskonała gra Jana Szymczyka i błyskotliwe zwycięstwo Jakuba Haładusa sprawiły, iż nasza ekipa zwyciężyła 3:2. Huragan po raz drugi z rzędu zwycięża w Lidze Juniorów umacniając się na pozycji lidera w klasyfikacji młodzieżowej ŚLZTS. Dodatkowym elementem potęgującym rywalizację w lidze były nagrody. Zawodnicy prócz medali, dyplomów i okazałych pucharów otrzymali także sprzęt sportowy o wartości 2 600 zł. Gratulujemy.                
                                                                          

Wyniki końcowe I Ligi Juniorek i Juniorów przedstawiają się następująco:
 

Juniorki 

Miejsce

Juniorzy

MKS Czechowice-Dziedzice

1

UKS Huragan Sosnowiec

PSKS Beskidy Bielsko-Biała

2

LITS Meble Anders Żywiec

KTS Mysłowice

3

TTS Polonia Bytom

KTS II Mysłowice

4

UKTS Sokół Orzesze

UKS Huragan Sosnowiec

5

Klub Olimpijczyka Mysłowice

MKS Skarbek Tarnowskie Góry

6

MKS Skarbek Tarnowskie Góry

RKS Cukrownik Chybie

7

UKS Huragan II Sosnowiec

JKTS Jastrzębie-Zdrój

8

SKS Spartakus Gliwice

JKTS II Jastrzębie-Zdrój

9

MUKS Jedynka Pszów

LKS Lesznianka Leszna Górna

10

KS Naprzód Borucin

                                          

II Liga Kobiet ŚLZTS
W piątek dnia 28.11.2014r. w Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21 drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec podejmowała zawodniczki UKS Halembianka 2001 Ruda Śląska. Huragan przegrał spotkanie 3:7. Po dziesiątej kolejce ligowej nasza drużyna zajmuje dwunaste miejsce.

Liga Okręgowa ŚLZTS
W czwartek dnia 27.11.2014r. w sali SP 45 ul. Czeladzka 58 w Sosnowcu został rozegrany mecz na szczycie IV Ligi ŚLZTS, pomiędzy liderem rozgrywek UKS II Huragan Sosnowiec i drużyną zajmującą obecnie trzecie miejsce KS Unia Kalety. Huragan po emocjonującym spotkaniu zwyciężył 7:3 ​i umocnił się na pozycji lidera ligi. W drużynie gospodarzy zagrali Twardowski Szymon, Madej Paweł, Borek Mateusz, Kleczko Dariusz, Lilien Aleksander oraz Haładus Jakub.

Puchar Polski Kobiet i Mężczyzn
W dniu 25.11.2014r. drużyna żeńska UKS Huragan Sosnowiec pokonała na wyjeździe w rozgrywkach Pucharu Polski zespół UKS Ikar Mierzęcice 4:1, awansując do szesnastki najlepszych drużyn województwa śląskiego. Kolejna runda rozgrywek rozegrana zostanie 16.12.2014r. Nasze zawodniczki zagrały w składzie Zuzanna Majewska, Martyna Zygadło i Natalia Pomykała. Gratulujemy.
W dniu 25.11.2014r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec odpadła z rozgrywek Pucharu Polski przegrywając spotkanie wyjazdowe z MKS II Skarbek Tarnowskie Góry 0:4. Nasi zawodnicy uplasowali się w przedziale miejscowym 17 -32 szczebla wojewódzkiego. 

II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów - Łaziska Górne
Szymon Twardowski awansował do II Grand Prix Polski Juniorów. Podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Juniorów, który odbył się 23.11.2014r. w Łaziskach Górnych. Zawodnik UKS Huragan Sosnowiec zajął drugie miejsce. W zawodach wystąpiło 55 dziewcząt i 96 chłopców. W pierwszej 32-ce turnieju znaleźli się także Martyna Zygadło, Kludia Sasińska oraz Michał Skórski i Aleksandr Lilien z ekipy Huraganu. Szczegółowy komunikat zawodów na www.szts.pl. GRATULUJEMY.

II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów - Łaziska Górne
W sobotę 22.11.2014r. w Łaziskach Górnych rozegrano II WTK Kadetek i Kadetów. Z ekipy UKS Huragan Sosnowiec najlepiej zaprezentowali się w kategorii dziewcząt Alicja Jęsiek zajmując miejsce 10 oraz Natalia Szymczyk zajmując miejsce 12. W kategorii chłopców 10 miejsce zajął Aleksander Lilien. 

Rozgrywki II Ligi ŚLZTS
W piątek 21.11.2014r. drużyna mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec uległa na wyjeździe zawodnikom UKTS Sokół Orzesze 4:6. Drużyna żeńska Huraganu także przegrała spotkanie wyjazdowe z AKS Mikołów 3:7. W tabeli ligowej kobiety zajmują jedenaste miejsce natomiast mężczyźni dziewiątą pozycję.

Komplet zwycięstw Huraganu w II Lidze Amatorów i Weteranów 
Drużyna Amatorów i Weteranów Huraganu w środę 19.11.2014r. po raz kolejny triumfowała w II lidze amatorów pokonując 6:4 zawodników OS Słowian Katowice. Huragan w czterech meczach zdobył komplet punktów. Zawodnicy z tygodnia na tydzień podwyższają swoje umiejętności. Atmosfera w drużynie jest znakomita. Zapał do treningów nie ustaje. Wszystkie te elementy przekładają się na świetne wyniki w rozgrywkach. Gratulujemy.

Mecz II Ligi Kobiet
W środę 19.11.2014r. zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec w meczu II ligi pokonały LKS 45 Bujaków Mikołów 6:4. Doskonale w grze deblowej pomimo porażki zaprezentowały się Natalia Szymczyk oraz Bogusława Majewska. Jest to drugie z rzędu zwycięstwo naszych zawodniczek. Mamy nadzieję, że dobra passa będzie trwać także w najbliższych meczach. 

Mecze IV Ligi ŚLZTS
Dnia 18.11.2014r. drużyna Ligi Okręgowej UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy z zawodnikami MKS Skarbek Tarnowskie Góry. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu zawodnicy Huraganu zwyciężyli 6:4. W zwycięskiej drużynie Huraganu zadebiutował Adam Babicz. Nasz zespół kolejnym zwycięstwem potwierdza swoje aspiracje awansu do III ligi. 

Licealiada - Sosnowiec 2014
W dniu 18.11.2014r. w Sosnowcu została przeprowadzona Wojewódzka Licealiada w Tenisie Stołowym. Zawody odbywały się w hali MOSiR Sosnowiec – Milowice. Organizatorem był SZS. Do turnieju przystąpiło szesnaście drużyn dziewcząt i szesnaście drużyn chłopców wyłonionych w drodze eliminacji z całego województwa śląskiego. Turniej rozpoczął się o godz. 9.30 weryfikacją zawodników i trwał do godz. 15.30. Tytuły mistrzowskie wywalczyły w kategorii dziewcząt IV LO z Sosnowca natomiast w kategorii chłopców LOMS w Żywcu. Indywidualnie najlepszą zawodniczką została Maryna Zygadło, a zawodnikiem Marcin Balcerzak. Zawody prowadzone były przez sędziów Stanisława Szydło i Mateusza Trelę. Najlepsze szkoły otrzymały puchary i medale. Wszystkie reprezentacje otrzymały dyplomy. Szczegółowe wyniki zawodów.

Zakończono rozgrywki II Ligi Juniorów - Chybie
W Chybiu dnia 16.11.2014r. zakończyły się rozgrywki drużyn rywalizujących w ramach Śląskiej II Ligi Juniorek i Juniorów. W zawodach wystąpiły trzy zespoły UKS Huragan Sosnowiec. Drużyna dziewcząt UKS II Huragan Sosnowiec w składzie Natalia Szymczyk, Bogusława Majewska i Klaudia Sasińska wywalczyła miejsce piąte. Drużyna dziewcząt UKS III Huragan Sosnowiec w składzie Klaudia Domagała, Zuzanna Szydło Natalia Pomykała uplasowały się na miejscu ósmym. Drużyna chłopców UKS III Huragan Sosnowiec w składzie Jakub Nowak, Kacper Jach oraz Julian Haładus zajęła miejsce dziewiąte (w eliminacjach zagrali także Jakub Mazurek i Michał Slowik). W kategorii dziewcząt wystąpiło trzynaście zespołów. W kategorii chłopców wystartowało szesnaście zespołów. Nasze drużyny w stosunku do zeszłego sezonu uplasowały się na wyższych miejscach i wystąpiły w większej liczbie. Z ciekawością śledzić będziemy występy naszych trzech drużyn w I lidze Juniorów, gdzie zespół chłopców walczyć będzie o tytuł mistrzowski. Mamy także nadzieję na zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Śląskiej Ligi Juniorów.  

Mecze Huraganu 14 i 15.11.2014r.
Dnia 14.11.2014r. w Sosnowcu przy ul. Legionów 21 UKS Huragan Sosnowiec zwyciężył w meczu ósmej kolejki II liga mężczyzn ŚLZTS MKS Czechowice Dziedzice 8:2. W sobotę 15.11.2014r. zawodnicy UKS Huragan rozegrali awansem spotkanie dziesiątej kolejki z drużyną KTS Lędziny. Sosnowicznie także zwyciężyli 8:2. Obecnie nasza drużyna znajduje się na szóstym miejscu w lidze premiowanym walką o awans do klasy wyższej.
Mecz II ligi kobiet ŚLZTS pomiędzy UKS Huragan Sosnowiec oraz LKS 45 Bujaków Mikołów został przełożony z piątku 14.11.2014r. na środę 19.11.2014r. Początek spotkania w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej 58 o godz. 17.00. Zapraszamy kibiców.

XXIII Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta rozpoczete
W niedzielę dnia 09.11.2014r. w hali MOSIR Sosnowiec Milowice odbyła się druga eliminacja XXIII GP Sosnowca. Do turnieju w ośmiu kategoriach zgłosiło się 147 grających. W dwóch turniejach sklasyfikowano 312 grających. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 a zakończyły o godz. 20.30.
 Wyniki zawodów.

Huragan Drużynowym Mistrzem Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych - Pszów
Doskonały występ zanotowały drużyny Huraganu w odbywających się w sobotę 08.11.2014r. w Pszowie Drużynowych Mistrzostwach Śląska Uczniowskich Klubów Sportowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli w kategorii dziewcząt młodszych Natalia Szymczyk oraz Bogusława Majewska. Druga drużyna dziewcząt młodszych w składzie Natalia Pomykała i Adrianna Bania zdobyła brązowy medal. Dziewczęta starsze w składzie Martyna Zygadło i Klaudia Sasińska wywalczyły srebrny medal natomiast Alicja Jęsiek i Zuzanna Szydło uplasowały się na czwartej pozycji. Jak zwykle nie zawiedli chłopcy starsi pewnie wygrywając zawody. Drużyna chłopców w składzie Jan Szymczyk i Szymon Twardowski obroniła tytuł z zeszłego roku. Pozostałe drużyny chłopców starszych uplasowały się na miejscach piątym - Kacper Jach i Jakub Nowak oraz szóstym - Julian Haładus i Adam Babicz. W klasyfikacji zespołowej Drużynowych Mistrzostw Śląska UKS zawodnicy Huraganu zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając MUKS Jedynka Pszów, UKTS Sokół Orzesze, PSKS Beskidy Bielsko Biała, ULKTS Pszczyna, UKS Dwójka Sosnowiec oraz ULKS Ruch Pniów. GRATULUJEMY SUKCESÓW.

Mecze Huraganu 05 i 07.11.2014r.
07.11.2014r. (piątek) II liga kobiet: Huragan podejmował w Sosnowcu drużynę KTS Lędziny. Nasze zawodniczki odniosły pierwsze zwycięstwo 6:4.
07.11.2014r. (piątek) II liga mężczyzn: Huragan na wyjeździe uległ zawodnikom AZS PWSZ Nysa 3:7.
05.11.2014r. (środa) liga okręgowa: Huragan awansem zagrał mecz w Sosnowcu z drużyną TTS Polonia III Bytom. Sosnowiczanie zwyciężyli 6:4 umacniając się na pozycji lidera ligi.

Drugi turniej Family Champions League
Drugi turniej Family Champions League odbył się w środę 05.11.2014r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu ul. Legionów 21 o godz. 19.00. W zawodach wystartowało dwunastu zawodników z których najlepszym okazał się Zbigniew Rodek. Kolejny trzeci turniej odbędzie się w grudniu. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej rywalizacji.


Mecze Huraganu 26 - 31.10.2014r.​
Piątek 31.10.2104r. II liga mężczyzn ŚLZTS: Huragan na własnej hali podejmował lidera II ligi LZS BYSS Kujakowice. Początek spotkania nie wróżył gospodarzom zwycięstwa. Mecz rozpoczął sie wynikiem 0:2 dla gości. Jednak po następnych sześciu partiach wynik zmienił się na 6:2 dla gospodarzy, by zakończyć się zwycięstwem Huraganu 6:4. Po VI kolejkach nasi zawodnicy zajmują 3 miejsce w tabeli. Dziękujemy kibicom za doping.
Środa 29.10.2014r. liga okręgowa ŚLZTS: Huragan na wyjeździe zwyciężył 9:1 zawodników KS Corona Rudniki. Nasza drużyna objęła prowadzenie w IV lidze.
Środa 29.10.2014r. II liga kobiet ŚLZTS: Huragan awansem rozegrał spotkanie wyjazdowe z LZS Victoria II Chróścice. Sosnowiczanki przegrały mecz 4:6.
Poniedziałek 27.10.2014r. II liga amatorów ŚLZTS: Huragan na wyjeździe zwyciężył MDK Jordan Renoma Bryda Katowice 9:1.

Eliminacje Wojewódzkie UKS - Pszów
Kwalifikacje do Wojewódzkiego Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego pewnie przeszły dwie drużyny Huraganu. Zawody odbywające się w Pszowie 26.10.2014r. w kategorii młodziczek wygrała drużyna w składzie Majewska Bogusława i Szymczyk Natalia. Drugie miejsce także premiowane awansem zajęli młodzicy w składzie Lilien Aleksander oraz Jęsiek Jakub. Gratulujemy.

Mecze Huraganu 23 i 24.10.2014r.
W piątek 24.10.2014r. rozegrane zostały dwa mecze II ligi. Mężczyźni UKS Huragan Sosnowiec na wyjeździe pokonali 8:2 UKS Wolej Ruda Śląska. Drużyna kobiet Huraganu przy ul. Legionów 21 uległa 3:7 zawodniczkom PKS Bielsko - Biała.
W czwartek 23.10.2014r. w lidze okręgowej UKS Huragan Sosnowiec pokonała na własnej sali 9:1 zawodników UKS Dąbrowiak II Dąbrowa Górnicza.

XXIII Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta rozpoczete
W niedzielę 19.10.2014r. rozpoczęła się kolejna edycja zawodów. Wystartowało 165 zawodników. Wyniki zawodów.

II Turniej Śląskiej I Ligi Juniorek i Juniorów - Sosnowiec
W zakończonym drugim turnieju Śląskiej Ligi Juniorów w dniu 18.10.2014r. w Sosnowcu wystąpiły trzy drużyny Huraganu. Drużyna dziewcząt w składzie Martyna Zygadło, Julia Biernat, Alicja Jęsiek. Druga drużyna chłopców w składzie Aleksander Lilien, Michał Skórski i Adam Babicz. Pierwsza drużyna chłopców w składzie Jan Szymczyk, Szymon Twardowski, Jakub Haładus. Rywalizacja drużyn juniorskich wchodzi w decydujacą fazę. Przed ostatnim trzecim turniejem pierwsza drużyna chłopców UKS Huragan zajmuje pierwszą pozycję. Gratulujemy.

I Grand Prix Polski Seniorów - Radom
Mateusz Trela zawodniki i trener UKS Huragan Sosnowiec wystąpił w turnieju głównym I Grand Prix Polski Seniorów w Radomiu odbywającym się od 17.10.2014r. do 19.10.2014r. Po rozegraniu turnieju grupowego uplasował się w przedziale 57 - 64.

Mecze Huraganu 14 i 16.10.2014r.
Drugą rundę Pucharu Polski Seniorów drużyna UKS Huragan Sosnowiec rozegrała na wyjeździe 14.10.2014r. z zawodnikami KS Burza Borowa Wieś Mikołów. Sosnowiczanie przegrali mecz 1:4 i odpadli z rozgrywek zajmując miejsce w przedziale 33-64. W czwartek 16.10.2014r. nasi zawodnicy w Lidze Okręgowej zmierzyli się na wyjeździe z drużyną PKS Waluś Konopiska wygrywając 10:0. Było to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo naszych zawodników. Mamy nadzieję, że druga drużyna mężczyzn Huraganu powalczy o czołową lokatę obecnego sezonu.

Jan Szymczyk szósty w I Grand Prix Polski Juniorów - Zielona Góra

W dniach 10-12.10.2014r. w Zielonej Górze rozgrywano I GP Polski Juniorek i Juniorów. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Huraganu. W zawodach eliminacyjnych Szymon Twardowski wygrywając swoją grupę awansował do turnieju głównego. Do turnieju głównego awansowała także Martyna Zygadło. Sztuka ta nie udała się Jakubowi Haładusowi, który po ambitnej grze odpadł w fazie eliminacyjnej. Przynależność do krajowej czołówki potwierdził Jan Szymczyk najlepszy z naszej ekipy. Pewnie wygrał fazę grupową turnieju głównego oraz awansował do pierwszej szesnastki. W ćwierćfinale musiał uznać jednak wyższość zawodnika z Torunia Tomasza Kotowskiego przegrywając 1:4. Ostatecznie zawody ukończył na bardzo dobrej szóstej pozycji. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Twardowski 33-40, Zygadło 49-56. GRATULUJEMY.

                                   


Klasyfikacja ŚLZTS w kategoriach młodzieżowych nowego sezonu 2014/2015

Jak przystało na zwycięzcę zeszłorocznej klasyfikacji UKS Huragan Sosnowiec w nowym sezonie po podliczeniu punktów w kategoriach Młodzik, Kadet i Młodzieżowiec przewodzi wśród śląskich klubów. Gratulujemy. Komunikat ŚLZTS w Katowicach.


Druga kolejka Ligi Okręgowej ŚLZTS Huragan - Plastyk

W czwartek 09.10.2014r. drużyna UKS Huragan Sosnowiec w ramach rozgrywek Ligi Okręgowej ŚLZTS podejmowała zawodników UKS Plastyk Dąbrowa Górnicza. Huragan po raz drugi z rzędu wygrał swoje spotkanie tym razem 8:2. Gratulujemy.


Pierwszy turniej Family Champions League

Pierwszy turniej Family Champions League odbył się w środę 08.10.2014r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu ul. Legionów 21. W zawodach wystartowało czternastu zawodników. Po zaciętej walce najlepszym graczem turnieju okazał się Grzegorz Galica. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich dorosłych do wspólnej rywalizacji.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaczek i Żaków - Chybie

Kot KorneliaDania 05.10.2014r. w Chybiu rozegrano I WTK Żaczek i Żaków. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki UKS Huragan Sosnowiec. Kornelia Kot zajęła miejsce w przedziale punktowym 19-24, natomiast Maja Brzezińska uplasowała się w przedziale punktowym 25-30. 


Mecze Huraganu 01-03.10.2014r.

Środa - 01.10.2014r. II Liga Amatorów i Weteranów UKS Huragan rozegrała mecz z OS Słowian II Katowice. Huragan zwyciężył 9:1.
Czwartek - 02.10.2014r. IV Liga Mężczyzn UKS Huragan udanie zainaugurowała rozgrywki ligowe. Huragan w meczu z LKS Zgoda Byczyna Jaworzno zwyciężył 6:4.
Piątek - 03.10.2014r. II Liga Kobiet UKS Huragan rozegrała spotkanie wyjazdowe z MKS Cieszko Cieszyn. 
Sosnowiczanki przegrały mecz 2:8.
Piątek - 03.10.2014r. II Liga Mężczyzn UKS Huragan rozegrała mecz z drużyną LUKS Węgierska Górka. Prawie trzygodzinne zacięte spotkanie, w którym każdy wynik był możliwy zakończyło się rezultatem 5:5.                                           Dziękujemy kibicom za doping.


I Grand Prix Polski Kadetów - Kraków

Nowak JakubW piątek 03.10.2014r. w Krakowie odbywały się eliminacje do I GP Polski Kadetów. W zawodach wystąpili zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec: Kacper Jach, Jakub Nowak i Aleksander Lilien. Niestety żadnemu z naszych tenisistów stołowych nie udało się awansować do turnieju głównego.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów - Zawiercie

Mateusz TrelaW niedzielę dnia 28.09.2014r. w Zawierciu rozegrany został I WTK Seniorów. Doskonale zaprezentowali się zawodnicy Huraganu. W kategorii kobiet w pierwszej dwunastce zawodów znalazły się Martyna Zygadło (miejsce 7) i Zuzanna Majewska (miejsce 9-12). W kategorii seniorów o krok od awansu do Grand Prix Polski był Mateusz Trela, który uległ w półfinale Karolowi Szotkowi z Zawiercia 2:3 (w ostatnim secie 10:12) i ostatecznie zajął trzecią pozycję. Jan Szymczyk był 5, Stanisław Szydło 9-12, Dariusz Kleczko 33-48, Jakub Haładus 33-48, Aleksander Szydło 33-48 oraz Krzysztof Zalewski 49-64. Gratulujemy dobrego występu. 


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżówek i Młodzieżowców - Bytom

W sobotę dnia 27.09.2014r. w Bytomiu Miechowicach rozegrany został I WTK Młodzieżowców. Bardzo dobrze zaprezentowała się ekipa Huraganu. W kategorii Młodzieżowców zwyciężył Jan Szymczyk przed Aleksandrem Szydło, Dariusz Kleczko zajął jedenaste miejsce. W kategorii młodzieżówek Zuzanna Majewska była druga, a Martyna Zygadło piąta. Gratulujemy sukcesów.                                                                               

Kleczko DariuszMajewska ZuzannaSzymczyk Jan


I Grand Prix Polski Młodzików - Nowa Ruda
Od piątku 26.09.2014r. do niedzieli 28.09.2014r. w Nowej Rudzie odbywało się I GP Polski Młodzików. Zawodnicy Huraganu grając w turnieju eliminacyjnym w komplecie wywalczyli awans do turnieju głównego. Ostatecznie po trzech dniach zmagań Aleksander Lilien uplasował się na miejscu w przedziale 21-24, co należy uznać za życiowy sukces zawodnika. Bogusława Majewska oraz Natalia Szymczyk zakończyły zawody w przedziale miejscowym 49-56. Dla naszych młodych tenisistów była to pierwsza możliwość konfrontacji swych umiejętności z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Gratulujemy udziału w turnieju głównym.

Mecze Huraganu 24-26.09.2014r.

W środę 24.09.2014r. drużyna II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz w ramach rozgrywek Puchar Polski z TKKF Aut Łagisza Będzin. Sosnowiczanie przegrali spotkanie 0:4 i zakończyli udział w rozgrywkach pucharowych w przedziale miejscowym 17-28.
W piątek 26.09.2014r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan podejmowała JKTS Jastrzębie Zdrój. Sosnowiczanki przegrały mecz 2:8.
W piątek 26.09.2014r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan zwyciężyła na wyjeździe 8:2 drużynę LUKS MGOKSiR Korfantów.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów - Łaziska Górne

Zygadło MartynaW Łaziskach Górnych 21.09.2014r. odbył się I WTK Juniorów. W zawodach ze wszystkich zawodników UKS Huragan Sosnowiec najlepiej zaprezentowała się zajmując trzecią pozycję Martyna Zygadło. Z juniorów Huraganu najwyższą pozycję wywalczył Szymon Twardowski zajmując piąte miejsce. 


Śląska Liga Juniorek i Juniorów - Jastrzębie Zdrój

W Jastrzębiu Zdroju dnia 20.09.2014r. odbył się pierwszy turniej Ligi Juniorów. Pierwsza drużyna Huraganu chłopców zwyciężyła wszystkie swoje cztery pojedynki. Drużyna dziewcząt w dwóch meczach odniosła zwycięstwa, natomiast w pozostałych dwóch musiała uznać wyższość rywalek. Druga drużyna chłopców w walce z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami poniosła cztery porażki.


Mecze Huraganu 15-19.09.2014r.

UKS Huragan SosnowiecW piątek 19.09.2014r. drużyna II Ligi Mężczyzn rozegrała mecz na własnej sali z drużyną LKS Liswarta Lisów. Huragan wygrał mecz 6:4.
W środę 17.09.2014r. drużyna II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec rozegrała wyjazdowe spotkanie z zawodniczkami MKS Czechowice-Dziedzice. Huragan przegrał spotkanie 4:6.
We wtorek 
16.09.2014r. UKS Huragan II Sosnowiec w Pucharze Polski podejmował ULKS Ruch Pniów. Po zaciętej walce Huragan zwyciężył 4:3. 
W poniedziałek 
15.09.2014r. drużyna II Ligi Amatorów i Weteranów UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz na wyjeździe z zawodnikami UKS Leader Katowice. Huragan zwyciężył 6:4


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów - Łaziska Górne

W dniu 14.09.2014r. w Łaziskach Górnych rozegrano I WTK Kadetów. Olbrzymią niespodzianką turnieju było zajęcie czwartego miejsca przez zawodniczkę UKS Huragan Szymczyk Natalię. Na swoim wysokim poziomie zagrał Lilien Aleksander zajmując ósmą pozycję. W pierwszej 32 zawodów znaleźli się Nowak Jakub i Jach Kacper. Wśród dziewcząt szesnastą pozycję uzyskała Majewska Bogusława. W zawodach wystartowało przeszło 120 zawodników.


I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików - Jastrzębie Zdrój
W Jastrzębiu Zdroju w dniu 13.09.2014r. odbył się I WTK Młodzików. Przed rozpoczęciem zawodów trener UKS Huragan Sosnowiec Stanisław Szydło odebrał z rąk Prezesa PZTS Wojciecha Waldowskiego puchary za wygranie klasyfikacji ŚLZTS zarówno w kategorii młodzieżowej jak i seniorskiej w poprzednim sezonie. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja Huraganu. Nasi zawodnicy wzięli udziale w trzech półfinałach. Niestety żadnemu z graczy nie udało się bezpośrednio awansować do I Grand Prix Polski Młodzików. Najlepszy wynik uzyskała Majewska Bogusława zajmując trzecie miejsce. Czwarta była Szymczyk Natalia. Czwarta pozycję zajął także Lilien Aleksander. Doskonały turniej rozegrał Jęsiek Jakub plasując się na dwunastej pozycji. Adraianna Bania zajęła 24 miejsce. W swoim debiucie na zawodach wojewódzkich Kot Kornelia zajęła miejsce 48. W zawodach wystartowało 56 młodziczek i 72 młodzików.
       Najlepsze kluby 2014/2015Szymczyk NataliaLilien AleksanderKot KorneliaAdrianna Bania

Pechowy początek II ligi ŚLZTS
W piątek 12.09.2014r. od porażek 4:6 rozpoczęły rozgrywki drużyny Huraganu drugoligowy sezon kobiet i mężczyzn. Drużyna żeńska na własnej hali przegrała z KTS MOKSiR Zawadzkie, natomiast drużyna męska uległa na wyjeździe 4:6 zawodnikom KS Naprzód Borucin.

Rusza trzeci sezon ​Family Champions League
Zapraszamy wszystkich dorosłych naszej sekcji do wspólnej rywalizacji. Pierwsze zajęcia treningowe odbędą się w środę dnia 10.09.2014r. o godz. 19.00. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu ul. Legionów 21.

Trzy drużyny Huraganu w I Lidze Juniorów 
W niedzielę 07.09.2014r. w Łaziskach Górnych rozegrano Półfinały Ślaskiej Ligi Juniorów. W zawodach wystartowały trzy drużyny juniorek i dwie drużyny juniorów HURAGANU. Pierwsza drużyna juniorów naszego klubu w składzie Szymczyk Jan i Twardowski Szymon i Haładus Jakub nie wystąpiła, gdyż zapewniła sobie bezpośredni awans do FINAŁU i bronić będzie tytułu mistrzowskiego. Awans do pierwszej ligi juniorów uzyskała pierwsza drużyna juniorek w składzie Martyna Zygadło, Julia Biernat oraz Alicja Jęsiek. Druga i trzecia drużyna dziewcząt występować będzie w drugiej lidze juniorek. Bardzo dobrze zaprezentowała się druga drużyna juniorów Huraganu w składzie Aleksander Lilien, Adam Babicz i Michał Skórski, która po dramatycznym spotkaniu z KS Burzą Borowa Wieś Mikołów zwyciężyła 3:2 i także awansowała do grona pierwszoligowców. Trzecia drużyna juniorów Huraganu grać będzie w drugiej lidze. 

TOP 8 dla Jana Szymczyka.
W sobotę dnia 06.09.2014r. w Łaziskach Górnych odbył się turniej TOP 8. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Jan Szymczyk wygrywając kategorię Juniorów. Świetnie zaprezentowała się także Zuzanna Majewska zajmując drugą lokatę w kategorii Juniorek. Miejsca naszych pozostałych zawodników przedstawiają się następująco:
Martyna Zygadło V miejsce w Juniorkach,
Aleksander Szydło V miejsce w Młodzieżowcach,
Natalia Szymczyk  VIII miejsce w Młodziczkach,
Aleksander Lilien VIII miejsce w Młodzikach,
Szymon Twardowski VIII miejsce w Juniorach.
W zawodach brała udział najlepsza ósemka zawodników z listy rankingowej ŚLZTS poprzedniego sezonu 2013/2014. Gratulujemy.

                                  

Pierwszy trening
w nowym sezonie 2014/2015 odbędzie się w czwartek dnia 04.09.2014r. w SP 45 ul. Czeladzka 58 o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych zawodników tenisa stołowego, którzy chcieli by brać udział w naszych zajęciach. Informacja telefoniczna o treningach udzielana jest pod numerem 502-392-436.

Letni obóz sekcji tenisa stołowego UKS Huragan zakończony.

Obóz - Gdańsk 2014

W dniach 14.08.2014r. do 25.08.2014r. odbywało się szesnaste zgrupowanie sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec. Na obozie przebywały dwadziescia trzy osoby. Jak co roku zawodnicy przygotowywali się do nowego sezonu na obiekcie PZTS przy ul. Meissnera 3. Szczególne podziekowania kierujemy do Pana Witolda Skubiszewskiego za wspólne treningi.

Huragan nr 1 w województwie śląskim.

Śląski Związek Tenisa Stołowego opublikował końcową klasyfikację klubową sezonu 2013/2014. Sklasyfikowano 99 klubów. Zarówno w klasyfikacji młodzieżowej jak i łącznej (młodzieżowej i seniorskiej) UKS Huragan zajął pierwsze miejsce. Jest to jak do tej pory największy sukces klubowy naszej sekcji. Gratulujemy wszystkim 50 licencjonowanym zawodnikom Huraganu od żaka, młodzika, kadeta, juniora, młodzieżowca po seniora, którzy przyczynili się do zdobycia 16535 punktów w klasyfikacji generalnej. Jesteście najlepsi !!!


Klasyfikacja klubowa w kategoriach młodzieżowych i seniorskich 2013/2014

Klasyfikacja klubowa w kategoriach młodzieżowych 2013/2014

 GRATULUJEMY