Zawody okazjonalne

 

Turniej Rodzinny o Nagrodę Świętego Mikołaja

 

12.12.2008r. w sali Gimnazjum nr 16 rozegrano Świąteczne Zawody Rodzinne. Turniej rozpoczął się zawodami indywidualnymi rozgrywanymi w czterech grupach:

 

turniej indywidualny

-w grupie dziewcząt wygrała Martyna Walkiewicz przed Natalią Dziubińską

i Zuzanną Szydło,

- w grupie początkującej zwyciężył Szymon Wrzesień przed Kamilem Piątkowskim i Mikołajem Górskim,

-w grupie ogólnej triumfował Michał Woda przed Kacprem Wawro

i Dawidem Wodą,

-w grupie zaawansowanej najlepszym okazał się Stanisław Wroński przed Szymonem Twardowskim i Mariuszem Skoczkiem.

 

turniej druzynowy

 

O godz. 17.30 rozpoczął się turniej rodzinny, w którym prawo gry miały drużyny składające się z dwóch osób reprezentujących jedną rodzinę. Do zawodów zgłosiło się 18 zespołów. Grano systemem pucharowym do trzech zdobytych punktów w meczu. Wyniki drużynowo - rodziine przedstawiają się następująco:

 

 

1miejsce rodzina Szymczyk, 2 Janiszewski, 3 Piętak, 4 Kleczko, 5-8  Wrzesień, Szydło, Twardowski, Piątkowski, 9-16 Górski, Szwej, Woda, Gąszczak, Słaboski, Boryszko, Rudzki, Nowak, 17-18 Kubas i Wrzyciel.

     W zawodach dostępnych jedynie dla zawodników Huraganu wystąpiło 69 zawodników. Gratulujemy wygranym i dziękujemy za wspólną zabawę.


     W Gilowicach 22.11.2008r. odbył się VI Międzynarodowy Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody były również pożegnaniem Adama Jurasza, który zakończył karierę reprezentacyjną, a także X -leciem Klubu LITSTS Anders Jedność Żywiec. Turniej uświetniony został meczem międzypaństwowym Polska - Czechy i Słowacja rejestrowanym przez TVP. W turnieju wystąpiło sześciu medalistów paraolimpijskich. Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz wojewódzkich,  miasta Żywca, PZTS,  ŚLZTS, Stowarzyszenia Start i wielu przyjaciół oraz sympatyków klubu. W kategorii open zwyciężył Artur Białek z Andersa Żywiec przed Mistrzem Świata Ivanem Karabcem (Czechy) i Mateuszem Trelą sosnowiczaninem w barwach Andersa Żywiec. W turnieju wystąpił także syn Adama Jurasza Jakub Jurasz, który był najmłodszym uczestnikiem zawodów. Podczas wieczornego zakończenia zawodów wszyscy obecni i byli zawodnicy, trenerzy i działacze klubu otrzymali pamiątkowe podziękowania.

     Adam Jurasz zadebiutował w Mistrzostwach Europy 25 lat temu. Od tego czasu był wicemistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach, uczestnikiem Olimpiady w Pekinie, wicemistrzem Europy podczas zawodów w Zagrzebiu (2003 rok) i aż dwudziestokrotnym Indywidualnym Mistrzem Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Zdjęcia z turnieju


 

Turniej Miast w Tenisie Stołowym

pod Patronatem Prezydenta Sosnowca

 

reprezentacja sosnowca   Dnia 15.11.2008r. w Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu odbył się turniej tenisa stołowego. Zawody zostały zorganizowane przez Śląski TKKF i UM w Sosnowcu. Rywalizowano drużynowo w czterech kategoriach wiekowych. Przy bardzo niskiej frekwencji zawodników zwycięstwo w turnieju odniosła reprezentacja Sosnowca w składzie:

Wroński Stanisław, Wiśniowski Franciszek, Kulawiak Bartłomiej, Miliński Maciej, Ciszek Krzysztof. Sosnowiczanie wyprzedzili w klasyfikacji generalnej Czeladź, Będzin i Katowice. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy nie zrzeszeni. Gratulujemy wygranym.