XXIX Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta 2021/2022

XXIX Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta 2021/2022



     Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID - 19 została wznowiona kolejna XXIX edycja zawodów z cyklu Grand Prix Sosnowca - memoriał Bernarda Pukieta. Zawody rozegrane zostały w konwencji „short quick tournament” polegającej na rozegraniu jedynie dwóch eliminacji w terminach: 24.04.2022 r. oraz 14.05.2022 r. po których utworzona została klasyfikacja końcowa zawodów. Miejscem rozgrywek była Hala MOSiR w Sosnowcu, ul. Baczyńskiego 4. Na piętnastu stołach w dwóch turniejach rywalizowało (159 + 120) 279 zawodników z 26 miast oraz zawodnicy z Ukrainy. Pojedynki rozgrywano w ośmiu kategoriach: Dziewczęta do rocznika 2009, Żak, Młodzik, Kadet, Junior, Senior oraz OPEN bez Licencji PZTS. Kobiety i dziewczęta mogły grać w kategoriach męskich. Triumfatorami zawodów zostali: Piekarczyk Zuzanna, Czyrnia Justyna, Ratka Andrzej, Ciosmak Maciej, Soliło Dominik, Paruch Oskar, Pacia Bartłomiej i Gąsiorski Paweł.
     Turniej finansowany był i organizowany przez Gminę Sosnowiec, MOSiR Sosnowiec oraz UKS Huragan Sosnowiec.
Tegoroczne zawody weszły w skład miejskich obchodów rocznicy
120-lecia powstania Sosnowca.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za udział w turnieju i zapraszamy za rok.


 

 
Klasyfikacja końcowa XXIX Grand Prix Sosnowca

 
Dziewczęta do lat 14 Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Piekarczyk Zuzanna Wadowice 32 32 64
2 Kuboszek Maja Chybie 29 30 59
3 Gabryś Joanna Sosnowiec 28 28 56
4 Rak Magdalena Zędek 24 29 53
5 Kuboszek Nicola Chybie 26 26 52
6 Kałuża Aleksandra Łaziska Górne 23 27 50
7 Szymańska Hanna Siewierz 30 0 30
8 Nowak Natalia Mikołów 27 0 27
9-10 Mejer Magda Bytom 0 25 25
  Ignatowicz Katarzyna Ruda Śląska 25 0 25
 
 

 

 

 

 

 
Kobiety i dziewczęta Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Czyrnia Justyna Orzesze 32 30 62
2 Myśliwiec Marta Gliwice 30 32 62
3 Hurko Mileną Częstochowa 29 29 58
4 Radwańska Katarzyna Sosnowiec 28 27 55
5 Wiśniewska Magdalena Częstochowa 0 28 28
 
 

 

 

 

 

 
Żacy Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Ratka Andrzej Mysłowice 32 30 62
2 Kusek Bartłomiej Bytom 28 32 60
3 Mirek Jan Będzin 29 28 57
4 Kuboszek Maja Chybie 27 20 47
5 Kuboszek Nicola Chybie 20 26 46
6 Kałuża Aleksandra Łaziska Górne 20 25 45
7 Dziewior Filip Sosnowiec 15 27 42
8-9 Kwiecień Tomasz Sosnowiec 15 20 35
  Podsiadło Bartłomiej Sosnowiec 15 20 35
10 Szymańska Hanna Siewierz 30 0 30
11 Piecowski Szymon Rybnik 0 29 29
12 Jachym Artur Sosnowiec 26 0 26
13 Szulta Adam Bytom 25 0 25
14-15 Mejer Magda Bytom 0 24 24
  Chmurzyński Dawid Sosnowiec 24 0 24
16-17 Pawłowski Marcel Czechowice 20 0 20
  Jachym Michał Sosnowiec 20 0 20
18 Wojtaszewski Miłosz Bytom 15 0 15

 

 

 

 

 

 

 
Młodzicy Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Ciosmak Maciej Sosnowiec 32 30 62
2 Szymik Jakub Rybnik 29 32 61
3 Kałuża Tomasz Łaziska Górne 28 29 57
4 Paruch Wiktor Tychy 30 26 56
5 Piekarczyk Zuzanna Wadowice 27 27 54
6 Łyp Marcin Sosnowiec 25 28 53
7 Ratka Andrzej Mysłowice 26 25 51
8 Matonia Filip Sosnowiec 20 20 40
9 Kusek Bartłomiej Bytom 15 24 39
10 Gabryś Joanna Sosnowiec 20 15 35
11-13 Mirek Jan Będzin 10 20 30
  Rak Magdalena Zędek 20 10 30
  Domagała Mateusz Siemianowice 15 15 30
14 Kowalski Krzysztof Sosnowiec 5 20 25
15 Tomaszewski Kacper Orzesze 24 0 24
16-19 Dziewior Filip Sosnowiec 5 15 20
  Zubków Jelnej Dąbrowa Górnicza 5 15 20
  Piecowski Szymon Rybnik 0 20 20
  Grewendo Bartosz Przyrów 20 0 20
20-24 Korobkow Pietrow Dąbrowa Górnicza 5 10 15
  Podsiadło Bartłomiej Sosnowiec 5 10 15
  Kwiecień Tomasz Sosnowiec 5 10 15
  Jachym Michał Sosnowiec 15 0 15
  Nowak Natalia Mikołów 15 0 15
25-31 Szulta Adam Bytom 10 0 10
  Wildner Kamil Mikołów 10 0 10
  Wojtaszewski Miłosz Bytom 10 0 10
  Chmurzyński Dawid Sosnowiec 10 0 10
  Jachym Artur Sosnowiec 10 0 10
  Tyka Piotr Sosnowiec 10 0 10
  Pawłowski Marcel Czechowice 10 0 10
32-33 Mełech Bartosz Mikołów 5 0 5
  Karnasiewicz Aleksander Mikołów 5 0 5
34 Ignatowicz Katarzyna Ruda Śląska 1 0 1
 
 

 

 

 

 

 
Kadeci Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Soliło Dominik Zawiercie 32 32 64
2 Kałuża Tomasz Łaziska Górne 30 30 60
3 Ciosmak Maciej Sosnowiec 28 29 57
4 Wojtaszczyk Wojciech Dąbrowa Górnicza 29 27 56
5 Paruch Oskar Tychy 27 28 55
6 Kot Szymon Sosnowiec 26 26 52
7-8 Szymik Jakub Rybnik 25 24 49
  Łyp Marcin Sosnowiec 24 25 49
9-10 Szymański Igor Sosnowiec 20 20 40
  Matonia Filip Sosnowiec 20 20 40
11-12 Herszkiewicz Dariusz Sosnowiec 20 15 35
  Onik Mateusz Sosnowiec 15 20 35
13-14 Korobkow Pietrow Dąbrowa Górnicza 10 15 25
  Domagała Mateusz Siemianowice 10 15 25
15-19 Zubków Jelnej Dąbrowa Górnicza 10 10 20
  Żołędzki Bartosz Sosnowiec 10 10 20
  Kowalski Krzysztof Sosnowiec 10 10 20
  Myśliwiec Marta Gliwice 0 20 20
  Tomaszewski Kacper Orzesze 20 0 20
20-23 Mejer Filip Bytom 0 15 15
  Grewendo Bartosz Przyrów 15 0 15
  Langrot Kuba Sosnowiec 15 0 15
  Cyrta Mateusz Chorzów 15 0 15
24-26 Karnasiewicz Aleksander Mikołów 10 0 10
  Mełech Bartosz Mikołów 10 0 10
  Tyka Piotr Sosnowiec 10 0 10
27 Wildner Kamil Mikołów 5 0 5
 
 

 

 

 

 

 
Juniorzy Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Paruch Oskar Tychy 29 32 61
2 Soliło Dominik Zawiercie 30 30 60
3 Piekarczyk Michał Wadowice 32 27 59
4 Wojtaszczyk Wojciech Dąbrowa Górnicza 27 29 56
5 Paruch Wiktor Tychy 28 28 56
6 Kot Szymon Sosnowiec 25 26 51
7 Herszkiewicz Dariusz Sosnowiec 20 25 45
8-9 Czyrnia Justyna Orzesze 24 20 44
  Szymański Igor Sosnowiec 20 24 44
10-11 Stanik Patryk Sosnowiec 10 20 30
  Onik Mateusz Sosnowiec 10 20 30
12 Jęsiek Jakub Gródków 26 0 26
13 Żołędzki Bartosz Sosnowiec 5 20 25
14-15 Langrot Kuba Sosnowiec 20 0 20
  Rajca Mateusz Sosnowiec 20 0 20
16 Mejer Filip Bytom 0 15 15
17-18 Cyrta Mateusz Chorzów 10 0 10
  Zieliński Michał Sosnowiec 10 0 10

 

 

 

 

 

 

 
Senior+Młodzieżowiec Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Pacia Bartłomiej Dąbrowa Górnicza 32 30 62
2 Minda Michał Olkusz 30 32 62
3 Fabiś Adrian Sosnowiec 29 27 56
4 Wnęk Andrzej Częstochowa 28 28 56
5-6 Katolik Mirosław Sosnowiec 24 25 49
  Sasiak Mariusz Katowice 20 29 49
7 Mirek Piotr Będzin 26 20 46
8 Lamer Maciej Zawiercie 25 20 45
9 Rodek Zbigniew Sosnowiec 20 15 35
10 Bąk Konrad Siemianowice 27 0 27
11 Miśta Sylwester Zawiercie 0 26 26
12-13 Wiktorzak Łukasz Sosnowiec 10 15 25
  Guzik Michał Sosnowiec 5 20 25
14 Sasiak Rafał Katowice 0 24 24
15-18 Mirek Mikołaj Będzin 10 10 20
  Jabłoński Krzysztof Sosnowiec 0 20 20
  Boryszko Piotr Sosnowiec 20 0 20
  Krawczyk Jarosław Częstochowa 20 0 20
19-22 Brajtszedel Piotr Katowice 5 10 15
  Grutzner Sebastian Katowice 5 10 15
  Ciosmak Tomasz Sosnowiec 0 15 15
  Piszczek Mariusz Sosnowiec 0 15 15
23 Pietrzak Adrian Sosnowiec 1 10 11
24-29 Jurczak Damian Siamoszyce 0 10 10
  Sroka Krzysztof Sosnowiec 0 10 10
  Kowalczyk Mariusz Sosnowiec 0 10 10
  Kleczko Dariusz Sosnowiec 0 10 10
  Maszczyński Dariusz Częstochowa 10 0 10
  Szeląg Wojciech Siemianowice 10 0 10
30-34 Myśliwiec Marta Gliwice 5 0 5
  Ignatowicz Przemysław Ruda Śląska 5 0 5
  Zieliński Paweł Sosnowiec 5 0 5
  Marczewski Łukasz Ruda Śląska 5 0 5
  Michalski Łukasz Sosnowiec 5 0 5
35-37 Pająk Roch Sosnowiec 1 0 1
  Gawron Konrad Sosnowiec 1 0 1
  Solski Rafał Katowice 1 0 1

 

 

 

 

 

 

 
Open-bez licencji PZTS Miejscowość 24.04.2022 r. 14.05.2022 r. Suma
1 Gąsiorski Paweł Cisie 32 32 64
2 Wnęk Andrzej Częstochowa 30 30 60
3 Lamer Maciej Zawiercie 28 29 57
4 Rodek Zbigniew Sosnowiec 29 27 56
5 Katolik Mirosław Sosnowiec 27 28 55
6 Sasiak Mariusz Katowice 26 26 52
7 Hurko Milena Częstochowa 20 24 44
8 Wiktorzak Łukasz Sosnowiec 20 20 40
9 Guzik Michał Sosnowiec 5 25 30
10-12 Grutzner Sebastian Katowice 10 15 25
  Ciosmak Tomasz Sosnowiec 5 20 25
  Boryszko Piotr Sosnowiec 25 0 25
13 Krawczyk Jarosław Częstochowa 24 0 24
14-18 Brajtszedel Piotr Katowice 5 15 20
  Jabłoński Krzysztof Sosnowiec 0 20 20
  Piszczek Mariusz Sosnowiec 0 20 20
  Ptaszek Grzegorz Mysłowice 20 0 20
  Bąk Konrad Siemianowice 20 0 20
19 Radwańska Katarzyna Sosnowiec 1 15 16
20 Kowalczyk Mariusz Sosnowiec 0 15 15
21-28 Jurczak Damian Siamoszyce 0 10 10
  Sroka Krzysztof Sosnowiec 0 10 10
  Wiśniewska Magdalena Częstochowa 0 10 10
  Stanik Patryk Sosnowiec 0 10 10
  Baranowski Mariusz Będzin 0 10 10
  Maszczyński Dariusz Częstochowa 10 0 10
  Szeląg Wojciech Siemianowice 10 0 10
  Marczewski Łukasz Ruda Śląska 10 0 10
29-33 Ignatowicz Przemysław Ruda Śląska 5 0 5
  Pająk Roch Sosnowiec 5 0 5
  Gawron Konrad Sosnowiec 5 0 5
  Zieliński Paweł Sosnowiec 5 0 5
  Solski Rafał Katowice 5 0 5
34-35 Michalski Łukasz Sosnowiec 1 0 1
  Zieliński Michał Sosnowiec 1 0 1
  Zawody sędziowali: mgr Stanisław Szydło i mgr inż. Aleksander Szydło