To jest przykadowy tytu

Aktualności - wydarzenia - mecze i turnieje 2019

XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - piąta eliminacja
W sobotę 09.02.2019 r. w hali MOSiR Sosnowiec ul. Baczyńskiego 4 odbył się piąty turniej z cyklu XXVII GP Sosnowca m. Bernarda Pukieta. Do zawodów przystąpiło 117 tenisistów stołowych. Ogółem w pięciu turniejach wystartowało 653 grających. Po dziesięciu godzinach rywalizacji najlepszymi w poszczególnych kategoriach wiekowych okazali się: Maria Toborek (dziewczęta i żacy), Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Wojciech Wojtaszczyk (młodzicy), Miłosz Piecowski (kadeci), Adrian Eliasz (seniorzy) oraz Mariusz Cyrta (amatorzy). Ostatni szósty FINAŁ zawodów odbędzie się w niedzielę 03.03.2019 r. Szczegółowe wyniki.
III WTK Juniorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 03.02.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało trzech zawodników UKS Huragan Sosnowiec: Adrian Pietrzak zajął miejsce 33, Wiktor Podsadniak i Marcin Żrałek sklasyfikowani zostali w przedziale miejscowym 48-64. W zawodach wystartowało 65 juniorów.
III WTK Młodzików w Łaziskach Górnych
W niedzielę 27.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. W zawodach bedących eliminacją do Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików wystartowała siedmioosobowa reprezentacja UKS Hutragan Sosnowiec. Nasi zawodnicy uzyskali następujace rezultaty: Szymon Kot miejsce 13, Maciej Ciosmak Igor Szymański miejsce w przedziale 33 - 48, Wiktor Strzemiński, Kalmir Łączykowski, Adrian GojDariusz Herszkiewicz zostali sklasyfikowani w przedziale miejscowym 49 - 64.
XXVII Grand Prix Sosnowca memoriał Bernarda Pukieta - czwarta eliminacja
Sobota 26.01.2019 r. była dniem rozegrania czwartej eliminacji z cyklu XXVII GP Sosnowca m. Bernarda Pukieta. Na listach startowych w ośmiu kategoriach zapisano 125 graczy. Ogółem w czterech turniejach wystartowało 534 grających. Po raz pierwszy w naszych zawodach wystartował zawodnik z Ukrainy poruszający się na wózku. Przeszło dziesięciogodzinną rywalizację zwycięsko zakończyli w poszczególnych kategoriach: Maria Toborek (dziewczęta i żacy), Karolina Rakowska (kobiety i juniorzy), Marcin Golda (młodzicy), Miłosz Piecowski (kadeci), Adrian Eliasz (seniorzy) oraz Rafał Wójcik (amatorzy). Szczegółowe wyniki.
XVI kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
W piątek 25.01.2019 r. drużyna II Ligi Mężczyzn UKS Huragan Sosnowiec zakończyła pierwszą rundę rozgrywek. W ostatnim piętnastym meczu nasz zespół uległ na wyjeździe drużynie LITS Meble Anders Żywiec 1:9. Huragan wystąpił w następującym składzie: Michał Skórski (zdobywca honorowego punktu), Adam Babicz, Michał Minda i Stanisław Szydło. Z dorobkiem 6 punktów po 15 meczach plasujemy się na 13 miejscu w tabeli. Szczegółowe wyniki spotkania.
Puchar Polski Mężczyzn
22.01.2019 r. drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec rozegrała mecz wyjazdowy w ramach IV rundy Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu województwa śląskiego z zespołem UKS Quo Vadis I Makoszowy Zabrze. Nasi zawodnicy przegrali mecz w stosunku 1:4. W zespole Huraganu wystąpili Michał Skórski, Adam Babicz, Wiktor Podsadniak. Honorowy punkt dla sosnowiczan wywalczył Michał Skórski. Porażka w meczu wyeliminowała Huragan z dalszej rywalizacji pucharowej.

X kolejka II Ligi Amatorów i Weteranów
W poniedziałek 21.01.2019 r. rozegrano dziesiątą kolejkę II Ligi Amatorów i Weteranów, która była zarazem pierwszym meczem drugiej rundy rozgrywek. UKS Huragan Sosnowiec w meczu wyjazdowym pokonał 7:3 drużynę Bartek II Siemianowice Śląskie. W zespole Huraganu wystąpili: Piotr Boryszko 3,5 pkt., Grzegorz Galica 2,5 pkt. i Mirosław Katolik 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
III WTK Seniorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 20.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrano III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Seniorek i Seniorów. W reprezentacji UKS Huragan Sosnowiec znalazło się czterech zawodników i jedna zawodniczka. Wyniki naszych reprezentantów przedstawiają się następująco. Martyna Zygadło 13 miejsce, Michał Minda 17 miejsce, Stanisław Szydło 25 miejsce, Michał Skórski 49 miejsce i Adam Babicz 65 miejsce. W zawodach wystartowało 36 kobiet i 75 mężczyzn. Turniej rozpoczął obchody 90 - lecia ŚLZTS.
III WTK Kadetów w Jastrzębiu Zdroju
W sobotę 19.01.2019 r. w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów. Zawodnicy Huraganu, którzy wzięli udział w zawodach uplasowali się w przedziałach miejscowych: Antoni Sierka 33-48 natomiast Kalmir Łączykowski, Fabian Włosek i Adrian Goj 49-59. Wszyscy nasi tenisiści debiutowali w zawodach rangi wojewódzkiej.
IX kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS - zakończenie pierwszej rundy rozgrywek
18.01.2019 r. zawodniczki II Ligi Kobiet UKS Huragan Sosnowiec w meczu na własnej sali poniosły porażkę 1:9 z liderem tabeli zespołem JKTS Jastrzębie Zdrój. W zespole Huraganu wystąpiły: Martyna Zygadło 1 pkt., Julia Knap 0 pkt., Agnieszka Ochman 0 pkt., Zuzanna Majewska 0 pkt. oraz Bogusława Majewska 0 pkt. Nasze zawodniczki po rozegraniu ośmiu meczy z dorobkiem dziewięciu punktów uplasowała się piątym miejscu w tabel po pierwszej rundzie rozgrywek. Szczegółowe wyniki spotkania.
XIII kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
18.01.2019 r. w meczu wyjazdowym zaległej XIII kolejki II Ligi Mężczyzn drużyna UKS Huragan Sosnowiec zmierzyła się z zawodnikami Kadry Juniorów ŚLZTS. Nasi zawodnicy w mocno eksperymentalnym i najmłodszym składzie ligowym ulegli gospodarzom spotkania 0:10. W sosnowieckiej drużynie wystąpili: Michał Skórski, Adam Babicz, Wiktor Podsadniak i Szymon Kot. Szczegółowe wyniki spotkania.
VII kolejka II Ligi Kobiet ŚLZTS
18.01.2019 r. drużyna Huraganu II Ligi Kobiet w zaległym spotkaniu z dnia 07.12.2018 r. (VII kolejka) na własnej sali uległa drużynie KU AZS UJD II Częstochowa 2:8. W zespole Huraganu wystąpiły: Julia Knap 1 pkt., Agnieszka Ochman 1 pkt., Zuzanna Majewska 0 pkt. oraz  Martyna Zygadło 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
VII kolejka III Ligi Amatorów i Weteranów
W czwartek 17.01.2019 r. rozpoczęła się druga runda rozgrywek III Ligi Amatorów i Weteranów. Zawodnicy UKS Huragan Sosnowiec podejmowali na własnej sali drużynę UKS IV Chorzów. Sosnowiczanie pewnie zwyciężyli 9:1. Dla Huraganu punktowali: Piotr Wolnicki 3,5 pkt., Dariusz Nowak 3 pkt., Andrzej Braksator 1,5 pkt. i Dariusz Filak 1 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
Puchar Polski Kobiet
W poniedziałek 14.01.2019 r. drużyna żeńska Huraganu rozegrała mecz wyjazdowy w ramach III rundy Pucharu Polski Kobiet na szczeblu województwa śląskiego z zespołem UKTS Orzesze. Nasze zawodniczki przegrały spotkanie 0:4 i odpadły z dalszych rozgrywek. 
III WTK Młodzieżowców w Łaziskach Górnych
W niedzielę 13.01.2019 r. w Łaziskach Górnych odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzieżowców. W turnieju wystąpiło dwóch reprezentantów Huraganu. Michał Skórski wywalczył miejsce 17. Adam Babicz uplasował się na 25 pozycji. 
III WTK Weteranów i Amatorów w Łaziskach Górnych
W niedzielę 13.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrany został III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Weteranów i Amatorów. Reprezentacja UKS Huragan Sosnowiec uzyskała następujące wyniki. W kategorii Weteran 40 – 49 lat: Stanisław Szydło 1 miejsce, Mirosław Katolik 8 miejsce, Eugeniusz Migdał 10 miejsce. W kategorii Weteran 50 – 59 lat: Zbigniew Rodek 8 miejsce, Dariusz Filak 12 miejsce, Andrzej Braksator 13 miejsce. W kategorii Amatorów 41 – 55 lat: Dariusz Filak 7 miejsce, Eugeniusz Migdał 8 miejsce, Mirosław Katolik 9 miejsce. W kategorii Amator powyżej 55 lat: Andrzej Braksator 3 miejsce.
Puchar Śląskiej Ligi Amatorów
W czwartek 10.01.2019 r. w Sosnowcu nasza pierwsza drużyna Amatorów rozegrała mecz IV kolejki Pucharu Śląskiej Ligi Amatorów. UKS Huragan Sosnowiec uległ 0:4 drużynie UKS II Chorzów i odpadł z rozgrywek pucharowych.
XV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
Czekaliśmy, czekaliśmy, aż wreszcie doczekaliśmy się. Tak można by skomentować pierwsze w tym sezonie zwycięstwo naszej drużyny męskiej w rozgrywkach II ligi ŚLZTS. W środę 09.01.2019 r. w meczu wyjazdowym Huragan pokonał 6:4 drużynę LZS Odra Kąty Opolskie. Mecz był bardzo zacięty z licznymi zwrotami akcji. Decydującym o zwycięstwie momencie zawodów było wygranie przez sosnowiczan dwóch gier deblowych. W drużynie Huraganu punkty zdobywali: Aleksander Szydło 2,5 pkt., Michał Minda 1,5 pkt., Stanisław Szydło 1,5 pkt. oraz Michał Skórski 0,5 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.
II WTK Skrzatów i Żaków w Łaziskach Górnych
W niedzielę 06.01.2019 r. w Łaziskach Górnych rozegrany został II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów i Żaków. Na starcie zawodów stanęło 36 Skrzatek i Skrzatów oraz 63 Żaczek i Żaków. W zawodach wzięło udział 5 reprezentantów UKS Huragan Sosnowiec. Najwyższe miejsca z naszych zawodników zajęli Szymon Kot plasując się na 9 pozycji w Żakach oraz Jan Michta 9 miejsce w Skrzatach. Bardzo dobre występy zanotowali Wiktor Strzemiński oraz debiutujący Maciej Ciosmak, którzy ex aequo uplasowali się w Żakach na 17 pozycji. Miejsce 25 wywalczył w Żakach Jan Michta, natomiast Bartłomiej Klasiński uplasował się na 33 pozycji. Był to bardzo dobry występ naszych zawodników.
XIV kolejka II Ligi Mężczyzn ŚLZTS
Bardzo dobrze w pierwszym meczu Nowego Roku rozegranym 04.01.2019 r. zaprezentowała się drużyna męska UKS Huragan Sosnowiec. Sosnowiczanie podejmowali na własnej sali drużynę TS Kuźnia Martex Rybnik. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu mecz zakończył się remisem 5:5. W drużynie Huraganu wystąpili: Aleksander Szydło 2 pkt., Michał Minda 1,5 pkt., Michał Skórski 1,5 pkt. oraz Stanisław Szydło 0 pkt. Szczegółowe wyniki spotkania.